Vertex Nedir? Astrolojide Vertex Ne Demek?

Astroloji ile ilgilenen kişilerin cevabını merak ettiği sorulardan birisi vertex nedir sorusudur. Astrolojide vertex, üstesinden gelinmesi gereken durumları ortaya çıkaran olayları simgeler. Peki, vertex nasıl bulunur?

Vertex Nasıl Bulunur?

Evrende yer alan gezegen ve yıldızlar, konumları ve birbirleri ile girdikleri etkileşimiler sonucu bazı özellikler yansıtır. Bu özellikler, insan hayatında da etki eder. Bir kişinin doğduğu gün gökyüzünün durumu, doğum haritası aracılığı ile yorumlanabilir. Böylelikle, kişi hayatında oluşabilecek bazı olaylar hakkında önceden bilgi sahibi olabilir.

Vertex, doğum haritasındaki bir noktaya verilen bir isimdir. Bu nokta, matematiksel bir konuma sahiptir ve tam karşısında yer alan noktaya da antivertex noktası adı verilir. Doğum haritanız üzerinde vertexin sahip olduğu açı, gezegenlerin geçişleri sonucunda tetiklenir. Karma ve kader gibi konular bu durum ile ilgilidir. Bir insanın hayatında yer alan dönüm noktaları bu noktaya dahildir.

5. ve 8. Evlerde Vertex

Vertexin 5. ve 8. evler arasında olması, ölüm ve doğumun yanı sıra ikili ilişkiler konusunda da etkilidir. Özellikle de hayatınızda kontrolü sizde olmayan birtakım olayların gelişmesi bu konum ile alakalıdır. Bu olayların sonucunda yaşantınıza müdahale eden kişilerin bilgisini almak mümkündür. Bu bilgilere erişmek için bazı işaretler kullanılır. Doğum haritasında vertex açıları Vx, antivertex açıları ise Xx ile işaretlenmektedir. Hayatınızda kontrolünüz dahilinde gerçekleşen olaylar ise antivertex ile ilgilidir.

Sosyal hayatınızda başa çıkmanız gereken durumlar için de vertex ile ortaya çıkmaktadır. Bunun yanı sıra, yine yaşantınızda size iyi gelen insanların bilgisini de öğrenmek mümkün. Bu durumda edindiğiniz tecrübeler ise antivertex ile ilgilidir.

Boğa Burcunda Vertex

Ekonomik özgürlüğünüzü elde etme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bu noktada, kendi ayaklarınız üzerinde durmayı ön planda tutabilirsiniz. Kendi paranızı kazanmak ve kimseye bağlı olmama fikri ortaya çıkar.

Aslan Burcunda Vertex

Kişilik özelliğiniz arasında yaratıcılık ön planda olur. Bu durumda sosyal hayatınızda ön plana çıkma isteği oluşur. Arkadaşlarınız ile yapılacak faaliyetlerde kendinizi ön plana atabilirsiniz.

Akrep Burcunda Vertex

Arkadaşlarınız ya da partneriniz ile ilişkilerinizde güven problemi yaşayabilirsiniz. Kendinizi metafizik konuları ile uğraşırken bulabilirsiniz. Ölüm, yeniden doğuş gibi konular ilginizi çekebilir.

Yay Burcunda Vertex

Hayatınızı değiştirecek yeni insanlar ve yeni fikirler ile karşılaşabilirsiniz. Bu anlamda bir akıl hocası görevi gören insanlar ile karşılaşmak mümkün. Yabancı bir kişi ile ilişki yaşayabilir, iş konusunda ortaklık kurabilirsiniz.

Oğlak Burcunda Vertex

Yapacağınız işler ile ilgili sorumluluk alma ihtiyacı ön planda yer almakta. Sosyal hayatınızda statü konusunda rakipler olabilir.

Kova Burcunda Vertex

Diğer kişilere karşı önyargı ile yaklaşmamak önemli olacaktır. Arkadaşlarınız sosyal hayatınızda önemli bir rol üstlenebilir.

Balık Burcunda Vertex

Başarıya giden yolda diğer kişilerden yardım alabilirsiniz. Bu nedenle, diğer insanların fikirlerine ve duygularına önem vermeniz tavsiye edilir.

Terazi Burcunda Vertex

Birden fazla kişi arasında kaldığınız bir durum olabilir. Uzlaşma konusunda önderlik etmeniz gerekebilir. Böyle bir durumda kişilere objektif ve adaletli bir şekilde yaklaşmalısınız. Terazi burcunda vertexi olan kişilerin eş seçimi konusunda hata yapma ihtimali yüksek olur.

Başak Burcunda Vertex

Yapacağınız işlerde temiz ve titiz bir şekilde çalışmalısınız. Beslenmesine konu dikkat etmeli ve sağlığınıza önem vermeniz gerekiyor. İş hayatınızdaki kişiler ile problem yaşayabilirsiniz. Evcil hayvan sahiplenebilirsiniz.

İkizler Burcunda Vertex

Diğer kişiler ile iletişim konusunda zorluklar yaşayabilirsiniz. Aile içerisinde bazı problemler ortaya çıkabilir. Kısa iş seyahatlerine çıkabilirsiniz.

Koç Burcunda Vertex

Hayatınız ile ilgili kararlara başka kişileri sokmak istemezsiniz. Sosyal hayatınızda ön plana çıkabilir ve sorumluluk alırsınız.

Yengeç Burcunda Vertex

Aile bireyleriniz ya da çevrenizdeki kişiler ile duygusal konular ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Empati kurma ve duygusal ortamlarda öncülük etmek önemli olacaktır.

Bu yazı ilginizi çektiyse, astroloji ve tarot ilişkisi yazımızı da okuyabilirsiniz.