Tılsım Şövalyesi Kartı Anlamı – Düz ve Ters

Tılsım şövalyesi ne anlama gelir, ne demek sorularının cevabı ve kartın üzerinde yer alan semboller hakkında bilgiler yazımızda yer alıyor. Bu kart, aynı zamanda maddi olarak temsil ettiği sembollerden dolayı para şövalyesi olarak da adlandırılır. Tarot kartları arasında önemli bir yere sahip olan bu kartın düz, ters, aşk ve kariyer anlamlarını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Tılsım Şövalyesi Düz Anlamları

Asa şövalyesi olarak da bilinen bu kartın düz anlamları şöyle:

  • Sabırlı olmak
  • Sadık olmak
  • Koruyuculuk
  • İnatçılık
  • Hırs

Tılsım Şövalyesi Ters Anlamları

  • Sabırsız
  • Tembel
  • Yeteneksiz
  • Güvenilmez
  • Zayıf

Tarot Tılsım Şövalyesi Düz Anlamı

Tarot tılsım şövalyesi kartı genellikle 20-40 yaş arası, duyguları yerine daha çok mantığını kullanan, tamamen olgun bir kişilik olmasa da prens serisi kadar toy ve hayalci olmayan genç yetişkinleri temsil eder. Boğa, başak ve oğlak toprak burçlarını sembolize eder. Siyah atına binmiş şövalye uzaklardan bir haber bekliyor. Bu haberi beklerken biraz karamsar. Negatif bir enerjiyle işlerin istediği şekilde gitmeyeceğini düşünmekte. İçinin kararması belki de fazla çalışkan ve sorumluluk sahibi olmaktan dolayı olabilir. Mükemmeliyetçilik içinizi huzursuz ediyor olabilir.

Genel tarot açılımlarında bu kart özgüvenin yüksekliğini ve ne istediğini artık bilmeyi temsil eder. İstedikleriniz için savaşmak adına en doğru zamanı bekliyorsunuz. Aynı zamanda bu minör arkana kartı zorluklar karşısında yılmadan dimdik durduğunuzu gösterir. Yapılan işte artık acemi olmadığınız ve ustalaştığınız anlamlarına da gelir.

Tılsım Şövalyesi Aşk Anlamı

Aşk tarot okumasında karşınıza çıkan tılsım şövalyesi tarot kartı, ilişki içerisindeyseniz, sağlam, istikrarlı ve kararlı bir ilişkinin iyi bir göstergesidir. İlişkide bir kişiyi temsil ediyorsa, bu kişi pratik, sabırlı, koruyucu ve parlak zırhlı bir şövalye olacaktır. Bekarsanız, Tılsım Şövalyesi hayatınızda bir partnerden daha fazla istikrar ve bağlılık istediğiniz bir noktaya ulaştığınızı gösterir. Yakında istediğiniz türde güvenlik, destek ve sevgiyi sağlayabilecek birini bulabilirsiniz, ancak bu tür bir ilişkiyi halletmeye hazır olduğunuzdan emin olmalısınız çünkü Tılsım Şövalyesi, dürtüsünü anlayan ve aynı hedeflere sahip bir ortak isteyecektir.

Tarot Şövalye Kartı
Tarot Şövalye Kartı

Para ve Kariyer Anlamı – Para Şövalyesi

Kariyer açılımında para şövalyesi, hırslı, azimli ve kariyer hedeflerinize ulaşmaya odaklanmış olduğunuzu gösterir. Uzun vadeli emellerinize sıkı çalışma ve sebatla ulaşmaya kararlı olduğunuzun bir göstergesi de olabilir. Çalışkansanız ve işe sağduyulu bir yaklaşımınız varsa, çalışmanızın takdir edildiğini ve ödüllendirildiğini göreceksiniz. Ayrıca, çiftçilik veya çevre düzenlemesi gibi doğayla bağlantılı bir işe uygun olabileceğinizi de gösterebilir. Tılsım şovalyesi kartını çeken genellikle kendi işinin patronu olmayı tercih eder. İş arıyorsanız, bir fırsat kendini göstermelidir, ancak başarılı olmak için güvenilir ve kararlı görünmeniz gerekir.

Finansal konuda ise şövalye, karları, gelecek için finansal güvenliğinizi oluşturmayı ve uzun vadeli finansal hedeflerinize ulaşmak için çok çalışmayı gösteren iyi bir alamettir. Tutumlu olduğunuzu ancak lüks ve kaliteyi takdir ettiğinizi gösterir.

Tılsım Şövalyesi Ters Anlamı

Ters Tılsım Şövalyesi tarot kartı sağduyu eksikliğini, sorumsuzluğu, pratik olmayışı, işe koyulmaya istekli olmadan ödülleri ve tanınmayı istemeyi ve başladığınız işi bitirmemeyi temsil edebilir. Bu Küçük Arkana kartı, onları gerçeğe dönüştürmek için gereken çabayı göstermeye başlamazsanız, hayallerinizin veya dileklerinizin parmaklarınızın arasından kayıp gideceğini gösterir. Ayrıca çevreye karşı vicdansız olmayı ve hayvanlara karşı kötü davranmayı veya onları ihmal etmeyi temsil edebilir.

Bir kişi olarak, tarot açılımınızda ters olarak beliren bu tarot kartı, dengesiz, güvenilmez, sadakatsiz ve sabırsız bir yetişkini (genellikle 20-35 yaşlarında ve genellikle erkek) temsil eder. Aşırı derecede tembel, zayıf, kumarbaz, kaybeden veya serseri olabilir. Alternatif olarak, paraya, güce, işe, materyalizme veya imaja takıntılı bir işkoliğin diğer ucu olabilir. Donuk, karamsar ve sıkıcı ve aşırı muhafazakar olabilir veya diğer insanların görüşlerine karşı tamamen inatçı olabilir.

Tarot Tılsım Şövalyesi Kartı
Tarot Tılsım Şövalyesi Kartı

Ters Aşk Anlamı

Bir aşk tarot okumasında, eğer bir ilişki içindeyseniz, tılsım şövalyesi ters aşk anlamı olarak bağlılık veya çabadan yoksun istikrarsız bir ilişkiyi işaret ettiğinden iyi bir gösterge değildir. Ortaya çıktığında işlerin biraz sıkıcı veya sıkıcı hale geldiği anlamına gelebilir. İlişkinin uzun sürmesini istiyorsanız, ona biraz tutku aşılamanız gerekir. İlişkideki bir kişiyi temsil ediyorsa, bu kişi tembel, zayıf, kumarbaz veya kaybeden olabilir. Sadakatsiz, sadakatsiz olabilir veya yine de sahada oynamak isteyebilir. Ortağıyla zenginlik veya sosyal statü için ilgilenebilir ve rahat bir yaşam tarzı oluşturmaktan bahsedebilirken, bunu başarmak için iş ahlakı, bağlılık veya odaklanma eksikliği olacaktır. Verdiği sözleri bozacak. Alternatif olarak, partnerini ihmal edecek kadar materyalist ve para odaklı olabilir ve sıkıcı ve sıkıcı görünebilir.

Bekarsanız, bu kartın ters aşk anlamı istikrar ve bağlılık için hazır olmadığınızı gösterir. Potansiyel ortaklarınıza fazla yatırım yapmadan önce haber verdiğiniz sürece bu iyidir. Ayrıca, Şövalye’nin tersine çevrilmiş niteliklerine uyan birinin yolunuza çıkabileceğini de gösterebilir! Güvenilir olmayabilir ve başınızı belaya sokabileceği için bu kişiden uzak durmanız iyi olur.

Tılsım Şövalyesi Hangi Burç?

Tılsım şövalyesi tarot kartı Boğa, Başak veya Oğlak burçlarının kartıdır.

Yorum yapın