Tarotta Zaman Hesaplama Nasıl Yapılır?

Tarotta belirli kartlar aracılığı ile ay, gün ve yıl gibi süreler verilmektedir. Bunu gerçekleştirmek için ise değnek, kılıç, kupa ve tılsım kartlarından yararlanırız. Ancak, tarotta kesin olarak bir tarih verilemeyeceğinin de altını çizmek gerekir. Bu konuda sadece kısa, orta ya da uzun bir vade verilebilir. Peki, tarotta zaman hesaplama nasıl yapılır?

Tarotta Zaman Hesaplama

Tarotta zaman bulmak için öncelikle tarot kartlarının anlamları hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Örneğin, sürekli olarak kılıç kartının çıktığı bir açılım düşünelim. Kılıç kartı, kişinin henüz gerçekleşmeyen ancak aklında yer alan fikirleri temsil eder. Bu anlamı göz önünde bulundurarak kişinin aklındaki düşüncelerinin gerçekleşmesi için önünde uzun bir vade olduğu söylenebilir.

Tarotta zaman bulma konusuna bir örnek daha vererek konuyu pekiştirelim. Örneğin, açılım içerisinde çok fazla tılsım kartlarının çıktığını düşünelim. Tılsım kartları, toprak elementlerini simgeler. Yani, kişinin düşüncelerin bir altyapı ile şekillendiğini ortaya çıkarır. Bu nedenle, tılsım kartları bu sürenin oldukça kısa olduğunu belirtir.


Tarotta Zaman Bulma

Tarotta zaman belirleme için kartların serilerinin anlamları kullanılmaktadır. Tarot kartları zaman anlamları ise şöyle:

  • Değnekler Serisi: Bu seri gün ve hafta arasını gösterir. Aynı zamanda yaz mevsimini de simgeler.
  • Kılıçlar Serisi: Hafta ve ay arasını gösterir. Bu kartın önüne gelecek olan değnek kartı süreyi kısaltabilir. Ayrıca, ilkbaharı da göstermektedir.
  • Kupalar Serisi: Bu seri genel olarak ay olarak yorumlanmaktadır. Sürecin yavaş ilerlediğini belirtir. Sonbahar aylarını simgeler.
  • Tılsımlar Serisi: Sürenin en yavaş ilerlediğini gösteren kartlardır. Kış aylarını simgeler.

Tarot kartlarında zaman bulmak için yukarıdaki unsurlara ek olarak kartların sayıları da önem taşır. Örnek vermek gerekirse, kartların numaraları gün, hafta ve ay olarak sayı belirtir. Bu durumda değnek kartı 7 gün, kupa 7 ay, kılıç 7 ise 7 hafta gibi süreleri gösterir.

Tarotta Zaman Nasıl Bilinir?

Tarotta zaman nasıl bilinir sorusunun cevabı kartların anlamlarında gizlidir. Daha önce belirtilen küçük arkana kartlarına ek olarak büyük arkana kartları da zaman belirtir. Ancak, büyük arkana kartları genel olarak zaman belirtmek için kullanılmaz. Çünkü, bu kartlar genel olarak dünyevi olaylar ile ilgili olmamaktadır. Buna rağmen, büyük arkana kartları hayatımızın önemli durumlarında karşımıza çıkar. Büyük arkana kartlarında zaman belirlemek için kartların anlamlarına bakılır. Buna ek olarak, kendi sezgilerinizi de kullanmanız önemli olacaktır. Tarotta zaman hesaplama için aşağıda yer alan kartların anlamları önemlidir.

  • İmparator – Koç – 21 Mart – 20 Nisan
  • Aziz – Boğa – 21 Nisan – 21 Mayıs
  • Aşıklar – İkizler – 22 Mayıs – 21 Haziran
  • Araba – Yengeç – 22 Haziran – 23 Temmuz

Kartların yukarıda yer alan zaman anlamları, tarotta zaman kavramı ile doğrudan bir ilişki içerisindedir. Tarot ile ilgili aklınızda yer alan soruların cevabı için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz. Tarot zaman hesaplama konusunda kafanızı karıştıran sorular için yorum kısmında bize yazabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Tarot değnek hangi zaman?

Değnek kartları, yakın zaman içerisinde oluşacak olaylar hakkında bilgiler verir.

Tarota zaman sorulur mu?

Evet, tarot kartlarına zaman sorulabilir. Ancak, tarot kesin olarak bir tarihten bahsetmez. Yakın ya da uzak vade olarak bilgiler verir.

Tarot falı geleceği söyler mi?

Tarot, kişilere geleceği söylemekten daha çok onlara rehberlik yaparak yol gösterir.