Tarot Yıldız Kartı Anlamları – Düz ve Ters

Tarot yıldız kartı tarot destesinde büyük arkana kartları arasında yer alır. Tarotta yıldız kartının düz, ters, aşk ve kariyer anlamlarını detaylı bir şekilde öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Tarot Yıldız Kartı Düz Anlamı

  • Umut
  • İlham
  • Yaratıcılık
  • Sakinlik
  • Yenilenmek

Tarot Yıldız Kartı Ters Anlamı

  • Umutsuzluk
  • Olumsuza odaklanmak
  • İnançsızlık
  • İlham eksikliği
  • Monotonluk

Tarot Yıldız Düz Anlamı

Yıldız tarot kartının burcu kovadır. Genel okumalarınızda oldukça olumlu anlamlara sahiptir. Tarot destesinin en huzurlu kartı olarak da bilinen yıldız kartı netliği, uyumu, huzuru, yüklerden kurtulmayı, iletişimi, sakinliği temsil eder. Yaşanılan sorunlar artık geride kaldı. Hayatınızda sizin hayrınıza olmayan şeylere tutunmamayı seçin. Kaderin sizin için güzel planları var. Akışta kalmanız faydanıza olacaktır. Bu kart bırakmanız gereken bazı şeyler olduğunu ve bunları artık bırakmaya hazır olduğunuzu da temsil edebilir. Bu durum yine hayrınızadır. İçinizi ferahlatacak o sürece giriyorsunuz. İyileşme sürecini de temsil eden majör arkana kartı kafa dinlemeyi ve sanatsal aktivitelerde bulunmayı da sembolize eder.

Tarot Yıldız Aşk Anlamı

Yıldız büyük arkana kartı iyileşme kartı olması sebebiyle hem ilişkide olanlar için hem de ilişkide olmayanlar için iyileşme, ilerleme ve güvenli hissetme dönemini temsil eder. İlişkide sorunlarınız varsa birbirinizi artık daha iyi anlamaya başladınız ve artık birbirinize karşı daha netsiniz. Dürüstlüğünüz sayesinde sorunları bir bir aşmışsınız ve artık birbirinize karşı oluşan o güvenli bağ ilişkinize bir sakinlik getirmiş olabilir. Alma verme dengesini sağlamaya başlamışsınız. İlişkisi olmayanlar da eski toksik ilişkilerinin travmalarını ve negatif etkilerini üzerlerinden atıyor. Eski ilişkinizi bırakarak kendinize en iyi şeyi siz yaptınız. Eskiye tutunmamak ve sizin hayrınıza olmayan o kişiyi bırakmak size yaşam enerjisi vermiş. Şimdi ise kova burcunun özelliklerinde zeki, sarkastik, sanatsal, yaratıcı, estetik olarak çekici birisiyle tanışmanız muhtemel.

Tarot Yıldız Kariyer Anlamı

Kariyer okumasında Yıldız majör arkana kartı ilham perilerini temsil eder. Üzerinde çalışıyor olduğunuz proje, plan veya ortak işin eksik olduğunu düşündüğünüz yönlerini şimdi kavrıyor ve eyleme geçiyor olabilirsiniz. Yaratıcı ve sanatsal enerjiniz yoğunlaşıyor. Eğer henüz bir mesleğiniz yoksa yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz bir meslek seçmek sizi mutlu edecektir. Zam artışı, mekan değiştirme gibi planlarınız varsa bunlar olumlu sonuçlanacaktır. Meslektaşlarınız size güveniyor ve aranızda güzel bir iletişim oluşuyor. Sakin, huzurlu bir iş hayatı sizi bekliyor.

Tarot Yıldız Para Anlamı

Para okumsında karşınıza çıkan yıldız kartı maddi açıdan bolluk ve bereketi temsil eder. Bir yerden bol bulamaç harcarken öteki taraftan da bu harcamaları yapmak için elde ettiğiniz gelirler cebinize akıyor. Güzel bir akış var. Bu dönemlerde yatırım yapmayı düşünüyorsanız hiç beklemeyin. Yatırımlarınız olumlu sonuçlanacaktır. Yeni, yaratıcı, farklı yatırım yöntemlerini denemek veya fikir almak sizin için çok faydalı olacaktır. Eskiden kurtulmanın ve yeniyi keşfetmenin tam zamanı.

Tarot Yıldız Sağlık Anlamı

Yıldız tarot kartı sağlık açılımlarınızda çıktığı zaman oldukça olumlu anlamlara sahiptir. Bu majör arkana kartı sahip olduğunuz hastalığın geçici olduğunu ve rahatlamayı tavsiye eder. İyileşmeyi zamana ve akışına bırakmanız faydanıza olacaktır. İnsanların size motive edici konuşmalar yapmasına izin verebilirsiniz. Bu konuşmalara girmek belki sizin için banel gelebilir fakat içinizi rahatlatacaktır.

Tarot Yıldız Ters Anlamı

Yıldız tarot kartı tersine çevrildiği zaman iyileşme sürecine henüz giremediğinizi halen eski problemlerinize, travmalarınıza ve üzerinizde kalan negatif enerjilere takılı kaldığınızı gösterir. Üzüntü ve kederiniz içinizdeki yaşam enerjisini almış sanki. Sanatsal, enerjik olan siz şu anda hiçbir şey yapmak istemiyor ve net davranışlar sergilemiyor olabilirsiniz. Kuruntu yapıyor ve takıntılı davranıyor olmanız muhtemel. Olaylar sandığınız kadar aşılamaz ve karamsar değil sadece siz öyle olduğunu hissediyorsunuz. Düşündüğünüz her şeyi yapabilme gücü sizde var. Silkelenmeli ve sizin için en hayırlı olan şeyin sizi bulacağına inanmalısınız.

Yorum yapın