Tek Kart Tarot Falı Nedir? ☆

Tek kart tarot falı, bir soru ya da durumu cevaplamak için sezgisel olarak tek bir kartın çekildiği tarot açılımıdır. Diğer açılımlarda olduğu gibi tek kart açılımında da aklınızda yer alan soruya evet veya hayır gibi net bir cevap almanızı sağlar. Tarot açılımları arasında en eski açılımlardan birisidir.

Tek Kart Tarot Falı Neden Tercih Edilir?

Tek kart tarot açılımı, en eski tarot açılımlarından birisi olmasına rağmen en çok tercih edilen açılım türlerinden biridir. Bunun nedeni ise oldukça pratik ve hızlı bir şekilde kişiye istediği sorunun cevabını vermesidir. Neden tek kart tarot açılımı diye soruyorsanız, işte cevabı;

Hızlı ve Net Cevap Alırsınız

Özellikle de tarot öğrenmeye yeni başlayan biriyseniz, desteniz ile güçlü bir ilişki kurmanın en hızlı yollarından birisi tek kart açılımıdır. Hızlı bir şekilde gerçekleştirdiğiniz açılımların sonucunda desteden gelen mesajlar ile sezgilerinizi geliştirmenizi sağlar ve kendinize daha çok güvenirsiniz. Bunun dışında, sorularınıza en hızlı ve net bir şekilde cevap almak için de bu açılımı tercih edebilirsiniz.

Yorumlanması Kolaydır

Tek kart tarot açılımının diğer açılımlara göre yorumlanması daha kolaydır. Destenizden çekeceğiniz her kart, işleri daha da karmaşık hale getirebilir. Elinizde yalnızca bir kart olduğunda size verilen mesajı daha net bir şekilde görebilirsiniz.

Kartın Enerjisine Odaklanmak Daha Kolaydır

Desteden birden fazla kart çektiğinizde, kartların verdiği mesajları kaçırabilirsiniz. Tek bir karttan gelen mesaja odaklanmak yerine elinizde olanları sentezlemek için enerjinizi harcarsınız. Örneğin, genel açılımda mahkeme kartını çekerseniz, çektiğiniz diğer kartlar ile bu kartın nasıl uyuştuğuna dair çok fazla odaklanırsınız. Bunun sonucunda asıl verilmek istenen mesajı kaçırabilirsiniz.

Tek Kart Tarot Nasıl Bakılır?

Bu açılımın neden tercih edildiğini öğrendikten sonra geriye cevaplanması gereken bir soru kalıyor; tek kart tarot falı nasıl bakılır? Kendinizi bu konuda geliştirmek için şu stratejileri uygulayabilirsiniz:

Kendinize Basit Kurallar Koyun

Kartınızı çekmeden önce sezginizin size neler söylediğini düşünün. İster tarot açılımı yapın ister bir kart çekin, bunu yaparken bir baş rahibe gibi içe doğru düşünmek istersiniz. Yönlendirilmek istediğiniz yollara, belirli bir durum hakkında nasıl hissettiğinize odaklanın ve bu enerjiye doğru yoğunlaşın.
Marmanides, “Kartınızı çekmeden önce sezginizin size cevap hakkında ne söylediğini düşünün” diyor.

Net Bir Soru Sorun

Kendinize net bir soru sorarak almak istediğiniz cevabın onayını değil, objektif bir cevap almaya yoğunlaşın. Aynı zamanda, soruları sorarken kendinize odaklandığınızdan emin olun. Bilinçli olarak farkında olmayacağınız durumlar hakkında sorular sormaktan kaçının. Tek kart tarot açılımı sorularına örnek vermek gerekirse;

    • İşi alacak mıyım?
    • Patronum/arkadaşım/sevgilim benim hakkımda ne düşünüyor?
    • Yeni tanıştığım kişi ile ciddi bir ilişki yaşayacak mıyım?
    • … hakkında ne bilmem gerekiyor?
    • Bugün neye odaklanmalıyım?

Yukarıdaki sorular gibi kendinize net ve içten sorular sorun.

Çektiğiniz Kart Üzerine Yoğunlaşın

Tek bir kart çektiğinizde mesajın ne olabileceği hakkında araştırma yeteneğine sahipsiniz. Bu noktada, mesajın ne anlama gelebileceği konusunda da kendinize karşı dürüst olun. Eğer kartı kendinize çekiyorsanız, kendinizi bir müşteri gibi görün. Gerçekleri kendinize açıklamaktan korkmayın. Başka birisine anlatıyormuş gibi davranın.