Tarot Şeytan Kartı Anlamları – Düz ve Ters

Tarot şeytan kartı büyük arkana kartları arasında yer almaktadır. Şeytan kartının düz, ters, aşk ve kariyer anlamlarını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Tarot Şeytan Kartı Düz Anlamları

  • Bağımlılık
  • Depresyon
  • Psikolojik sorunlar
  • Takıntı
  • Aldatma

Tarot Şeytan Kartı Ters Anlamları

  • Bağımsızlık
  • Bağımlılığın üstesinden gelmek
  • Özgürlük
  • Gücü ele almak
  • Kontrolü ele almak

Tarot Şeytan Düz Anlamı

Şeytan tarot kartı oğlak burcunu temsil eden karttır. İş kolikliği, parayla olan düşkünlük ve materyalist bakış açısı haricinde Genel açılımlarınızda karşınıza çıktığı zaman çok hırslı, kontrolcü, manipülatif, kaba, sapkın birisini temsil ediyor olabilir. Aynı zamanda kapana kısılmış hissettiğiniz durumlarda, çevreniz tarafından manipüle edildiğiniz veya çevrenizi kendi istekleriniz adına manipüle ettiğiniz zamanlarda belirebilir. Bazı düşünceleriniz sadece saplantı ve takıntıdan ibaret olabilir. Güç elde etmek nihai hedefiniz haline gelmiş olabilir. Bu yolda her şey mübahtır bakış açısıyla ilerlediğiniz için zarar görebilirsiniz.

Tarot Şeytan Aşk Anlamı

Büyük arkana serisinden şeytan kartı aşk okumalarınızda karşınıza çıktığı zaman pek hayırlı ve olumlu bir kart değildir. Eğer bir ilişkiniz varsa partnerinizle aranızdaki ilişkinin toksik ve sağlıksız olduğunu sembolize edebilir. Kötü alışkanlıklara ve özelliklere sahip birisiyle beraber olabilirsiniz. Bu kötü alışkanlıklar zamanla size de bulaşabileceği gibi sizi mutsuz edecektir. Saldırgan tavırlarda bulunulabilir, kavgalardan sonra kin tutulabilir. İlişkide kısıtlama, kısıtlanma, aldatma veya aldanma olabilir. Alternatif olarak birbirinize karşı yoğun cinsel tutkularınız olduğunu da gösterebilir. Birbirinizi çok çekici buluyor ve etkileniyor olabilirsiniz. Yanına gelen kartlarla beraber bu yorum yapılabilir.

Eğer bir ilişkiniz yoksa da bu olumsuz özelliklerde tehlikeli biriyle tanışabilirsiniz. Hoşlandığınız kişi sizi kullanıyor ve önemsemiyor olabilir. Depresyonda olduğunuz için hayatınıza birisini almakta zorlanıyor olabilirsiniz. Hayatınıza alacağınız kişiyi seçerken dikkat etmenizde fayda var.

Tarot Şeytan Kariyer Anlamı

Bir kariyer açılımında şeytan tarot kartı, sevmediğiniz bir işi zorunluluktan yapıyor olduğunuzu temsil edebilir. Yapılan işi güç elde etmek ve statü kazanmak için yapıyor olabilirsiniz. Tatmin olmadığınız, sizi kısıtlayan bu işe daha fazla devam etmemeniz gerekmektedir. Aynı zamanda kötü alışkanlıklara sahip, size mobbing ve baskı yapan meslektaşlarınız olabilir. Bu kişiler kariyer hayatınızı baltalamaya ve size iftira atmaya çalışabilir. Kıskanılıyor ve yerinize geçilmeye çalışılıyor olabilir. Güvendiğiniz kişilerden yardım isterken veya içinizi dökerken iki kez düşünmenizde fayda var.

Tarot Şeytan Para Anlamı

Bir para okumasında şeytan kartı çok olumlu bir kart değildir. Kumar, kötü alışkanlıklar, boş ve gereksiz harcamaları sembolize eder. Elde ettiğiniz para sizden çıkan paradan azdır. Harcamalarınızı kısıtlamalı ve maddi anlamda planlar yapmaya başlamalısınız. Para anlamında tavsiyeler alırken hemen manipüle olmayın ve fevri kararlar vermeyin. Zira çevrenizde kötü niyetli insanlar olması muhtemel.

Tarot Şeytan Sağlık Anlamı

Sağlık tarot okumasında şeytan kartı alkol, uyuşturucu gibi bağımlılık yapan maddelerin olumsuz etkilerini görmeyi temsil edebilir. Aynı zamanda anksiyete, depresyon, şizofreni gibi ruhsal ve zihinsel sağlık sorunlarını da temsil edebilir. Profesyonel bir yardım almanızda fayda var. Kendi kendinize koyduğunuz tanılar ve tedaviler tehlikeli veya faydasız olacaktır.

Tarot Şeytan Ters Anlamı

Şeytan tarot kartı ters çevrildiği zaman bağımlılıklarınızdan, sağlık sorunlarınızdan veya çevrenizdeki sağlıksız ilişkilerinizden kurtulacağınızı vaat eder. Toksik ilişkileri, kaba manipülatif, kısıtlayıcı insanların artık gerçek yüzlerini ve amaçlarını anladınız. Bu sayede bu tür olumsuzlukları hayatınızdan çıkaracak gücü kendinizde buluyorsunuz. Tehlikeden veya her an zararlı çıkma durumundan kendinizi kurtarmış olabilirsiniz.

Yorum yapın