Tarot Nedir? Nasıl Bakılır?

Tarot Nedir Nasıl Bakılır?

Tarot öğrenmek isteyen pek çok kişinin ilk olarak cevaplaması gereken sorular tarot nedir, tarot nasıl bakılır gibi sorulardır. Bu içeriğimizde size tarot ile ilgili temel bilgileri sunacağız. Ayrıca, blog yazılarımızı okuyarak da tarot hakkında yazılarımızı okuyabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım!

Tarot Nedir?

Pek çok kişi henüz tarotun ne olduğu hakkında bilgi sahibi olmadan doğrudan “tarot falı nasıl bakılır” sorusunun cevabını araştırmaktadır. Ancak, öncelikle tarotun bir fal olmadığını söylemek gerekir. Tarot falı olarak bilinmesine rağmen bir bilinçaltı okuma sanatı olarak adlandırılmaktadır. Hatta, bir dönem psikolojik tedaviler için de tarottan yardım alınmıştır. Günümüzde ise pek çok insana yol göstermesi ve fikir vermesi amacı ile kullanılmaktadır.

Tarot, Ortaçağ sonlarına doğru çıkan ve 78 adet karttan oluşan bir oyun kartı destesidir. Bir tarot destesi büyük arkana kartları ve küçük arkana kartları olarak ikiye ayrılır. Oyun kartı denildiğinde akla ilk olarak iskambil kartları gelmektedir. Ancak, tarot ve iskambil kartları arasında önemli farklar vardır. Pamela Colman Smith tarafından günümüzdeki halini alan tarot kartları üzerinde çeşitli semboller bulunur. Bu semboller, bir tarot okuyucusu tarafından yorumlanarak kişiye birtakım kehanetlerde bulunmasını sağlar.

Fal kelimesi ise Farsça kökenli bir kelimedir. Sözlük anlamı olarak baht ve talih anlamlarına gelir. Bu nedenle, fal bakmak tabiri kişinin talihine ve bahtına bakma anlamını taşır. En popüler fallar arasında tarot falı, kahve falı, katina falı ve iskambil falı gibi fallar yer alır.

Kaynak: Wikipedia

Tarot Ne İşe Yarar?

Tarot ne işe yarar, tarot falı neyi gösterir ya da tarot falı nasıl bakılır gibi sorular en çok merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Tarot destesinde yer alan büyük arkana ve küçük arkana kartları üzerinde yer alan semboller aslında görsel bir dile sahiptir. Önemli olan bize verilmek istenen mesajı anlamak ve yorumlamaktır. Kartların üzerinde yer alan sembolleri yorumlayarak aradığımız cevapları bulmaya çalışırız. Tarot falı bakarken sadece kartlardan değil aynı zamanda sezgilerimizden de yararlanırız. Bir tarot okuyucusunun yorum payı da oldukça önemlidir.

Bir tarot okuması gerçekleştirmeden önce destenin arındırılması ve karıştırılması gerekir. Bunun dışında, tarota soru sorarken de sorduğunuz soruya konsantre olun ve kartları elinize alarak onları hissedin. Sorunuz kiminle ilgiliyse o kişi hakkında düşüncelere odaklanın. Tarot bakarken ise baktığınız tarot açılımına göre kartların düzenini gerçekleştirin.

Tarot Falı Nasıl Bakılır

Tarot Nasıl Bakılır?

Tarot falı nasıl bakılır diye merak ediyorsanız, bu noktada internet üzerinde pek çok bilgi bulmak mümkündür. Ancak, bu bilgilerin birçoğu temel bilgilerdir ve çoğunlukla aynı bilgileri tekrar eder. Öncelikle, tarot öğrenmek istiyorsanız diğer pek çok konuda olduğu gibi bir uzmandan tarot eğitimi alarak çok daha kısa bir sürede ve doğru yöntemler ile bu kadim öğretiyi öğrenebilirsiniz. Ancak, kendi kendinize evden tarot öğrenmek de mümkündür. Nerden başlayacağınızı bilmiyorsanız, aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

Tarot Desteniz ile Bağ Kurmak

Tarot aynı zamanda bir enerji alışverişidir. Tarot baktığınız kişinin yanı sıra desteniz ile de bağ kurmanız gerekir. Bu sayede sezgilerinizi güçlendirebilir ve çok daha isabetli yorumlamalar yapabilirsiniz. Destenizin sadece sizin değil başka kişilerin de enerjisini çekebileceğini unutmayın. Bu nedenle, tarot destenize başka kişilerin dokunması çok tavsiye edilen bir durum değildir. Tarot kartlarıyla bağ kurma tavsiyeleri için detaylı bilgiler verdiğimiz içeriğimizi okuyarak kendinizi bu konuda geliştirebilirsiniz.

Tarot Kartları ve Anlamlarını Öğrenin

Tarot falı nasıl bakılır sorusunun cevabı için öncelikle tarot kartlarının anlamlarını öğrenmeden kartlarını öğrenmek gerekecektir. Ancak, kartların anlamlarını ezberleyerek açılımlarda karşınıza çıkan her durum için aynı yorumları yapmak da yanlış yorumlamalara yol açar. Bu nedenle, kartların üzerinde yer alan sembolleri ve anlamları öğrenerek bunları sezgileriniz ile bir araya getirmeniz gerekir.

Detaylı tarot kartları anlamları içeriğimize göz atarak tarot kartlarının ne anlama geldiğini öğrenebilir ve tüm kartların anlamlarını PDF olarak indirebilirsiniz.

Tarot Açılımları Hakkında Bilgi Sahibi Olun

Tarotta çeşitli açılımlar vardır. En popüler tarot açılımları arasında aşk açılımı, ilişki açılımı ve kariyer açılımı gibi açılımlar yer alır. Ancak, bu açılımların yanı sıra farklı tarot açılımları da mevcuttur. Bu açılımlara örnek vermek gerekirse kelt haçı açılımı, tarot hayat ağacı açılımı gibi açılımları örnek gösterebiliriz. Her bir açılımda kartların düzeni farklı olur. Bu nedenle, tarot açılımları hakkında bilgi sahibi olmak kartları daha doğru bir şekilde dizmenizi ve yorumlamanızı sağlar. Örneğin, tarot aşk falı nasıl bakılır diye merak ediyorsanız, öncelikle aşk açılımının nasıl bakıldığını bilmeniz gerekir.

Tarota Sorulacak Sorular

Tarot nasıl bakılır diye merak ediyorsanız, öncelikle tarota sorulacak sorular hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekir.  Tabi ki her soruya aynı klişe cevapları vermek doğru olmaz. Bu durumda etkili olan faktörler enerjiler ve kişinin içinde bulunduğu durumlardır. Her bir bireyin farklı problemleri, durumları olacaktır. Bu kişilerin sorunlarını yorumlamak adına onların soracağı soru türlerini de bilmeniz gerekir. Tarota sorulacak sorulara hakim olmak aynı zamanda pratiğinizi de geliştiren bir etken olacaktır.

Tarotta Zaman Nasıl Hesaplanır?

Birçok kişinin merak ettiği en önemli konulardan birisi de tarot ile zaman hesaplamanın mümkün olup olmadığıdır. Kısa bir cevap vermek gerekirse, kartlar ile kısa vadeli ya da uzun vadeli zaman vermek mümkündür. Ancak, bilinmesi gereken ise tarot ile hiçbir zaman kesin bir zaman verilemeyeceğidir. Peki, tarotta zaman hesaplama nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, sizi şöyle alalım.

Kartları Doğru Yorumlamak

Tarot kartlarını yorumlama konusundan daha önce bahsetmiştik. Tarot bakarken dikkat edilmesi gereken en önemli konu kartları doğru bir şekilde yorumlamak olacaktır. Ancak, bu konuda yapılan en yayın hata ise kartların anlamlarını ezberleyip sürekli olarak aynı yorumu yapmaktır. Bu oldukça yanlış bir yöntemdir. Kartların anlamları o anki enerjiye göre yorumlanmalıdır.

Ruh ve Kişilik Kartları

Tarota yardımcı olan pek çok faktör de vardır. Örneğin, Ruh ve Kişilik Kartları sayesinde kişilerin karakter analizini yapmak mümkündür. Bu kartları ya da desteleri kullanmanız zorunlu değildir. Ancak, çok daha detaylı açılımlarda bu kartlar da işinize yarayacaktır. Ayrıca, pek çok kişinin karakter analizi gibi konulara ilgi gösterdiğini de unutmamak gerekir.

Melek Kartları

Melek kartları da tarota yardımcı olan kart destelerindendir. Melek kartları ile meleklerden gelen mesajları tarot açılımlarınıza yükleyerek kişilerin problemlerine dair tavsiyeler verebilirsiniz. Aynı zamanda 13 13 melek sayısı ve anlamı hakkında bilgi sahibi olmak da kişilik analizi konusunda size yardımcı olacaktır.

Tarot Kartlarını Temizleme

Bazı anlarda tarot bakmakta zorluk çekebilirsiniz. Daha önce de dediğimiz gibi, tarot aynı zamanda bir enerji alışverişidir. Birçok kişi ile enerjiniz uyumlanmayabilir. Bunun nedeni aynı zamanda destenizin negatif enerjiler ile dolu olması da olabilir. Bizim tavsiyemiz, düzenli aralıklar ile tarot kartlarınızı temizlemek olacaktır. Çeşitli doğal taşlar, tütsüler ve doğal yöntemler bu konuda yardımcınız olabilir.

Tarot kartları nasıl temizlenir diye merak ediyorsanız, sizin için hazırladığımız içeriği okuyabilirsiniz.

Tarotun Doğruluğu Nedir?

Tarotun doğruluğu hakkında yaygın düşüncelerden birisi de tarotun geçmiş, gelecek ve şimdiyi gösterdiği olmaktadır. Bir bakıma doğru olan bu düşünce, aslında tarot açılımları ile ilişkilidir. Örneğin, 3 kart falı tam da bu düşünceyi destekler bir tarot açılımıdır.

Tarotun %100 doğru sonuçlar verir demek doğru bir söylem olmayacaktır. Tarot sayesinde merak ettiğimiz konulara karşı tavsiyeler ve cevaplar alırız. Bunun dışında, bilinçaltımızda yer alan ve farkında olmadığımız düşüncelerin de ortaya çıkmasını sağlayabiliriz.