Tarot Kartlarıyla Bağ Kurma

Bilinen en eski kehanet yöntemlerinden biri olan tarot, 22 büyük arkana ve 56 küçük arkana kartlarından oluşan bir desteye sahiptir. Tarot kartlarının temsil ettiği semboller aracılığı ile hayatımızdaki problemler için rehberlik alırız. Tarot kartlarını yorumlarken ise katların sahibinin enerjisi kartlara geçer. Bu nedenle, tarot destesi ile kurulan bağ çok önemlidir. Çünkü, bu sayede karşınızdaki kişiye sadece kartların temsil ettiği anlamları değil, aynı zamanda hisleriniz aracılığı ile de tavsiyeler verebilirsiniz. Bu yazıda tarot kartlarıyla bağ kurma yöntemleri hakkında detaylı bilgi edineceksiniz.

Tarot Kartlarıyla Bağ Kurma Yöntemleri

Tarot kartlarıyla bağ kurma yöntemleri arasında en önemlisi kartlar ile geçirilen zaman olacaktır. Tarot desteniz ile ne kadar sık zaman geçirirseniz, kartlar ile bağınız o kadar kuvvetli olur. Bunun dışında, kartlarınızı gündüz vakti vücudunuza yakın bir yerde taşımak ve gece uyurken yastığınızın altına koymak da oldukça önemlidir. Bir tarot okuyucusunun kartlarını sürekli olarak yanında bulundurması niyetini hatırlamasını sağlar. Bunların dışında, tarot kartlarıyla bağ kurma yöntemleri ise şöyledir:

  • Tarot desteniz ile sürekli olarak pratik yapın. Bu sayede destenize yaşanmışlıklar yükler ve tecrübenizi geliştirirsiniz. Aynı zamanda kartlarınız ile aranızdaki bağ da gelişir.
  • Bir diğer yöntem de eski bir gelenek olan tarot destenizi koyu bir renk kumaş ile kutusunda muhafaza etmektir.
  • Destenizi kullandıktan sonra çeşitli doğal tütsüler ile destenizi temizleyebilirsiniz. Eğer daha önce tütsü kullanmadıysanız tütsü nasıl yakılır adlı yazımızı okuyarak tütsü çeşitleri hakkında bilgi alabilirsiniz.
  • Dolunay zamanı tarot destenizi temizlemek de kartların üzerindeki negatif enerjini dağılmasını sağlayacaktır. Bu tarz ritüeller ile destenizin ihtiyaç duyduğu özeni sağlayabilirsiniz.

Yukarıda yer alan yöntemlerin yanı sıra tarot kartlarınıza başka bir kişinin dokunması da önerilmez. Çünkü, kartlarınız sadece sahibinin enerjisine ihtiyaç duyar. Enerjiniz, desteniz ile duygusal bir bağ kurmak için oldukça önemlidir.

Tarot ile ilgili diğer bilgilere ulaşmak için Tarot Nasıl Bakılır adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Tarot Kartlarına Enerji Yükleme

Tarot kartlarına enerji yükleme yöntemleri arasında kartlar ile sıkı vakit geçirmek yer almaktadır. Bir tarot destesini ne kadar çok yanınızda taşırsanız, enerjiniz kartlara o kadar çok işleyecektir. Aynı zamanda, kendinizden başka kimsenin de tarot destenize dokunmasına izin vermemeniz önerilmektedir. Eğer kartlarınıza başka bir kişi dokunursa bu durumda kartlarınıza o kişinin enerjisi geçecektir. Tarot destenize enerji yüklemek için kartları vücudunuza yakın bir bölgede taşımaya çalışın. Buna ek olarak, gece uyurken de kartlarınızı yastığınızın altına koyabilirsiniz. Tarot kartlarına enerji yüklemek için aynı zamanda doğal taşları da kullanabilirsiniz. Doğal taşlarınızı kartlarınızın üzerine koyarak taşların enerjilerinin de kartlara geçmesini sağlayabilirsiniz.

Tarot destenizi düzenli aralıklar ile temizlemek de kartlarınız üzerinde yer alan negatif enerjiyi uzaklaştıracaktır. Tarot kartları nasıl temizlenir diye merak ediyorsanız ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.