Tarot Kartları Nasıl Temizlenir? 10 Yöntem

Tarot kartlarına başvurarak geçmiş, günümüz ve geleceğimiz hakkında yeni iç görüler ediniriz. Ancak, her tarot açılımı gerçekleştiğinde tarot destemiz fiziksel ve duygusal olarak yıpranır. Bu nedenle, düzenli aralıklar ile tarot kartlarının temizlenmesi gerekir. Peki, tarot kartları nasıl temizlenir? Bu yazıda tarot kartlarının nasıl temizleneceği ve arındırılacağı hakkında detaylı bilgi sahibi edineceksiniz.

Tarot Kartları Nasıl Temizlenir?

Tarot kartı nasıl temizlenir sorusu tarot ile ilgilenen pek çok kişinin cevabını merak ettiği bir sorudur. Tarot kartları, birçok nesnenin aksine su ile temizlenmezler. Bunun yerine, aşağıda yer alan 10 yöntem ile tarot kartlarınızı temizleyerek enerjilerini tazeleyebilirsiniz.

Doğal Taşlar

Tarot kartlarını temizlemek için bazı doğal taşlar harika bir seçim olabilir. Kartlarınızı şarj etmek için ister doğal taşınızı destenizin üzerine koyun ister destenizi doğal taşın üzerine yerleştirin. Özellikle de selenit taşının temizleyici özelliği kartlarınızı temizlemek için muhteşem bir yöntem olacaktır. Selenit taşının yanı sıra aura kuvars doğal taşı da tarot kartlarını temizlemek için kullanılan yöntemlerden biridir.

Tütsü ile Tarot Temizleme

Tütsüler, tarot kartları nasıl temizlenir sorusunun en etkili cevaplarından birisidir. Tütsü ile tarot temizleme, tarot kartlarını arındırmanın en popüler yöntemlerindendir. Tütsü ile tarot temizlemek için öncelikle tütsünüzü ateşe tutarak yakın. Tarot destenizi de tütsünüze yakın tutun kartlarınızın enerjisini temizleyin. Bu işlem ile beraber kartlarınızın size daha doğru ve net bir yanıt vermesini sağlayabilirsiniz. Kartlarınızın enerjisini temizlemek için bu işlemi düzenli aralıklar ile yapmanız önerilir.

Hangi tütsüyü seçeceğinizi bilmiyorsanız, lavanta tütsüsünü kullanabilirsiniz. Ayrıca, tütsüler ile ilgili detaylı bilgi almak için tütsü nasıl yakılır adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Tuz

Temizlik söz konusu olduğunda tuz en güçlü araçlardan biridir. Ayrıca, hemen hemen herkes tuza kolay bir şekilde erişebilir. Eğer destelerinizin enerjisini temizlemek istiyorsanız, kartlarınızı deniz tuzu dolu bir kase içerisinde bir gece bekletebilirsiniz.

Gün Işığı

Güneşin altında olmanın ve temiz hava almanın canlandırıcı bir etkisi olduğu gerçek. Bizim gibi tarot kartları da bunu hissediyor. Destenizi gün ışığına çıkarıp temiz havada yelpazelemek harika etkiler yaratabilir. Özellikle de tarot açılımlarınızda kendinizi durgun hissediyorsanız bu yöntemi denemelisiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey kartlarınızı uzun süreler boyunca güneş ışığı altında tutmamak.

Ay Işığı

Tıpkı doğal taşların ay ışığı  altında temizlendiği gibi tarot kartları da ay ışığı altında temizlenebilir. Özellikle de muhteşem bir dolunay gecesinde destenizi pencerenizin önüne yerleştirmek harika etkiler yaratabilir. Hatta, bir ilişki açılımı yapıyorsanız, destenizi bir cuma gecesi şarj edin. Çünkü, cuma günü Venüs tarafından yönetilir. Özellikle de terazi ya da boğa burcu tarafından yönetilen bir gün seçebilirsiniz.

Kartları Karıştırmak

Bir tarot açılımı yapmadan önce desteyi karıştırmak standart bir uygulamadır. Özellikle de yeni bir deste ile çalışıyorsanız, destenize daha fazla bağlanmak için kartlarınızı sırayla düzenleyebilirsiniz. Daha sonra ise kartlarınızı kaotik bir şekilde karıştırabilirsiniz.

Kartlarınıza Dokunun

Tabi ki kartlarınıza dokunarak açılımlarınızı gerçekleştiriyorsunuz. Ancak, burada dokunmak ile kast edilen kartlarınıza üç kere tıkırdatmak. Bir tarot açılımı yapmadan önce destenize üç kere dokunmak kartların negatif enerjisini uzaklaştırmak için iyi bir yöntemdir.

Nefes ile Temizleme

Nefes, birçok yönden güçlü bir araçtır. Kartları temizleme sürecinize nefesi dahil etmek destenizi temizlemenizi sağlayacak ve daha hızlı bir tarot açılımına geçmenize yardımcı olacak. Tarot destenize derin bir nefes üflemek, kartlarınızın eski enerjisini uzaklaştıracaktır.

Görselleştirme Yöntemi

Destenizi ellerinizin arasında tutun ve gözlerinizi kapatın. Sonrasında destenizin etrafında beyaz bir ışığın ya da sizin için temizleyici bir etkiye sahip olan bir rengi hayal edin. Bu sayede kartlarınızdan negatif enerjileri çekebilirsiniz.

Ses

Sonuncu ama bir o kadar önemli bir diğer yöntem de sestir. Tarot destenizi temizlemek için harika bir yöntem olan ses konusunda tıngırdattığınız kaseler, müzikler hatta sizin sesiniz bile etkili olabilir.

Tarot Kartlarınızı Ne Zaman Temizlemelisiniz?

Tarot destenizi ne zaman temizlerseniz temizleyin bu kötü bir fikir olmayacaktır. Ancak, bazı durumlarda destenizi temizlemeniz önemlidir. Özellikle de aşağıda yer alan durumlarda destenizi temizlemeniz önerilir.

Kartlarınızı İlk Aldığınız Zaman

Tarot destenizi ilk kez aldığınız zaman temizlemeniz önerilir. Çünkü, desteniz sizin elinize geçmeden önce paketlenir, rafa kaldırılır, bir kasiyer tarafından tutulur. Yani, birçok kişi tarafından destenize temas edilir.

Başka Birisi Kullandığında

Sizin gibi tarot meraklısı arkadaşlarınız varsa, bir noktada kartlarınıza dokunmak isteyeceklerdir. Destenizi başka kişiler kullandıktan sonra temizleyerek kartlarınızın enerjisini temizleyebilirsiniz.

Her Tarot Baktığınızda

Tarot açılımlarınızın en doğru şekilde gerçekleşmesi için her tarot baktığınızda kartlarınızı temizlemeniz önerilir. Bunu ister kendiniz için ister bir başkası için yapın. Yeni bir tarot okumasına başlamadan önce kartlarınızın enerjisinin temizlenmiş olmasını isterseniz.

Desteniz ile Seyahat Ettiğinizde

Bir yolculuğa çıktıysanız ve destenizi de yanınıza aldıysanız, destenizi temizlemeniz önerilir. Çünkü, yabancı alanlarda yabancı enerjiler ile dolmuş olabilirler.

Kartlarınız ile Bağınız Azaldıysa

Eğer kartlarınız ile aranızdaki bağın azaldığını düşünüyorsanız, bu onları temizlemek için iyi bir zamandır. Tarot kartlarınız, enerjinize olduğu kadar etrafınızdaki enerjiye de tepki verirler.

Sonuç

Tarot kartları nasıl temizlenir adlı içeriğimizde sizlere tarot kartları enerjisi nasıl temizlenir, tarot kartları nasıl arındırılır gibi soruların cevabını vermeye çalıştık.