Güneş Kartı Anlamı – Zaman, Aşk

Büyük arkana kartlarından biri olan güneş kartı, tarotun en pozitif kartlarından biridir. Olumlu anlamlar taşır ve başarı ile ilişkilidir. Benim deneyimlerime göre de tarot baktıran kişilerin çıkmasından en çok hoşnut olduğu karttır. Bu yazıda güneş kartının tüm düz, ters, aşk ve kariyer anlamları hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

Güneş Kartı Düz Anlamları

 • Pozitiflik
 • Özgürlük
 • Eğlence
 • Başarı
 • Hamilelik

Güneş Kartı Ters Anlamları

 • İlgi eksikliği
 • Üzgünlük
 • Pesimizm
 • Gerçek dışı beklentiler
 • Ego

Güneş Kartı Düz Tarot Anlamı

Güneş Tarot kartı, pozitifliğin, iyimserliğin, özgürlüğün ve eğlencenin kartıdır. Güneş kartı düz bir şekilde açılımınızda belirdiyse, bu kart aynı zamanda başarıyı ve coşkuyu temsil ettiğinden, işler sizin için iyi gidiyor olmalı. İnsanların verdiğiniz mutlu hislere ve pozitif enerjiye çekildiğini göreceksiniz ve herkese ve temas kurduğunuz her şeye ışık ve neşe getireceksiniz. Kaygısız, özgür ve kendinden emin hissedeceksiniz.

Aynı zamanda gerçeğin de kartı olan güneş kartı, bu nedenle yalanların veya aldatmacanın kurbanı olduysanız, Güneş gerçeği ve yalanların faillerini ortaya çıkarmak için aldatmacaya ışık tutmak için geliyor. Güneş Tarot kartının dik konumda olması da şansa işaret eder. Yaşadığınız tüm sorunlar bu kartın getirdiği sıcaklıkla eriyip gidecek. Ayrıca sıcak bir iklime sahip bir ülkeye seyahat etmeyi de gösterebilir.

Güneş Kartı Aşk Anlamı

Güneş kartı, aşk anlamında da olumlu anlamlar taşır. Kişinin aşk hayatında mutluluk, sevinç, güç ve başarıyı simgeler. Aynı zamanda kişinin aşk hayatında olumlu değişiklikler olacağını ve yeni başlangıçlar yapacağını gösterir. Bunun yanı sıra, kişinin aşk hayatında düzen ve uyum olacağını ve aşk hayatından başarılı sonuçlar alacağını gösterir. Kişinin aşk hayatında pozitif değişimler olacağını ve yeniden doğuş ve yenilenme dönemine girdiğini gösterir.

Kariyer Anlamı

Kariyer açılımında çıkan Güneş Tarot kartı büyük bir başarı dönemini ifade eder! Yeni fırsatlar önünüze çıkacak ve iyimserlik ve coşku dolu olacaksınız. Herhangi bir projeyi başarıya ulaştırmak için hazır olacaksınız. Finansal olarak ise iş girişimleri, yatırımlar ve her türlü para kazandıran girişimler sizin için iyi gidiyor olmalı. Herhangi bir gizli borcunuz varsa, bunlar da bu süre zarfında yüzeye çıkmalı, bu yüzden bunları kapatmak için servetinizin bir kısmını bir kenara ayırmayı unutmayın.

Güneş Kartı Ters Anlamı

Tarotta ters güneş kartının çıkması üzüntü, depresyon ve karamsarlığı temsil eder. Oldukça pozitif anlamlara sahip olan bu kart ters bir şekilde belirdiğinde ise birçok olumsuz anlamı simgeler. Güneşin tersine dönmesi, genellikle durumunuzun veya koşullarınızın o kadar da kötü olduğu anlamına gelmez, ancak karamsar hissettiğiniz ve hayata bakışınızı etkileyen olumsuzluğa odaklandığınız anlamına gelir. Yaşam için bir coşku eksikliği, doğru yolda belirsiz olmak veya ileriyi görememek anlamına gelebilir.

Bu Major Arcana kartı, negatif enerjinin/düşüncelerin sizi etrafınızdaki mutluluk ve neşeye kapatmasına izin verdiğinizi gösterebilir. Sadece kendinize yolunuza çıkan olumlu şeylere açık olma izni vererek ve hayatınızdaki iyi şeyler için şükran duyarak bunu değiştirme gücüne sahipsiniz. Güneşin tersine dönmesi, olumsuz bir özellik haline gelecek kadar aşırı hevesli veya kendinden emin olmanın bir göstergesi olabilir. Örneğin, kendinize o kadar fazla güveniyor olabilirsiniz ki, aslında bencil veya kibirli hale geliyorsunuz. Ya da hedeflerinize ulaşma konusunda o kadar hevesli olabilirsiniz ki, gerçekten gerçekçi olup olmadıklarını kontrol etmek için durmamış olabilirsiniz.

Güneş Kartı Evet Hayır Anlamı

Güneş kartı evet hayır konusunda tam bir evet kartıdır. Yani, kişinin sorduğu soruya olumlu bir cevap verir ve olumlu bir sonuç alacağını gösterir. Mutluluk, sevinç ve başarı gibi konuları temsil eder.

Güneş Kartı Kombinasyonları

Güneş kartının kombinasyonlarından bazıları şunlardır:

 1. Güneş kartı ve Ölüm kartı: Bu kombinasyon, kişinin hayatında büyük değişiklikler olacağını ve yeniden doğuş ve yenilenme dönemine girdiğini gösterir. Ancak, bu değişikliklerin zor olacağı ve kişinin eski alışkanlıklarından vazgeçmesi gerektiği anlamına da gelebilir.
 2. Güneş kartı ve Kule kartı: Bu kombinasyon, kişinin hayatında beklenmedik değişiklikler olacağını ve kişinin bu değişikliklerle başa çıkması gerektiğini gösterir. Ancak, bu değişiklikler kişiyi memnun edebilir.

Merak ettiğiniz tüm sorular için bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Instagram hesabımızdan da bize ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın