Tarot Ermiş Kartı Anlamı – The Hermit

Büyük arkana kartları arasında yer alan ermiş kartı, münzevi kartı olarak da bilinir. İngilizce tarot destesinde ise kartın adı “the hermit” olmaktadır. Kartın anlamları arasında ruhsal aydınlanma, ruhunu arama, kendini yansıtma, yalnızlık ve içsel rehberlik gibi anlamlar yer almaktadır. Bu yazımızda kartın aşk, kariyer, sağlık ve ters anlamlarını öğrenerek tarotta ermiş kartının gizemi hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

Ermiş Kartı Düz Anlamları

  • Ruhsal aydınlanma
  • Benliğini arayış
  • Yalnız
  • İçsel rehberlik

Tarot Ermiş Kartı Düz Anlamı

Ermiş tarot kartı açılımda düz bir şekilde çıktıysa, ruhsal benliğinizi arama ile ilişkilendirilir. Kendinizi daha iyi anlamak için günlük hayatın koşuşturmacasından uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Aynı zamanda, “the hermit” kartı yalnızlık anlamına da gelir. İçerisinde bulunduğunuz zor bir durumdan kurtulmak adına kendinizi izole etmeyi seçebilirsiniz. Tarotta büyük arkana kartlarından biri olan bu kart, hayatınızın asosyal bir dönemini de simgeleyebilir. Bu durum kendinize odaklanma ve kendi ihtiyaçlarınızı karşılama zamanı olarak da yorumlanabilir.

Ermiş Kartı Aşk Anlamı

Ermiş kartı aşk açılımında karşınıza çıktıysa, bekarsanız, geçişteki kalp kırıklıklarından ya da kötü bir ilişkiden kurtulmak adına gerekli olabilecek yalnızlık döneminden çıkmayı temsil eder. Yeni bir başlangıç için hazır olacağınız bir vakit gelecek. Münzevi kartı aynı zamanda bekarlığı ve iffeti de sembolize edebilir. Eğer bir ilişkiniz varsa, Hermit, olgun ve bilgili bir partneri de temsil edebilir. Bunun dışında, eşinizle iletişim kurmak için daha fazla çaba göstermenizi de tavsiye eder. Partneriniz ile daha fazla vakit geçirmek yerine kendinize fazla odaklanmış olabilirsiniz.

Para ve Kariyer Anlamı

Para ve kariyer açılımında çıkan tarot münzevi kartı, kariyerinize ve maddiyata çok fazla odaklandığınız anlamına gelebilir. Aynı zamanda, iş hayatınızda doğru adımları atıp atmama konusunda birtakım endişeleriniz olabilir. Kariyer açılımında düz bir şekilde çıkan bu kart, para ve maddiyatın artık sizi yeteri kadar motive etmediğini de gösterebilir. Bu yüzden kendinizi daha tatmin edici bir iş hayatı ararken bulabilirsiniz.

Tarotta diğer büyük arkana kartları anlamlarını öğrenmek ve PDF olarak indirmek için “Detaylı Tarot Kartları Anlamları” yazımızı okuyabilirsiniz. 

Ermiş Kartı Ters Anlamları

  • Yalnızlık
  • Paranoya
  • İzolasyon
  • Asosyallik

Tarot Ermiş Kartı Ters Anlamı

Tarot ermiş kartı açılımınızda ters bir şekilde belirdiyse bu kart yalnızlık, paranoya, kendini çekme, asosyallik gibi anlamları temsil eder. Ters hermit kartı dünyadan kendinizi çok fazla geri çektiğinizi gösterir. Ters münzevi tarot kartı, dünyaya ve çevrenizdeki kişilere geri dönme vaktinin geldiğini söyler. Zaman zaman içsel arayış doğru bir hareket olurken, bunun ölçülü bir şekilde yapılmaması da zararlı olabilir. Ters bir şekilde çıkan bu büyük arkana kartı, sosyal ortamlarda utangaç olduğunuzu da gösterebilir.

Ters Ermiş Aşk Anlamı

Tarot ters ermiş aşk anlamı, yalnızlığı temsil eder. İlişkiniz varsa, eşiniz tarafından dışlanmış ya da reddedilmiş olabilirsiniz. Aynı zamanda, hermit aşk açılımında partnerinizin ya da sizin meşgul olduğunu ve iletişim kurma konusunda birbirinize zaman ayırmadığınız anlamına da gelir. Münzevi kartı, aşk hanesinde ters bir şekilde belirdiyse taraflardan birinin ilişkiden çekildiğini ve diğer kişinin ilişkiyi yürütmeye çalıştığını gösterebilir.

Bekarsanız, ters münzevi kartı özel biriyle tanışma fırsatını kaçırmış olabileceğiniz anlamına gelebilir. Ters hermit kartı, uzun bir süre bekar kaldıktan sonra aşkı aramaya başlama zamanının geldiğini de temsil eder. İlişki konusunda korkularınızı bir kenara bırakın ve kendinizi yeniden ortaya koyun. Bu kart aynı zamanda eski sevgiliniz ile tekrar bir araya gelme isteğini de temsil edebilir.

Ters Para ve Kariyer Anlamı

Kariyer ve para konusunda ters hermit kartı, yalnızlık içerisinde çalıştıktan sonra kendinizi kariyer açısından ortaya koyma zamanını temsil edebilir. Tek başınıza çalışmak size zor geliyor olabilir. Bu nedenle, seçtiğiniz konuda daha fazla insanla etkileşime geçmenizi teşvik edecek ekip projeleri arayışında olabilirsiniz. Maddi olarak, yatırım yapma konusunda daha bilge ve olgun bir kişiden tavsiye alabilirsiniz. Ters münzevi kartı, kariyer konusunda para konularında bilginiz olmayan konulara atlamamanız gerektiğini de temsil eder.

Yorum yapın