Tarot Ay Kartı Anlamı

Tarot ay kartı, içinde bulunduğunuz durumun göründüğü gibi olmadığını simgelemektedir. Karşınıza çıkan olaylar göründüğü gibi değil. Bu noktada, ilk izlenimleriniz hakkında şüpheci olmanız gerekiyor. İçgüdülerinize güvenmek sizi yanıltabilir. Bu yazımızda, majör arkana kartlarından olan ay kartının düz, ters, aşk ve kariyer anlamları hakkında detaylı bilgiler yer alıyor.

Ay Kartı Düz Anlamları

  • Sezgi
  • Hayaller
  • Aldatmak
  • Anksiyete
  • Korku

Ay Kartı Ters Anlamları

  • Korkudan kurtulmak
  • Sırları açığa çıkarmak
  • Gerçeklik
  • Kendini kandırmak

Ay Kartı Düz Anlamı

Tarotta ay kartı, kişinin duygusal ya da zihinsel olarak birtakım denemeler yaşadığını söyler. Kişinin yapması gereken ise hayallerinin ya da düşüncelerinin ne anlatmak istediğini anlamaları. Aynı zamanda sezgileri sembolize ediyor. Ruh haliniz sürekli olarak değişiyor ve bu durumdan dolayı bir istikrarsızlık mevcut. Bu durum da kişiye bir özgüvensizlik aşılıyor. Kart, aynı zamanda, kişilerin karanlık taraflarını da temsil etmektedir.

Tarot falında ay kartının anlamı, kişiyi bilinçaltının karanlık bölümlerine götüren anlamları taşıyor. Bu anlamlar, negatif düşünceleri kapsıyor. Aynı zamanda, yasa dışı olaylar gibi somut kavramlar da ay kartının anlamlarından birisi.

Ay kartının anlamları arasında belirsizlik de yer alıyor. Belirsiz bir durumun içerisinde yer alıyorsunuz. Bu belirsizlik, aydınlanma kartı olan güneş kartı ile birlikte ortadan kalkıyor. Kartın bu durumda size tavsiyesi ise önemli kararlar hakkında bir karar vermemek olacaktır. Çünkü, bazı durumlar göründüğünden farklı olabilir ve sizi yanıltabilir.

Tarot Ay Kartı Aşk Anlamı

Tarot ay kartı aşk konusunda karşınıza çıktıysa, bir belirsizliği ve güvensizliği simgeler. Yaşadığınız durumların göründüğü gibi olmadığını, dikkatli olmanız gerektiğini vurgular. Aynı zamanda, bir ilişki için iletişim eksikliğinin olduğunu da belirtir. Ay aşk anlamı, ilişki konusunda bir aldatmaya da işaret eder. Ancak, sakin olmanızda fayda var, çünkü bu bir yanılgı da olabilir.

Eğer bir ilişkiniz bulunmuyorsa sezgileriniz kuvvetli olduğu için çeşitli aldatmacalar ile karşılaşacağınızın farkındasınızdır. Bu durumda, istekli olsanız da yeni ilişkilere girmekte çekingen davranıyorsunuz. Bir ilişki içindeyseniz, partneriniz ile ilgili düşüncelere doğrudan güvenmeyin.

Kariyer Anlamı

Kariyer konusunda çektiğiniz ay kartı, kariyeriniz ile ilgili endişeli olduğunuzu gösteriyor. Bu, iş hayatınız içerisinde iş arkadaşlarınız ile aranızda yanlış bir anlaşılma olacağına vurgu yapabilir. Kısacası, bir iletişime eksikliği bulunuyor.

Tarot ay kartı anlamları arasında aldatmaca olduğundan bahsetmiştik. Kariyer konusunda karşınıza çıkan ay kartı, bir kişinin sizi aldatmaya çalıştığını da gösterebilir. Aynı zamanda, yapmayı düşündüğünüz yatırım konularında dikkatli olmanız gerekiyor.

Sağlık Anlamı

Ay kartı sağlık anlamı, kişinin birtakım problemler ile karşı karşıya kaldığını belirtir. Özellikle de zihinsel sorulara işaret eden bu kart, depresyon ve anksiyetenin göstergesidir. Sağlık konusunda içgüdülerinize güvenmenizi tavsiye eder. Çünkü, tarotta ay kartı bir sezgi kartıdır.

Sağlığınız hakkında endişeleriniz varsa bir doktora görünmeyi düşünebilirsiniz. Böylelikle, aklınızda yer alan soru işaretlerini ve kaygılarınızı ortadan kaldırırsınız. Ay kartı aynı zamanda kadınlar için hormonal sağlık sorunlarına ya da adet döngülerine de işaret eder.

Ay Kartı Ters Anlamı

Ters ay anlamı, korkularınızdan kurtulduğunuz anlamına gelir. Negatif enerjilerden kurtulduğunuza işaret eder. Kart, aynı zamanda açığa çıkan sırları ya da yalanları da gösterir. Ters ay kartı, korkularınızın ya da endişelerinizin azaldığını gösterir.

Ters ay kartı, olumsuz olarak yaşadığınız bir durumun olumluya döneceğini ifade eder. Örneğin, sağlık konusunda bir problem yaşıyorsanız, sağlık sorununuzun ortadan kalkacağına işaret eder. Eğer ortada net olmayan bir durum varsa, en kısa sürede netlik kazanacaktır.

Diğer tarot kartları ve anlamları için içeriğimizi okuyabilir, blog yazılarımıza göz atabilirsiniz.