Tarot Adalet Kartı Anlamı – Düz ve Ters

Tarot adalet kartı büyük arkana kartları arasında yer alır. En çok merak edilen tarot kartlarından biri olan adalet kartının düz, ters, aşk ve sağlık anlamları için yazımızı okuyabilirsiniz.

Adalet Kartı Düz Anlamları

  • Adalet
  • Hayat dersi
  • Kanun
  • Dürüstlük
  • Sebep sonuç

Adalet Kartı Ters Anlamları

  • Adaletsizlik
  • Yalan
  • Yolsuzluk
  • Sorumluluk eksikliği

Tarot Adalet Düz Anlamı

Adalet genel anlamda hukuki işlemler, sözleşmeler, evlilik gibi resmi konular gündeminizdeyse açılımlarınızda belirebilir. Aynı zamanda haksızlığa uğradığınız veya hak yediğiniz, adalet arayışında olunan durumlarda da çekilebilir. Kartın üzerindeki terazi sembolü dengeyi sağlamanız gerektiğini tavsiye eder. İki şey arasında kalmış olabilirsiniz. Verilmesi gereken önemli bir karar olduğunu sembolize ediyor olabilir. Bu kararın ciddi ve objektif bir şekilde verilmesi gerekir. Bazen sizi en çok tatmin edecek şey uzun ve meşakkatli yolu tercih etmektir. Karmayı da sembolize edebilen bu büyük arkana kartı geçmişte yaşadığınız haksızlıklar ve travmatize edici olayların şu anda lehinize döndüğünü ve evrenin size hak ettiğiniz güzellikleri vermeye başlıyor olduğunu da gösterebilir. Kısacası hak yerini bulacaktır. Ne ektiyseniz onu biçeceksiniz.

Tarot Adalet Aşk Anlamı

Aşk açılımında çekilen adalet kartı genelde pozitif anlamlara sahiptir. Eğer bir ilişkiniz varsa artık ilişkinizde daha ciddi düşündüğünüzü ve partnerinizle evlilik konularını gözden geçirdiğinizi gösterebilir. Bu kişiyle bir yuva kurmaya hazırsınız. Size hak ettiğiniz saygıyı verecek. Geçmişte kendinden daha çok veren taraf şimdi partnerinden hak ettiği ilgiliyi ve eşitliği almaya başlıyor olabilir. Aynı zamanda partnerlerden birisi adaletsiz davrandıysa veya gizli saklı işlerde bulunup ilişkiyi yıpratıcı şekilde davrandıysa da hak yerini bulacak, gerçekler ortaya dökülecek, masum ve suçlu gözler önüne serilecek. Dengelerin değişeceği bir dönem sizi bekliyor.

Eğer bir ilişkiniz yoksa adalet hissiyatı yüksek, meslek olarak hukuk sektöründen kişilerle tanışabilir ve bu tarz kişilerden bir adım görebilirsiniz. Geçmiş ilişkilerinizde nasıl bir tavır sergilediyseniz bir sonraki olacak olan ilişkinizde bu davranışların benzeriyle karşılaşabilirsiniz. İyi veya kötü ne yaşattıysanız yaşayacağınız bir ilişki sizi bekliyor.

Tarot Adalet Kariyer Anlamı

Kariyer açılımında çekilen adalet kartı işinizi fazlasıyla ciddiye aldığınızı, önceliğiniz yaptığını ve işinizi yaparken hassasiyet ve dikkatle ilerlediğinizi temsil eder. Özel hayatınızla kariyer hayatınızı birbirinden ayırmanız gereken durumlar olabilir. Çevreniz size hasret kalmış ve biraz ilgi bekliyor olabilir. İş yerinde bir adaletsizliğe maruz kalmış olabilirsiniz veya meslektaşınızın hakkına giriyor olabilirsiniz. Olayları geniş çerçeveden incelemeye ve adalet terazinizin dengesini şaşırmasına izin vermeyin. Geçmişte sergilediğiniz tavır şu anda ya takdir edilecek ya da ceza verilecek bir duruma dönüşebilir. Beklediğiniz yasal bir süreç varsa şu zamanlarda çözülebilir. Haberi gelebilir. İlahi adalet tecelli edecek.

Tarot Adalet Para Anlamı

Para tarot okumasında çıkan adalet kartı yatırım veya maaşınızla ilgili bir haksızlık yaşadıysanız bu durumun tersine döneceğini ve hak ettiğinizi alacağınızı vaat eder. Para durumunuz dengelidir. Ne kadar geliyorsa o kadar da çıkıyor olabilir. Mali, belgelerle ilgili ve devlet idaresiyle alakalı bir işleminiz varsa bu konuda olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Tarot Adalet Sağlık Anlamı

Sağlık açılımında karşınıza çıkan adalet kartı yapılan sağlık kontrollerinin sonucunu beklemeyi temsil edebilir. Hayatınızda ölçülü olmayı tavsiye eder. Ölçüsüzlük ve dengesizlik sağlığınızı etkilemiş olabilir. İyileşme süreci uzun sürebilir. Bu süreçte kendinizi kontrol etmeniz ve irade sahibi olmanız gerekecektir. Bu sağlık sorunu sürpriz değil de tahmin edilebilir bir sıkıntı olabilir. Geçmişte temellerini attığınız zararlı davranışların sonucunu görüyor olabilirsiniz.

Tarot Adalet Ters Anlamı

Genel bir bağlamda, Ters Adalet kartı adaletsizliği veya karmik adaletten kaçınmayı gösterebilir. Bu, yaşamınızda veya başkalarının seçimlerinden veya eylemlerinden haksız şekilde etkilenmeniz durumunda haksızlığa uğramanız şeklinde olabilir. Sizin hatanız olmayan bir şey için mağdur edildiğinizi veya suçlandığınızı hissedebilirsiniz. Durum ne olursa olsun, dengenizi korumaya çalışmalısınız. Durumu siz yaratmamış olsanız bile, ona nasıl tepki vereceğinizi seçebilirsiniz ve bu başlı başına bir ders olabilir.

Tarot açılımlarında tersine çevrilmiş bir konumdaki adalet kartı, aynı zamanda birinin karmasından kaçınmaya çalıştığının bir göstergesi olabilir. Kötü seçimler veya eylemlerle mevcut durumunuzun oluşmasında rol oynadıysanız, hesap verebilir olmalısınız. Başkalarını suçlamaya veya sonuçlardan kaçmaya çalışmayın, sadece bundan ders alın ve biraz daha akıllı ve daha bilinçli ilerleyin.

Tersine çevrilmiş Adalet Tarot kartı aynı zamanda sahtekârlığı da gösterebilir. Bir yalana yakalandıysanız, onu haklı çıkarmaya çalışmayın ya da ondan kurtulmak için yalan söylemeyin. Sadece itiraf et, sonuçlarını kabul et ve altına bir çizgi çekmeye çalış.

Yorum yapın