Tarot 7 Kart Açılımı Nasıl Yapılır?

Tarot açılımları ile ilgileniyorsanız, muhtemelen favori bir tarot açılımınız vardır. Eğer hala favori bir açılımınız yoksa tarot 7 kart açılımı en popüler açılımlar arasında yer alır. Özellikle de basit ve açık uçlu sorular için en uygun açılımlardan biridir.

7 Kart Açılımı Nasıl Bakılır?

7 kart açılımı genellikle at nalı şeklinde dizilir. Kartlarınızı dizerken dikey ya da yatay olarak dizebilirsiniz. Bu açılımın popüler olmasındaki en büyük neden ise kartların pozisyonlarındaki anlamlardır. Bir kartın baktığı açı problemin farklı açılarda görülmesini sağlar. Bu sayede, çok daha net bir vizyona sahip olarak danışanınıza yardım edebilirsiniz. Daha fazla lafı uzatmadan 7 kart açılımı adımlarına geçelim.

Açılım İçin Hazırlanın

Hangi açılımı yapıyorsanız yapın, bir tarot açılımına hazırlanmanın pek çok yolu bulunur. Bu yollardan vazgeçilmez olanı ise destenizi temizlemektir. Destenizi temizlemeyi bilmiyorsanız, tarot kartları nasıl temizlenir adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Hazırlığınızın bir diğer parçası ise kartların ters anlamlarını da işin içine katıp katmayacağınıza karar vermektir. Tarota yeni başlayan kişilerin pek çoğu, kartların ters anlamlarını düz olarak yorumlar. Kartları ters olarak da yorumlamaya karar verirseniz, tutarlı olmak önemlidir.

Destenizi Karıştırın

Danışanınız için bir açılım yaparken, kişinin desteyi karıştırmasına izin verin. Bu sayede, kartlar danışanınızın enerjisini alacaktır. Tarot 7 kart açılımını gerçekleştirdikten sonra negatif bir enerji hissederseniz, destenizi temizlemeyi unutmayın. Destenizi karıştırırken ya da keserken, danışan kişi odaklanmış bir şekilde soracağı soruyu düşünmeli ve sormalıdır.

Kartları Çekin ve Yerleştirin

Daha önce de belirttiğimiz gibi, 7 kart tarot açılımı genellikle at nalı şeklinde dizilir. Tarot okuyucusu, her bir karta farklı anlamlar atayabilir. Bu anlamlar ise genellikle kartların çekildiği sıra ile temsil ettiği anlamlardır.

tarot 7 kart açılımı

Kart 1: Geçmiş

Bu kart mevcut durumu ya da soruyu etkileyen geçmiş olayları temsil eder.

Kart 2: Şimdiki Zaman

2. kart sorunu çevreleyen mevcut olayları temsil eden karttır. Bu kart aynı zamanda mevcut soru üzerinde etkisi olabilecek bir kişiyi de temsil edebilir.

Kart 3: İçsel Sebepler

Bu kart görünmeyenleri temsil eden karttır. Görünmeyen olan şey ise henüz tanımlanmayan problemler, çatışmalar olabilir. Aynı zamanda, mevcut durumla ilgili göz ardı edilmiş olabilecek şeyleri de temsil edebilir.

Kart 4: Merkez Kart

Dizilimin ortasında yer alan merkez kart, tüm durumun merkezini temsil eder. Birçok tarot okuyucusu bu kartı çekerken kendisini temsil etme niyeti ile çeker. Çünkü, bu kart kişinin sorduğu soru ya da içinde bulunduğu durum hakkındaki tutumlarını simgeler.

Kart 5: Dış Etkenler

Dış etkenleri temsil eden 5. kart, kişilere ya da olaylara atıfta bulunabilir. Bu kart aynı zamanda danışan kişinin bu etkenlere nasıl tepki verdiğini gösterir. Kişi, etrafındaki negatif insanların onu arka plana atmasına izin veriyor mu? Yoksa diğer kişilerin yardımını kabul etmeye istekli mi?

Kart 6: Muhtemel Olaylar

7 kart tarot açılımındaki 6. kart danışan kişinin alması gereken aksiyonu temsil eder. Çıkan kartın anlamına bağlı olarak kişiye bir aksiyonda bulunmamasını da tavsiye edebilir.

Kart 7: Sonuç

7. ve son kart problem hakkında sonucun ne olacağı ile ilgilidir. Bu kartı yorumlarken daha önce çıkan kartlar da göz önüne alınmalıdır. Bu sayede danışan kişiye çok daha net bir cevap verilir.

Tarot 7 kart açılımı yazısı faydalı olduysa diğer tarot açılımları için ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.