Ruh ve Kişilik Kartları – Kendini Keşfet

Ruh ve kişilik kartları, bireylerin kişiliklerini ve ruhsal durumlarını yansıtmak için kullanılır. Tarot açılımlarında kullanılan önemli kartlardan biridir. Bu kartlar, kişinin hem pozitif hem de negatif yanları hakkında bilgi veren kartlardır. Böylelikle, kişi farkında olmadığı özellikleri hakkında bilgi sahibi olur.

Tarot Kişilik Kartları

Ruh ve kişilik kartları arasında ilk olarak kişilik kartlarına başvurulur. Tarot kişilik kartları, tarot açılımlarında kullanılan kartlardandır. Bireylerin kişilikleri hakkında bilgi veren bu kartlar, tarot okuyucusu tarafından kişiye sorulur. Kişiye sorular aracılığı ile kişinin geçmişi, mevcut durumu ve geleceği hakkında bilgiler elde edilir.

Her bir tarot kartı kişinin kişiliği ve ruh halini yansıtan özel anlamlara sahiptir. Örneğin, imparator kartı güçlü bir liderliği ve cesareti simgeler. Aşıklar kartı ise aşkı ve sevgiyi temsil eder. Bu kartlar bir tarot okuyucusu tarafından kullanılarak kişiye yönlendirilir ve kişinin geçmiş, şimdiki ve gelecek durumu hakkında bilgi alınır.

Kişilik Kartı Hesaplama

Kişilik kartı hesaplama işlemi doğduğunuz gün ile ilişkilidir. Örneğin, ayın 1’inde doğduysanız kişilik kartınız büyücü kartıdır. Eğer ayın 22’sinde doğduysanız, 2+2 toplamından kişilik kartınız 4 numaralı kart olan imparator kartı olacaktır.

Kişilik kartları büyük arkana kartları arasında 1. sırada olan büyücü kartı ile başlar ve 21. kart olan dünya kartı ile biter. 22 ve üstü sayılarda ise rakamlar toplanır ve sonuç elde edilir.

Tarot Ruh Kartı

Tarotta ruh kartı, kişinin dünyevi meseleleri, yaşayacağı deneyimler hakkında bilgi veren kartlardır. Kişilik kartlarıyla kişinin benliği hakkında bilgiler edinir ve ruh kartları ile de kişinin daha bilinçli bir hayat sürmesi sağlanır.

Tarot Ruh Kartı Hesaplama

Tarot ruh kartı hesaplama işleminde ise kişinin doğum tarihinde yer alan rakamların toplamı ruh kartını ortaya çıkarır. Ruh kartı bulma konusunda dikkat edilmesi gereken iki nokta vardır:

  1. Ruh kartları hesaplanırken 1. kartı olan büyücü kartı kullanılmaz. Bunun sebebi büyücü kartının ilahi planı temsil etmesidir. Bu nedenle, ruh kartları tarotta 2. kart olan azize kartı ile başlar ve kader çarkı kartı ile sona erer.
  2. Ruh kartlarını hesapladıktan sonra sonuç 10’dan büyükse elde ettiğiniz rakamları toplayıp 10’a düşürmeniz gerekir.

Daha iyi bir şekilde anlaşılması için bir örnek ile açıklayalım. Doğum tarihinizin 13.05.1995 olduğunu düşünelim. Bu durumda ruh kartını hesaplarken 1+3+0+5+1+9+9+5 = 33 sayısını elde ederiz. Bu sayı 10’dan büyük olduğu için elde ettiğimiz rakamları toplarız, 3+3 = 6. Sonuç olarak ise 6. sırada olan aşıklar kartı bu kişinin ruh kartıdır.

Eğer tarot kartlarının sırası hakkında bilgi almak istiyorsanız büyük arkana kartlarına göz atabilirsiniz.

Tarotta Ruh Eşi Kartları

Tarotta ruh eşi kartları, genellikle aşk ve ilişki konuları ile ilgili olarak kullanılır ve kişinin potansiyel ruh eşini bulmasına yardımcı olur. Tarot okuyucusu tarafından yönlendirilen sorular ve kartlar ile ortaya çıkar. Kişinin geçmişi, mevcut durumu ve geleceği hakkındaki bilgileri ortaya çıkararak ruh eşini belirlemeye yardımcı olur.

Ruh ve kişilik kartları yazısı hoşunuza gittiyse Melek Kartları hakkındaki yazımızı da okuyabilirsiniz.

Yorum yapın