Numeroloji Alfabesi ve 9 Çakra

numeroloji ve 9 çakra

Hayatımızda başımıza gelen olaylara bazen anlam veremeyiz. Örneğin, aşk hayatımızdaki başarısızlıklar, ailevi problemler, iş dünyasındaki talihsizlikler. Peki, ya tüm bu olayların bir sebebi varsa? İşte, numeroloji tam da bu noktada yardımınıza yetişir. Numeroloji alfabesi, gelecekte karşılaşacağınız olaylar ile ilgili tahminlerde bulunur. Peki bunu nasıl başarır? Numeroloji sistemi içerisinde yer alan sayılar ve harfler bize çeşitli bilgiler verir. Aynı zamanda, numeroloji harfleri ve 9 çakra arasında bir bağ bulunur. Kişiler, bu bağ sayesinde gelecek planları hakkında bilgi edinebilirler. Peki, numeroloji nedir? Numeroloji Harfleri Neler? Bu soruların cevaplarının yanı sıra numeroloji çakra hesaplama, 9.çakra özellikleri ve çakra harf tablosu hakkında tüm bilgiler yazımızda yer alıyor.

Numeroloji Nedir?

Numeroloji ve 9 Çakra

Evrendeki her harfin ve sayının bir anlamı vardır. Bu anlamlar ise birer gezegen ile ilişkilendirilmiştir. Numeroloji, bu sayılara yüklenen anlamlar ile belirli hesaplamalar yapar ve kişilerin kaderleri ile ilgili tahminlerde bulunur. Bunu ise numeroloji hesaplama adı verilen işlem ile yapar. Numerolojik sistemde 1den 9a kadar olan rakamlara çeşitli anlamlar yüklenir. Bu rakamlara ek olarak ise değişmez sayılar olarak görülen 11 ve 22 sayıları da yer alır. Numeroloji hesaplama işleminin sonunda bu sayıların ve rakamların karşısındaki anlamlar ile karakter analizi yapılır. Aynı zamanda, bu harfler ile numeroloji çakra anlamları da ortaya çıkar.

Numeroloji Alfabesi – Harflerin Çakra Tablosu

Numeroloji alfabesi harfleri çakralara göre şekillenir. Özellikle de 9. çakra harfleri kullanıcılar tarafından en çok merak edilen cakra harfleri arasında bulunur. Harflerin çakra tablosu ise şu şekildedir:

 1. A J S Ş
 2. B K T
 3. C Ç L U Ü
 4. D M V
 5. E N
 6. F O Ö X
 7. G Ğ P Y
 8. H Q Z
 9. I İ R

Adınızda ve soyadınızda yer alan harflerin yerine yukarıdaki sayıları koyun. Ardından, adınızı sadeleştirin ve çakranızın tanımını bulun. Böylelikle numeroloji 9 çakra anlamınızı bulabilirsiniz.

Numeroloji Çakra Hesaplama

Numeroloji Hesaplama

Numeroloji hesaplama işlemi için adınızın ve soyadınızın harflerini yukarıdaki tablodan belirleyin. Daha sonra bu harfleri tek haneli hale gelecek şekilde toplayın. Örnek olarak, Yağmur Yiğit ismini ele alalım. Y harfi için 7, A harfi için 1 sayısını, Ğ harfi için 7 sayısını, M harfi için 4 sayısını, U harfi için 3 sayısını ve R harfi için 9 sayısını alacağız. Soy isim için Y harfinde 7 sayısı, İ harfi için 9, Ğ için 7 sayısı, İ için tekrar 9 sayısını, T harfi için ise 2 sayısını almamız gerekir. Bu sayıları topladığımızda 65 sayısına ulaşırız. Burada 6 ile 5 sayısını toplarız ve 11 sonucunu elde ederiz. Daha sonrasında ise 1 ve 1 sayılarını toplarız ve 2. çakraya ulaşırız.

Numeroloji analizi yapmak için öncelikle yanınızda numeroloji alfabesinin yazdığı bir kağıt bulundurun. Böylelikle, hangi harfin hangi çakraya denk geldiğine kolay bir şekilde bakabilirsiniz. Bir süre sonra ise harfleri ezberleyerek kolay bir şekilde analiz gerçekleştirebilirsiniz. Derin bir bilim olan numeroloji, içerisinde birçok olumlu ve olumsuz kavram bulundurur. Bu nedenle, analiz sırasında çeşitli faktörler analizlere etki eder. Kişilere kesin tanımlar ile analiz yapmak doğru olmayacaktır.7 Ana Çakra Nedir?

Kanın beynimizde dolaşması gibi enerji akışı da vücudumuzda dolaşır. Enerji akışı doğru bir şekilde gerçekleşmediğinde ruhsal ve fiziksel hastalıklar ortaya çıkar. Enerji akışının doğru bir şekilde dolaşmasını sağlayan ise çakralardır. Bedenimizin çeşitli noktalarında bulunan çakralar arasında ana çakralar ise omurga kısmında yer alır. 7 ana çakra şunlardır:

Çakraları dengelemek için çeşitli meditasyonlar yapılır. Meditasyonlar sayesinde benliğimiz ve bedenimiz bir araya gelir. Enerji merkezlerinin çok daha verimli olması sağlanır. Böylelikle, enerji akışımızı sağlayabilir ve çakra açma işlemlerini gerçekleştirebilir.

9 Çakra Nedir?

Numeroloji ile ilgilenen pek çok kişi 9. çakra nedir sorusunu sormaktadır. Dünya üzerinde 9 adet çakra bulunmaktadır. Bunlar sayı, frekans ve enerji olarak karşımıza çıkar. 9 Çakra kullanılarak hayattaki gelecek planlarınızı şekillendirebilirsiniz. 9 zeka biçimi tamamlanmadığı takdirde ruh farklı bedenlerde tekrar hayatı deneyimler. Bu süreci sonlandırmak ve anlamak için 9 frekans ile ilgili bir alfabe kullanılır.

Günümüzde bilinen 9 zeka biçimi vardır. 2012 yılından itibaren 10. çakra ile ilgili çalışmalar yapılmaktadır. Ancak, numerolojide henüz bir 10. çakra tanımlaması yoktur. Bunun nedeni, 10. çakranın diğer dünyanın ilk basamağını oluşturan bir kök bilinç olmasıdır. Modern numeroloji sisteminde ana tipoloji hesaplaması denilen bir yöntem ile 10. çakraya ulaşılmaktadır.

9 Çakra Özellikleri Nelerdir?

İsme göre çakra tanımınızı bulduktan sonra 9 çakranın anlamlarına göre isim analizi yapabilirsiniz. 9 çakra ve anlamları ise şu şekilde:

 • 1. Çakra: Lider kişilik, yaratıcılık, sorumluluk almak.
 • 2. Çakra: Aşık kişilik, diğer kişilerin duygularına uyum sağlama.
 • 3. Çakra: Oyuncu kişilik, kendini beğenmiş, iletişimci.
 • 4. Çakra: Muhafazakar kişilik, değerlerine sahip çıkma, korumacı.
 • 5. Çakra: İnovatif kişilik, sosyal karakter, meraklı, keşfetmeye eğilimli.
 • 6. Çakra: Ebeveyn kişilik, huzur öncelikli, sorumluluk sahibi.
 • 7. Çakra: Ruhsal kişilik, analiz becerileri gelişmiş.
 • 8. Çakra: Dünyevi kişilik, yönetme becerileri gelişmiş, maddi konulara hakim.
 • 9.Çakra: Sanatçı kişilik, hümanist, çocuksu.

11, 19,22, 33 çakra bilgileri yeterli bir altyapı oluşturulmadan tam olarak anlaşılacak bilgiler değildir. Bu nedenle, bu çakraların kişilik analizleri içeriğimizde yer almamaktadır.

9. Çakra Özellikleri

9. çakra özellikleri en fazla merak edilen çakralardan biridir. Yazımızda da belirttiğimiz gibi, 9. çakranın kişilik özellikleri arasında sanatçı ruhlu olmak, hümanistlik ve çocuksu bir yapı yer alır.

Sıkça Sorulan Sorular

Kök çakra tıkanıklığı nasıl açılır?

Kök çakra tıkanıklığını açmak için ellerinizi kök çakra üzerine yerleştirmeniz gerekir. Sonrasında, hafif bir şekilde derin nefes alın. Bu işlemi 10 kere tekrar edin.

Kıskançlık hangi çakra?

Küskünlük, kıskançlık, öfke gibi duygular boğaz çakrasında yer alır.

9 çakra ne işe yarar?

9 çakra, evrende yer alan şifa ve nur boyutlarını oluşturmaktadır.