Tarot Mahkeme Kartı Anlamı Nedir?

Tarotta büyük arkana kartları arasında yer alan bir diğer kart olan mahkeme kartı, anlamı en çok merak edilen kartlardan biridir. Bu yazımızda mahkeme kartının düz, ters, aşk ve kariyer anlamlarını detaylı bir şekilde bulabileceksiniz.

Mahkeme Kartı Düz Anlamları

  • Yargı
  • Uyanış
  • Yenilenme
  • Vatan Hasreti
  • Bağışlamak

Mahkeme Kartı Ters Anlamları

  • Kendinden şüphelenmek
  • Dedikodu
  • Kendinin farkında olmamak
  • Yanlış çıkarımlar

Mahkeme Kartı Düz Genel Anlamı

Genel tarot açılımında çıkan mahkeme kartı, sizin ya da değer verdiğiniz bir kişinin başkaları tarafından sert bir şekilde yargılandığını gösterir. Aynı zamanda, insanları sert bir şekilde yargıladığınızı da temsil edebilir. Alternatif olarak Yargı, olumlu kararlar almak için kendinizi ve seçimlerinizi sakin bir şekilde değerlendirmenizi sağlayan bir netlik ve soğukkanlılık düzeyine ulaştığınızın bir göstergesi olabilir. Artan öz-farkındalıkla geçmiş karmik derslerinizden geçtiniz ve pozitif yönde ilerleyebilmeniz için iyileşmenin gerçekleşmesine izin veriyorsunuz.

Bu Major Arcana kartı göründüğünde vermeniz gereken önemli bir karar varsa, doğru seçimi yapmanıza yardımcı olması için geçmişten öğrendiğiniz karmik dersleri kullanın. Yargı dik, yasal bir meseleyi veya çözülmekte olan bir mahkeme davasını temsil edebilir. Onurlu davranıp doğruyu söylediyseniz, bu iş lehinize sonuçlanmalıdır. Dürüst olmadıysanız, işlerin istediğiniz gibi gitmesini beklemeyin. Vicdanını temizlemeli ve yanlışlarını telafi etmeye çalışmalısın. Bu Major Arcana kartı, sevdiğiniz birinden bir okyanus veya denizle ayrılmayı da ifade edebilir. Göründüğünde yakında onlarla yeniden bir araya gelmeyi bekleyebilirsiniz. Aynı zamanda vatan hasretini de gösterebilir.

Mahkeme Kartı Aşk Anlamı

Bir aşk tarot açılımında, eğer bir ilişkiniz varsa, mahkeme kartı sizin ya da eşinizin sert bir şekilde birbirinizi sert bir şekilde yargıladığınızı temsil edebilir. Bu nedenle, tartışmalar sırasında birbirinizi kışkırtmamak adına bir diğerinizi suçlamayın. Bunun yerine, suçu paylaşmaya çalışmadan oturup nasıl hissettiğinizi konuşmaya çalışın. İlişkinin ilerlemesini istiyorsanız geçmiş hataları affetmeniz gerekir. Basit, açık ve dürüst iletişimle yolunda gitmeyen bir ilişkiye yeni bir soluk getirebilirsiniz.

Kariyer Anlamı

Kariyer açılımında çıkan mahkeme kartı ise bir kişi tarafından değerlendirilme aşamasına olduğunuzu ancak bunun farkında olmayabileceğinizi gösterebilir. Bu nedenle, bir terfi için yarışıyor olabilirsiniz. Para konusunda ise mahkeme kartı size dikkatli olmanızı ve ani kararlar almamanızı tavsiye eder. Herhangi bir büyük satın alma veya yatırım yapmadan önce bilinçli bir karar vermek için ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olduğunuzdan emin olun. Aynı zamanda bir davada bir kayba işaret edebilir, bu nedenle ihmal edilebilecek veya tehlikeli araç kullanma gibi sorunlara yol açabilecek herhangi bir şey yapmayın ve sahip olmanız gereken tüm sigortaların güncel olduğundan emin olun.

Mahkeme Kartı Ters Anlamı

Ters mahkeme kartı genel açılımda karşınıza çıktıysa, geçmişin karmik derslerini öğrenmeyi reddettiğinizin bir işareti olabilir. Ya da geçmiş hatalar için kendinizi o kadar suçluyor olabilirsiniz ki, bu hatalardan çıkarılacak dersleri göremiyorsunuz. Aynı zamanda, ters konumdaki mahkeme kartı, başkalarını aşırı derecede eleştirerek veya kötü niyetli dedikodular yaparak odağınızı kendi eksikliklerinizden uzaklaştırdığınızın da bir işareti olabilir. Ancak unutmayın, bu sadece sizin başınızı belaya sokar, diğer insanları hatalarından dolayı yargılamak yerine kendi hayatındaki sorunları çözmeye odaklanmaya çalış.