Kupa Yedilisi Anlamı – Kariyer, Aşk ❤️

Kupa yedilisi, tarot kartları arasında anlamı en çok merak edilen kartlardan birisidir. Minör arkana kartları arasında yer alan bu kartın düz, ters, aşk ve kariyer anlamları için yazımızı okuyabilirsiniz.

Kupa Yedilisi Düz Anlamları

  • Seçenekler
  • Fırsatlar
  • Karar vermek
  • Hayal kurmak
  • Meditasyon

Kupa Yedilisi Ters Anlamları

  • Gerçeklik
  • Az seçenek
  • Kararsızlık
  • Kaçırılmış fırsatlar
  • Materyalizm

Kupa Yedilisi Düz Anlamı

Genel olarak, hayaller ve düşünceleri temsil eden kupa yedilisi tarot kartının üzerinde birçok nesne yer alır. Özellikle kupaların üzerinde yer alan insan sureti, defne çelengi ve kule en çok dikkat eden objelerdendir. Kart üzerinde yer alan erkek figürünün arkasının dönük olması da oldukça dikkat çekicidir. Kupa 7 lisi kartının üzerinde yer alan nesnelerin anlamı ise arzularımız, isteklerimiz ve seçtiğimiz seçeneklerin bize sunduğu ödüllerdir. Tarot danışmanları arasında bu kartın iki anlamı vardır. Bu anlamlardan birisi ne istediğini bilmeyen bir kişiyi temsil etmesi olurken, diğeri ise cazip seçenekler arasında kalan kararsız bir bireyin resmedilmesidir. Her iki anlamda da bu kartın kararsızlığı temsil ettiğini söylemek mümkündür.

Diğer tarot kartlarının anlamlarını öğrenmek için Detaylı Tarot Kartları ve Anlamları yazımızı okuyabilirsiniz.

Tarot kartları arasında birden çok anlam taşıyan kartlardan birisi olan bu kart, kişinin fiziksel uzaklaştığını ve hayaller aleminde kaybolduğunu temsil eder. Kişi, neyi istediğine karar verememekte ve ne yapacağını bilemez. Kartın anlamları arasında kişinin duygusal eksikliği de yer alır. Bu anlamda, kartı çeken kişi bir konuya odaklanmış değildir. Hangi yöne ilerlediğini bilemeyen kişi, duygusal olarak da kaybolmuş durumdadır. Fikirleri arasında kaybolan kişi, gerçekler dünyasından uzaklaşmış ve hayaller dünyasında kendisini bulmuştur.  Kişiye gerçek dünyaya dönme çağırısında bulunur. Kısacası bir uyarı kartı gibidir.

Kupa Yedilisi Aşk Anlamı

Eğer kupa yedilisi kartını aşk konusunda çektiyseniz, bu kişinin aşk hayatında bir karmaşıklık olduğunu temsil eder. İlişki içerisinde yönünü kaybetmiş bir bireyi görürüz. Kişi, duygularından emin değildir. Kupa 7 lisi aşk anlamı olarak kişinin ilişkisinde sorunlar yaşayacağının da habercisi olabilir. Bu nedenle, kişi alacağı kararları iyi düşünmeli ve kafa karışıklığı yaşamamalıdır. Kupa yedilisi aşk anlamı, kişinin ilişki hayatında bir takım sorunlar olduğunu gösterecektir.

Eğer kartı ters bir şekilde çektiyseniz, ilişkinizde yaşadığınız kafa karışıklıklarını gidereceğiniz anlamına gelir. Aynı zamanda, bazı kişiler için ilişkinize devam etme mesajı verirken bazı kişiler için ise ilişkiyi sonlandırma mesajı verir. Kartı ters gören bir kişi, yaşadığı kafa karışıklığına ve içinde bulunduğu duygusal karmaşa sırasında ne yapacağını bilir.

Kariyer Anlamı

Kariyer konusunda karşınıza çıkan Kupa Yedilisi, kariyer gelişimi için birçok olasılığın size açık olduğunu gösteren iyi bir alamettir. Tüm zamanınızı beyin fırtınası yaparak geçirmemeniz ve hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için pratik adımlar atmayı unutmanız için de bir uyarı olabilir. Sonunu göremediğiniz şeylere kendinizi adamayın.

Para konusunda ise para kazanmak için birçok fırsatınız olmalı, ancak yatırım yapmadan önce dikkatli olmalısınız. Herhangi bir yatırım fırsatını baştan sona kontrol etmeli ve başlangıçta göründüğü kadar iyi bir anlaşma olmayabileceğinden, finansal konular hakkında deneyimli bir kişiye danışabilirsiniz.

Kupa Yedilisi Ters Anlamı

Kupa yedilisi ters bir şekilde çıktığında kişinin gerçekleri görmezden geldiğine dair bir mesaj verir. Bu noktada, kişinin vereceği kararlar doğrultusunda hata yapma ihtimali oldukça yüksektir. Çünkü, kafa karışıklığı yaşamaktadır ve hangi yolu seçeceğine karar verememiştir. Bu kart bir uyarı kartı olarak görülmektedir. Bu nedenle, kişi çok hızlı bir şekilde düşünmeden kararlar vermemelidir.

Aynı zamanda cazibe ve illüzyon kartı olarak da bilinen bu kartta, gerçekler yanlış bir şekilde algılanmaktadır. Kişi için oldukça cazip görünen teklifler aslında göründüğü gibi değildir. Kişinin içerisinde bulunduğu durum dışarıdan bakıldığı gibi değildir. Bu nedenle, bu kart dolandırıcılık ya da para tuzakları gibi olaylara karşı dikkatli olunmasını tavsiye eder.

Sıkça Sorulan Sorular

Kupa Yedilisi Ne Anlama Gelir?

Kupa yedilisi, kişinin kafa karışıklıkları yaşadığını, birçok seçenek arasında kaybolduğunu temsil eder.

Kupa Yedilisi Hangi Burç?

Kupa yedilisi kartı, su grubu burçlarını temsil eder.

Kupa yedilisi Aşk Anlamı Nedir?

Kupa yedilisi, aşk konusunda karşınıza çıktıysa, ilişkinizde bir takım belirsizlikler olduğunu temsil eder.