Tarot Kupa Şövalyesi Anlamı – Aşk, Ters

Tarot kupa şövalyesi kartı saraylılar serisinde yer alan bir karttır. Tarot kartları arasında önemli bir yere sahip olan bu kartın düz, ters, kariyer ve aşk anlamlarını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Kupa Şövalyesi Düz Anlamları

  • Romantik teklifler
  • Davetiye
  • Harekete geçmek
  • Kalbinin sesini dinlemek
  • Centilmenlik

Kupa Şövalyesi Ters Anlamları

  • Karşılıksız aşk
  • Kalp kırmak
  • Aldatmak
  • Hayal kırıklığı
  • Kötü haberler

Kupa Şövalyesi Düz Anlamı

Genel bir tarot açılımında kupa şövalyesi anlamı hayatınızda hayalini kurduğunuz tekliflerin ve fırsatların şu dönemde olumlu bir şekilde size sunulacağını gösterir. Güzel haberler alabilirsiniz. Olumlu geri dönütler ve davetler moralinizi yükseltebilir. Hareketli ve duygusal bir zaman dilimi size iyi gelecek. Bu hareketli olaylara sizin de ayak uydurmanız için bu saraylı kartı size uzatılan fırsatları geri çevirmemenizi tavsiye eder. Aynı zamanda duygusal, nazik, romantik, heyecanlı, samimi, alttan alan, 20-40 yaş arası su burçlarının (Yengeç, akrep, balık) özelliklerindeki genç yetişkinleri temsil edebilir.

Tarot Kupa Şövalyesi Aşk Anlamı

Aşk tarot açılımında karşınıza çıkan kupa şövalyesini kartın üzerindeki şövalyenin tipinden de anlayabileceğiniz gibi beyaz atlı prensiniz olarak görebilirsiniz. İlişkisi olmayanlar için aradıkları o romantik ve ayaklarını yerden kesecek kişinin artık çıka geldiğini gösterir. Hem de duygularını bağıra bağıra gelen bu şövalye biraz beklenmedik bir anda gelebilir. Romantik teklifleri değerlendirmeniz yararınıza olacaktır.

İlişkisi olan çiftler içinse yine romantik planlar, buluşmalar, sürprizler, hediyeler ve şımartmalar gündeminizde olabilir. İlişkinizde birbirinizin gözüne baktığınız, enerjik, coşkulu ve hayalperest hissettiğiniz bir dönemdesiniz. Partneriniz sizin üzerinize fazlasıyla titriyor ve çevrenize karşı sizin için fazla korumacı olduğunu gösteriyor. Eğer yakın zamanda tartışmalar olduysa bu kart uzlaşma ve orta yolu bulmak için atılan adımı da sembolize eder. Karşınızdaki kişi gönlünüzü almaya ve barışmaya çalışacaktır.

kupa şövalyesi tarot kartı anlamı.

Kariyer Anlamı

Bir kariyer tarot açılımında kupa şövalyesi tarot kartı iş hayatınızda henüz istediğiniz seviyeye yükselmediğinizi fakat ilk zamanlardaki çıraklık seviyesinde de olmadığınızı gösterir. İş/eğitim/kurs başvurusu veya zam artışı gibi beklentileriniz varsa olumlu sonuçlanabilir. Beklemediğiniz yerlerde iş teklifleri gelebilir. Bu saraylı kartı karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmenizi tavsiye eder. İş yerinizde olumsuz bir hava varsa veya meslektaşlarınızla aranızda olumsuz enerjiler varsa çok yakın bir zamanda bu gergin hava dağılacak ve karşılıklı birbirinize ortaklık teklifi edeceksiniz. Nasıl hissettiğinizi, meslektaşlarınızla birbirinizi daha iyi anladığınız bir döneme girebilirsiniz.

Para Anlamı

Para tarot okumasında kupa şövalyesi tarot kartı karşınızda yeni yatırım ve gelir fırsatları olacağını temsil edebilir. Maddi durumunuz şu anda sıkıntılıysa çok yakında çözüleceğini ve parasal anlamda yardım geleceğini de temsil edebilir. Yaratıcı ve yeni çözümler aramak maddi durumunuzu düzeltmenizde faydalı olacaktır.

Sağlık Anlamı

Sağlık tarot açılımında kupa şövalyesi tarot kartı pozitif anlamlar içerir. Günden güne daha çok iyileştiğinizi ve tedavilerin sonuç vermeye başladığını gösterir. Yeni bir tedaviye başlamayı düşünüyorsanız da bu sizin hayrınıza olacaktır. Beklediğiniz manevi desteği de şu anda alıyorsunuz veya almaya başlıyorsunuz. Duygusal anlamda da kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Tarot Kupa Şövalyesi Ters Anlamı

Kupa şövalyesi tarot kartı açılımlarınızda ters belirdiği zaman fırsatların ters tepmesi, beklediğiniz olumlu haberlerin olumsuz sonuçlanması, tekliflerin ve davetlerin iptal olması anlamlarına gelir. Yaşadığınız hayal kırıklıkları düşünme yetinizi engellemiş olabilir. Bu saraylı tarot kartı düşünmeden anlık kararlar vermemenizi tavsiye eder. Aynı zamanda kupa şövalyesinin tam tersi karakterde bireyleri temsil eder. Kaba, sadakatsiz, sarkastik, dalga geçen, umursamaz, duygusuz bir karakter hayatınızda olabilir veya şu anda bu özellikleri taşıyor olabilirsiniz.

Yorum yapın