Kupa Sekizlisi Anlamı – Düz ve Ters

Kupa sekizlisi tarot kartının düz, ters, aşk ve kariyer anlamları hakkında bilgileri ve kartların sembollerini yazımızda bulabilirsiniz. Kupalar serisinin diğer kartları için tarot kartları ve anlamları yazımızı okuyabilirsiniz.

Kupa Sekizlisi Düz Anlamları

  • Terk etmek
  • Uzaklaşmak
  • Boşvermişlik
  • Seyahat
  • Özeleştiri

Kupa Sekizlisi Ters Anlamları

  • Uzaklaşma korkusu
  • Duygusal olgunluk eksikliği
  • Öz farkındalık eksikliği

Kupa Sekizlisi Düz Anlamı

Tarot kupa sekizlisi düz anlamı olarak kartın üzerindeki kırmızı pelerinli adam arkasını dönmüş bastonu elinde farklı mekanlara doğru yol alıyor. Bazı kişilerden veya durumlardan kaçıyor ve uzaklaşmayı tercih ediyor. Ayrılık, vazgeçmek, pes etmek gibi anlamlara gelse de kişi bu ayrılığı aslında isteyerek yapıyor. Zorunluluktan değil. Yeni bir şey için eskiyi bırakıyor. Bu kart genel tarot açılımlarınıza çıktığı zaman kişinin yeni bir maceraya, yeni bir başlangıca hazırlandığı söylenebilir. Kişi kurulan hayallerden vazgeçip kendisini yenilerine hazırlamıştır. Aynı zamanda bu kart seyahate çıkılacağının veya uzak bir yere yapılacak yolculuğun da habercisi olabilir.

Kupa Sekizlisi Aşk Anlamı

Kupa sekizlisi kartını aşk açılımında çektiğiniz zaman terk edilmiş veya terk etmiş olabilirsiniz. İlişkide artık daha fazla mücadele etmek istemeyen bir partner olabilir. Eğer bir ilişkiniz varsa partnerlerden biri hayal ettiği ilişkiyi yaşamıyor olabilir ve hak ettiğini düşündüğü davranışları görebilmek adına diğer tarafı terk ediyor olabilir. İlişkiniz yoksa önceki ilişkiniz yeni bitmiş ve halen etkilerini yaşıyor olabilirsiniz. Kendinizi yeni bir ilişkiye hazır hissetmiyor olabilirsiniz. Her iki şekilde de halen bitmeyen duygular mevcut.

Kariyer Anlamı

Kariyer açılımında kupa sekizlisi anlamı sahip olduğunuz kariyerden memnun olmadığınızın farkındalığını yaşadığınızı temsil edebilir. Kariyer değişikliği veya iş değişikliği gündeminizde olabilir. Ancak bu değişiklikler başkalarının zorlamasıyla değil de kendi rızanızla olacak. Değerlendirmek istediğiniz yeni iş fırsatları için sahip olduğunuz işinizi bırakabilirsin. Yanında destekleyici kartlar olduğu zaman iş maksadıyla yapacağınız bir seyahati de gösterebilir. Kararlarınızı keskin bir şekilde verdikten sonra arkanıza bakmayın. Çok yüksek ihtimal arkada kalacak olan şey sizin tatmin olmayacağınız, hep bir yanınızı eksik bırakan alışkanlıklarınız.

Para Anlamı

Tarot para açılımında kupa sekizlisi kartını gördüğünüz zaman bu pek hayra alamet değildir. Parasal bir kayıp yaşayacak olabilirsiniz. Maddi açıdan güvendiğiniz o kişi sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Yatırım konusunda tavsiye aldığınız o kişi sizin kadar ince düşünüp, konuyla ilgili olmayabilir. Bu kart sizi kararsızlıklarda bıraktıran bu danışmanları geride bırakıp kendinize işinde daha profesyonel kişiler bulmanızı tavsiye eder.

Sağlık Anlamı

Sağlık açılımı yaparken kupa sekizlisi tarot kartını çektiyseniz eğer duygusal anlamda kendinizi çok yıpratıyor olabilirsiniz. Hastalığınızı kabullenmiyor ve sürekli sağlıklı zamanlarınızdaymış gibi davranıyor olabilirsiniz. Bulunduğunuz durumu kabullenip pozitif bir bakış açısıyla mücadele etmeniz hem sizi hem çevrenizi rahatlatacaktır. Bir tatile çıkmak, bulunduğunuz mekanı değiştirmek size iyi gelecek.

Tarot Kupa Sekizlisi

Kupa Sekizlisi Ters Anlamı

Ters beliren kupa sekizlisi kartı hayatınızda sıkışmış hissettiğiniz, ayrılmak isteseniz de bir türlü arkanızı dönüp gidemediğiniz bir dönemde olduğunuzu gösteriyor olabilir. Yaşadığınız kötü olayları, memnun olmadığınız iş ortamınızı veya mesleğinizi, toksik ilişkinizi bırakamıyorsunuz. Bunları yaşamanız gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Her ne kadar güncel durumunuzu kaderinizmiş gibi benimsemiş olsanız da bu kart size kendinizde terk etmek, uzaklaşmak cesaretini bulmanızı tavsiye ediyor. Eğer içerisinde bulunduğunuz durumdan daha fazla çıkamazsanız kendinize olan saygınızı da kaybetmeye başlayabilirsiniz. Size iyi gelmeyen içerisinde kötü niyet barındıran hiçbir durumu kabul etmek zorunda değilsiniz.

Ters Aşk Anlamı

Aşk tarot açılımında, eğer bir ilişkiniz varsa, kupa sekizlisi ters aşk anlamı ilişkinizde mutsuz olabileceğinizi ancak yalnız kalma korkusuyla onu bırakmak istemediğinizi gösterebilir. İçeride işler monoton ve durgun hale gelirken, dış dünyaya ilişkinizde mutlu görünmekle harika bir iş çıkarıyor olabilirsiniz. Ayrıca bağlılık korkusunu veya bir ilişkide sorunlara neden olan duygusal olgunluk eksikliğini gösterebilir.

Yorum yapın