Kupa Kraliçesi Anlamı

Tarotta kupa kraliçesi kartı en popüler kartlardan birisidir. Kupalar serisinde yer alan bu kart, aynı zamanda küçük arkana kartları arasında yer alır. Duygusal olarak oldukça önemli bir karttır. Bu yazımızda, kartın düz, ters ve aşk anlamlarını öğrenebilirsiniz.

Kupa Kraliçesi Düz Anlamı

Tarot kartlarında yorumlamayı etkileyen bir diğer detay da kartların düz ya da ters olmasıdır. Tarot kupa kraliçesi kartı düz olarak karşınıza çıktığında sezgisel bir mesaj aldığınız anlamına geliyor. Bu durumda, kendinize sormanız gereken sorulardan birisi duygusal bir ikilim yaşıyor muyum sorusu olacaktır. Kişiye bir manevi bir güç veren kart, kadınsı bir kişilik ile iletişime geçmenizi ve onun duygusal desteğini aldığınız anlamına gelir.

Bu maneviyat, sevgi ve sezgisel hisler temsil eder. Tarot kartları arasında anlamı en çok merak edilen kartlardan birisi olan kart, kadınlığın kartı olarak da bilinir. Kartı çeken kişi, sevecen ve şefkatli bir kişiliğe sahiptir. Bunun yanı sıra, kart kişiye kesin tavsiyeler vermektedir. Neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilen kraliçe, kişiyi içinde bulunduğu durum hakkında uyarır. Kraliçeyi dinlemenizde fayda var, çünkü onun güçlü sezgileri hiç kimsede yok.

Duygusal olarak bir amaca ulaşmak istiyorsanız, önünüzde sizi mutlu edecek bir süreç yer alıyor. Tutkulu bir şekilde beklediğiniz bir arzunuz var ise atacağınız son adım bu kart olabilir. Ancak, önünüzde yer alan engeller henüz aşılmış değil.

Kupa kraliçesi tarot kartı, iki durumu müjdeleyebilir. Bu durumlar arasında duygusal bir kadına gelecek bir haber ya da bir kadından size gelecek bir haber yer alıyor. Beklediğiniz bu haber ise maddi olarak değil, maneviyat olarak sizi destekleyecek. Haber gönderecek kişi sadık bir eş de olabilir, iyi bir anne de hatta partneriniz de olabilir. Kısacası, bu kadından her ne haber alıyorsanız mutlaka kulak asmalısınız.

Kupa Kraliçesi Aşk Anlamı

Kupa kraliçesi aşk anlamı, ilişki hayatınızda güzel olayların yaşanacağının habercisidir. Bir kadın tarafından olumlu bir şekilde etkilenen ilişkide ilerleme olacağı ön görülebilir. İlişkisi olmayan bir erkek, oldukça çekici ve alımlı bir kadın ile karşılaşabilir. Kişinin karşılaşacağı bu kadın ise oldukça sadık ve iyi bir eş adayı olacaktır. Özellikle de evlilik arifesinde olan kişilerin bu kartı çekmesi güzel olayların yaşanacağı ve evliliğe bir adım daha yaklaşacakları anlamına gelir.

Tarot kartlarında bir kartın düz ve ters olması da anlama etki eder. Eğer kart ters çekildiyse, olumlu haberlerin yerine olumsuz haberlerin ortaya çıkması mümkündür.

Kraliçe kartı, ilişki hayatınız için net adımlar atmanızı önerir. Eğer bekarsanız, bir adım atmalı ve gerçek aşkı bulmanız gerekiyor. Eğer bir ilişki içindeyseniz, partneriniz ile romantik bir gece planlamak oldukça iyi bir tercih olacaktır. Kraliçenin bu önerilerini göz önünde bulundurmak da fayda var. Çünkü kendisi sezgileri oldukça güçlü bir kişi.

Kupa Kraliçesi Ters Anlamı

Ters kupa kraliçesi tarot kartı genellikle duygusal olgunlaşmamışlığı gösterir. Ayrıca aşırı hassas, güvensiz, depresif veya somurtkan hissettiğinizi de temsil edebilir. Tersine çevrilen bu küçük arkana kartı, işler istediğiniz gibi gitmezse sertleşmekten veya intikam almaktan kaçınmanız konusunda sizi uyarır. Her zaman zorluklarınızın üstesinden gelmeye çalışmalı ve kin veya kıskançlığa boyun eğmemelisiniz. Bir kişi olarak, bu kart, zayıf, yönsüz veya sığ olan dişi veya dişil bir kişiyi temsil edebilir.

Kupa kraliçesi ters anlamı olarak aşırı hassas, muhtaç veya yapışkan olabilen olgun bir dişi veya dişil kişiyi temsil eder. Benmerkezci olmaya kendini kaptırdığı için başkaları için empatiden yoksun olabilir. Bir anne olarak Kupa Kraliçesi düzensiz, manipülatif veya boğucu olabilir. Bir arkadaş ya da partner olarak sadakatsiz, yüzeysel ve sadakatsiz olabilir. Yengeç, Akrep veya Balık gibi bir su burcu olabilir.

Ters Aşk Anlamı

Özellikle de aşk konusunda ters çekilen bu kart, ilişki içerisinde bir kadından dolayı ortaya çıkacak sorunların habercisidir. Bunun yanı sıra, uyumsuzlukların ortaya çıkması ve sorunların meydana gelmesi de an meselesidir. Ters çıkan kupa kraliçesi, bir kadının ilişkiye kötü etki etmesi anlamına gelir ve bir aşk üçgeni olarak yorumlanır.

Sıkça Sorulan Sorular

Kupa Kraliçesi ne anlama geliyor?

Kupa kraliçesi, maneviyatı, sevgi dolu olmayı ve sezgiselliği temsil ediyor.

Kupa hangi burç?

Kupa serisi kartları, su elementine ait kartları temsil eder. Bu nedenle, akrep, balık ve yengeç grubunun burcu olarak karşımıza çıkar.

Kupa Kraliçesi Aşk Anlamı Ne?

Kupa kraliçesi aşk konusunda karşınıza çıktıysa, güzel haberlerin ve olayların yaşanacağının müjdesini verir.