Tarot Kupa Kralı Anlamı – Aşk, Ters

Tarotta kupa kralı kartı saraylılar serisinde yer alan bir karttır. Küçük arkana kartları arasında yer alan bu kartın anlamının yanı sıra düz, ters, aşk ve kariyer anlamlarını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Tarot Kupa Kralı Düz Anlamları

  • Sakin
  • Ilımlı
  • Bilge
  • Dengeli
  • Şefkatli

Tarot Kupa Kralı Ters Anlamları

  • Aşırı duygusal
  • Endişeli
  • Kaba
  • Soğuk
  • Dengesiz

Tarot Kupa Kralı Düz Anlamı

Kupa kralı tarot kartı genel tarot okumalarınızda karşınıza çıktığı zaman oldukça romantik ama duygularını kontrol edebilen, tecrübeli, yaratıcı, sanatsal özellikleri olan, iyi bir dinleyici olan kibar ve sakin 40 yaş ve üstü maskülen bireyleri temsil eder. Bu karakterde olabilirsiniz veya bu karakterden birisi hayatınızda olabilir. Genellikle çevresi tarafından sevilir. Su grubu burçlarının yani balık, yengeç ve akrebin özelliklerini taşır. Aynı zamanda karşınıza çıkacak olan fırsatları, teklifleri ve güzel davetleri temsil eder. Beklediğiniz haberler olumlu sonuçlanacak. Yüksek yaşta kişiler tarafından desteklenebilirsiniz.

Tarot Kupa Kralı Aşk Anlamı

Kupa kralı tarot kartı bir aşk okumasında çıktığı zaman oldukça pozitif anlamlara gelir. Eğer bir ilişkiniz varsa romantik, duygularınızın yoğun olduğu bir döneme girmiş olabilirsiniz. Sürprizler ve belki hediyelerle karşılaşacağınız günler sizi bekliyor. İlişkinizi bir adım daha ileriye götürüyorsunuz. Beklediğiniz teklifleri, davranışları partnerinizden alıyor ve birbirinizin kıymetini biliyorsunuz.

Bu kart aynı zamanda sevgi dolu empati sahibi bir baba figürünü de temsil eder. Partnerinizin iyi bir baba olacağını gösterebilir. Eğer bir ilişkiniz yoksa da çevrenizde size karşı çok yoğun duygular hisseden birisinden çok yakında sevgili olmak için adımlar gelebilir. Bu kişi su grubu burcunun özelliklerini taşıyan  birisi olabilir.

Kariyer Anlamı

Kariyer tarot okumasında karşınıza çıkan kupa kralı kariyer anlamında istediğiniz o zirveye ulaştığınızı veya ulaşma aşamasında olduğunuzu sembolize eder. Hayatınız boyunca hayalini kurduğunuz ve aslında sizin için iş veya sorumluluk gibi olmayan o meslekte uzmanlaşıyor olduğunuzu anlayacaksınız. Çalışma hayatınız sizin için parasal zenginlik veya güç elde etmek yerine hayatınız boyunca severek yapacağınız bir hobiye dönüşmüş. Meslektaşlarınız tarafından da seviliyor ve sıcak bulunuyorsunuz. Bu sempatikliğiniz iş hayatınızda sizi çekici kılıyor ve fırsatlar fırsatları doğuruyor. Beklediğiniz haberler olumlu sonuçlanacak ve çok mutlu olacaksınız. Şifa vermek, rehberlik, destekleyici veya sanatsal konularda işlerde bulunmak sizin frekansınıza uyuyor.

Para Anlamı

Parayla ilgili yapılan bir tarot okumasında kupa kralı tarot kartı maddi anlamda beklediğiniz bir para haberinin olumlu sonuçlanacağını temsil eder. Aynı zamanda duygusal anlamda birikmiş bir para çıkışı için başka bir yerden bir gelir bekliyor olabilirsiniz beklediğiniz yardım/destek para elinize geçecek ve bunun için çok şükran dolu olacaksınız. Yatırımlarınızda size destek veren o kişiye karşı da oldukça müteşekkir olabilirsiniz. Bu kart genel anlamda dileklerinizin gerçekleşeceği ve maddiyat olarak artışı temsil eder.

Sağlık Anlamı

Sağlık tarot açılımında kupa kralı çekildiği zaman derin bir nefes alabilirsiniz çünkü bu kart pozitif anlamlar içerir. Sağlığınız hakkında oldukça duygusallaştığınız, çevrenize dalgalı ve beklenmedik tepkiler sergilediğiniz bir durumda olabilirsiniz. Biraz çevrenizin gözünden de kendinize bakın ve kendinize haksızlık etmeyin. İyileşmek adına siz elinizden geleni yapıyorsunuz. Yaptıklarınız sonuçlarını vermeye başlamış. İyileşme dönemine giriyorsunuz. Tedaviler sonuç veriyor ve hayatınızdaki duygusal su grubu maskülen bir figür size dua ederek manevi destek veriyor olabilir.

Tarot Kupa Kralı Ters Anlamı

Tarot okumalarınızda ters çekilen kılıç kralı manipülatif, dengesiz davranışlar sergileyen, çevresi tarafından samimi bulunmayan, duyguları yerine düşüncelerine değer veren veya aşırı duygusal ve alından 40 yaş üstü su grubu burçlarının özelliklerinde genellikle maskülen kişileri temsil eder. İlişkinizde partneriniz kendine öncelik vermesinden dolayı sizinle ilgilenmiyor olabilir. Beklediğiniz romantikliği veremediği gibi hak ettiğiniz ilgiyi vermemekle dalga geçiyor olabilir. Fazlasıyla kontrol edici harketleri sizi itiyor olabilir. Beklediğiniz olumlu haberler olumsuz sonuçlanabilir. Fırsatlar geri tepiyor ve planlar iptal oluyor olabilir.

Yorum yapın