Kupa Dörtlüsü Anlamları – Ters ve Düz

Kupa dörtlüsü anlamı hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar yazımızda yer alıyor. Özellikle de kartın düz, ters, aşk ve kariyer anlamları için yazımızı okuyabilirsiniz.

Kupa Dörtlüsü Düz Anlamları

 • Pişman olmak
 • Teklifleri reddetmek
 • Fırsatları kaçırmak
 • Negatif düşünmek
 • Nostalji

Kupa Dörtlüsü Ters Anlamları

 • Fırsatları yakalamak
 • Motivasyon
 • İstek
 • İlgi
 • Odak
 • Pozitif düşünmek

Kupa Dörtlüsü Düz Anlamı

Kupa dörtlüsü kartı hayatınızda genelde olumsuza ve negatife odaklandığınız durumlarda ortaya çıkar. Motivasyonunuzu ve heyecanınızı kaybetmişsiniz.  Gidişattan memnun değilsiniz ama bunu düzeltmek için de çaba harcamıyorsunuz. Çevrenizde olup biten olumlu olaylara, size uzatılan tekliflere ve değer veren insanların çabalarının kıymetini bilmek yerine huysuz bir şekilde kafanızı başka yöne çeviriyorsunuz. Verilen değeri küçümsüyor, fırsatları sizin için avantajlı bulmuyorsunuz. Sahip olduklarınıza şükür etmediğiniz takdirde ilerlemek mümkün olmayacaktır. Kupa 4lüsü melankoli ruh haline bürünmemeniz için sizi uyarır. Psikolojik destek alma ihtimalini düşünmenizi de tavsiye eder.

Kupa Dörtlüsü Aşk Anlamı

Aşk açılımında karşınıza çıkan kupa dörtlüsü kartı ilişkinizde beklentilerinizin karşılanmadığı bir dönemi gösteriyor olabilir. Ancak karşı tarafın mücadele etmediğini söyleyemezsiniz. İlişkide emek ve sevgisini kendince veren bir taraf varken diğer taraf yine de memnuniyetsizdir. Kafanızda kurduğunuz fantezi ilişki yerine şu an içerisinde saf ve güzel duygularla size yaklaşan partnerinizle gerçekçi bir ilişki hayal ederseniz sizin yararınıza olacaktır.

Eğer bir ilişkiniz yoksa bunun sebebi geçmişte yaşadığınız kötü ilişkilerinizin halen gündeminizde olması olabilir. Karamsarlığınız sebebiyle kaçan talipleriniz olabilir. Çevrenizde sizinle ilgilenen birileri var bu fırsatları geri çevirmek iyi olmaz. Hep daha iyisini düşünmek yerine ilginiz olan kişiyi olduğu gibi kabullenmeniz sizi de rahatlatacaktır. İlerde şans vermediğiniz için kendinize kızabilirsiniz. O yüzden kupa 4 lüsü şans vermenizi ve mücadele etmenizi tavsiye ediyor.

Diğer tarot kartları ve anlamları için yazımızı okuyabilirsiniz.

Düz Kariyer Anlamı

Kariyer anlamında kupa dörtlüsü kartı bulunduğunuz ortamdan, yaptığınız işten veya elde ettiğiniz gelirden memnun olmadığınızı gösterir. Emeklerinizin karşılığını alamıyor gibi hissettiğiniz için mücadele etme yetinizi bırakmışsınız. Pes etmiş, yorulmuş ve işleri savsaklamaya başlamışsınız. Siz vaktinizi öldürürken rakip meslektaşlarınız durmuyor ve projeler üretmeye devam ediyor. Bu gidişle işinizde gerileyebilir ve zaten memnun olmadığınız maaşınızdan kesintiler yaşayabilirsiniz. Aslında üstlerinizle iletişim kurduğunuz takdirde anlaşabilirsiniz. Çevreniz size şefkatle yaklaşıyor, iş fırsatları çok yakınınızda. Siz yeter ki ayağa kalkın ve mücadeleye devam edin.

Para Anlamı

Parasal bir tarot açılımında, yaptığınız yatırımların sonuçlarını beğenmediğiniz durumu kupa dörtlüsü kartıyla sembolize edilir. Aslında bir kaybınız olmasa da kazancınız da istediğiniz gibi değildir. Kazançlarınızda bir durgunluk gelmiş olabilir ama aynı zamanda paranızı artırmak için elinize farklı fırsatlar da geçmekte. Bu fırsatları karamsar düşüncelerinizle itmeyin aksine değerlendirmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Sağlık Anlamı

Sağlık tarot açılımında kupa dörtlüsü kartı sağlığınızla ilgili yalnız hissettiğiniz ve kimsenin sizi anlamadığını sembolize ediyor olabilir. Çevreniz aslında size karşı ilgili ama siz bunun farkında değilsiniz. Yapamadığınız ve hastalığınızın sizi kısıtladığı durumlarda yapabildiklerinize odaklanıp durumun olumlu yönlerine odaklanmanız yararınıza olacaktır. Depresyon gibi psikolojik sağlık sorunları bu kartla ifade edilebilir. Profesyonel bir yardım almaktan çekinmeyin.

Tarot Kupa Dörtlüsü Ters Anlamı

Ters kupa dörtlüsü kartı açılımlarınızda belirdiğinde durgun ve karamsar geçirdiğiniz dönemin artık son bulduğunu çevrenize şükran ve hayat dolu bir bakış açısıyla yaklaştığınızı söyler. Aynı zamanda motivasyon eksikliğinden dolayı boş boş vakit öldürdüğünüz günler sırtınızı sevdiklerinize çok fazla dayadığınızı artık kendi sorumluluklarınızı kendiniz gerçekleştirmeniz gerektiğini tavsiye eder. Hazıra ve rahata alışmışsınız ve bu durum çevrenize sıkıntı veriyor. Size sunulan fırsatlar halen geçerli daha fazla vakit kaybetmeden onları değerlendirmek faydanıza olacaktır.

Tarot Kupa Dörtlüsü Ters Aşk Anlamı

Aşk açılımında ters kupa dörtlüsü kartı eğer bir ilişkiniz yoksa yeni bir ilişkiye hazır olduğunuzu ve potansiyel eşlerinizle ilgilenmek için heveslendiğiniz bir döneme girdiğinizi temsil ediyor. Geçmişteki size iyi gelmeyen ilişkinizin travmalarını artık atlatmışsınız. Yeni başlangıçlara hazırsınız. Eğer bir ilişki içersindeyseniz de ilişkinizin güzelliğinin ve size ne kadar iyi geldiğinin farkına varmışsınız. Sahip olduğunuz ilişkiye ve partnerinize şükür ediyor onunla birlikteliğinize sağlıklı bir şekilde devam etmek için kendinizin en iyi versiyonu olmaya çalışacağınız bir döneme giriyor olabilirsiniz.

Yorum yapın