Kupa Dokuzlusu Anlamı – Ters ve Düz

Kupa dokuzlusu tarot kartının düz, ters, aşk ve kariyer anlamlarını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz. Diğer tarot kartları ve anlamları için blog yazılarımıza göz atın.

Kupa Dokuzlusu Düz Anlamları

  • Dileklerin gerçekleşmesi
  • Mutluluk
  • Neşe
  • Memnuniyet
  • Başarı

Kupa Dokuzlusu Ters Anlamları

  • Kabus
  • Mutsuzluk
  • Yıkım
  • Pesimizm
  • Hayal kırıklığı

Kupa Dokuzlusu Düz Anlamı

Tarotta kupa dokuzlusu kartının üzerindeki adam arkasına dizdiği kupalarından gurur duyar bir surat ifadesiyle oturmaktadır. Olduğu yerden ve durumundan memnundur. Bu sebeple bu kartın anlamları arasında şöhret olmak, zenginlik, başarı ve mutluluk vardır. İstediğiniz başarı ve mutluluğu sonunda elde edebileceğinizin kehanetinde bulunur. Çevrenizde sahip olduklarından hava atan, gözü doymuş, artık başaracak bir hedefi kalmamış bir kişi varsa o kişiyi de temsil edebilir. Eğer umutsuz bir anınızda bu kartla göz göze geldiyseniz başarmanıza çok küçük bir adım kaldığının farkına varın ve pozitifliğiniz koruyun. Hayatınızın doruk noktasına ulaşacaksınız.

Kupa Dokuzlusu Aşk Anlamı

Kupa dokuzlusu kartı kupa onlusu kartından bir önceki kart olması sebebiyle siz evlilik, nişan, hamilelik ve birliktelik gibi hayatınızdaki büyük adımları atmadan önceki son basamakta olduğunuzu hatırlatır. Eğer bir ilişkiniz varsa partnerinizden ve sağlıklı ilerleyen ilişkinizden oldukça memnun olabilirsiniz. Karşılıklı olarak birbirinizle gurur duyuyorsunuz. Yoğun duygularla, güvenli ve romantik bağlarla birbirinize bağlandığınız için mutlusunuz. Her şey sizin için yolunda gidiyor.

Kupa 9 lusu aynı zamanda cinsel hayatınızda da herhangi bir sorun veya tatminsizlik olmadığını aksine romantik bir ilişkiniz olduğunu gösterir. Eğer bir ilişkiniz yoksa çok yakın zamanda bir adayınız olacağının alameti olabilir. Pozitif bakış açınız ve enerjinizle çevrenizi hayran bıraktırıyorsunuz. Alternatif olarak şu an ilişki durumunuzdan memnun olduğunuzu da gösterebilir.

Kariyer Anlamı

Kariyer açılımınızda kupa dokuzlusu kartıyla karşılaşıyorsanız yaptığınız meslekten ve bu mesleğin size getirilerinden memnun olabilirsiniz. İşiniz, maaşınız veya çalışma şartlarınızdan oldukça memnunsunuz veya memnun olacağınıza dair kehanette bulunur. Başladığınız bir projede veya iş hayatınızda tamamen başarıya ulaşmanıza çok küçük bir adım kalmış olabilir. Herhangi bir karamsarlığa düşmeyin zira başarmışsınız artık. O tatmin olma hissine çoktan girmişsiniz. Kendinizle gurur duyuyor ve başardığınız işi çevrenizle paylaşmaktan çekinmiyorsunuz. Eğitim hayatınızda mezun olmaya, diploma veya sertifika kazanmaya çok yaklaştığınız zamanlarda da bu kart karşınıza çıkabilir. Onun dokuzu bitti geriye sadece bir adım kaldı diye düşünebilirsiniz.

Para Anlamı

Parasal anlamda yaptığınız yatırımların olumlu sonuçlanacağının kehanetinde bulunan kupa dokuzlusu kartı maddi anlamda tatmin olmak ve istenilen seviyeye gelmeyi temsil eder. Lüks ve zengin bir hayatı temsil edebileceği gibi bu lüksü sevdiklerinizle de paylaştığınızı da gösterebilir. Bu aralar harcamalarınıza dikkat edebilirsiniz zira bol bulamaç elinize geçecek olan bir miktar parayı plansız harcamaya başlayabilirsiniz. Kendinize oldukça güveniyorsunuz. Okyanusta su azalır mı diye düşünmeyin yarının ne getireceği belli olmaz.

Sağlık Düz ve Ters Anlamı

Sağlık açılımında çıkan düz beliren kupa dokuzlusu tarot kartı pozitif anlamlara sahiptir. Sahip olduğunuz hastalık artık sizi çok az etkilemeye başlıyor ve iyileşmenin bir adım ötesinde olduğunuzu sembolize ediyor. Sağlığınız hakkında daha olumlu konuşmak size de iyi gelecektir. Kendinize güzel baktınız. Doktorunuz veya bilinçli çevreniz tarafından verilen tavsiyelere uyarak iyileşme yolunda kendiniz için en iyisini yaptınız şimdi ise kendinizden gurur duyuyorsunuz.

Ters beliren Kupa Dokuzlusu kartı yeme bozukluklarını, anoreksiya, bulmia, obezite gibi sağlık sorunlarını temsil ediyor olabilir.

Kupa Dokuzlusu Ters Anlamı

Ters kupa dokuzlusu kartı elde ettiğiniz başarıların yitirilebileceğini veya elde edilmek üzere çalıştığınız projelerde her şey mübahtır bakış açısıyla fazla canlar yakmış olabileceğinizi gösterir. Kazançlarınızın hayırlı olması adına hak yememek evrenin alma verme dengesini sağlaması adına önemlidir. Haksız yoldan kazanılan bir başarı yine aynı şekilde sizi yıkıma götürebilir. Elinizde öncekinden de az para, kariyer veya insan kalabilir. Bunun farkındalığını yaşıyor ve kaybetme gününün yaklaştığını hissederek mutsuzluk ve tatminsizlik yaşıyor olabilirsiniz. Bu kart aynı zamanda özgüveninizin eksik olması, hiçbir şeyden memnun olmamak, hep daha fazlasını istemek gibi anlamlara da çıkabilir.

Yorum yapın