Kupa Beşlisi Anlamı – Düz ve Ters

Tarot kupa beşlisi anlamı tarot kartları arasında küçük arkana kartlarından biridir. Bu kartın düz, ters, aşk ve kariyer anlamlarını yazımızda detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Kupa Beşlisi Düz Anlamları

  • Üzüntü
  • Keder
  • Terk etmek
  • Suçluluk
  • Pişmanlık

Kupa Beşlisi Ters Anlamları

  • İlerlemek
  • Yardımı kabul etmek
  • İyileşmek
  • Affetmek
  • Kederden kurtulmak

Tarot Kupa Beşlisi Düz Anlamı

Kupa beşlisi kartındaki siyah pelerinli adamın boynu bükük önündeki devrilen kupalara bakmaktadır. Arkasındaki ayakta duran kupalara ise sırtı dönüktür. Bu görüntü olayların olumsuz noktalarına odaklanıldığını ve geri döndürülemeyen hatalar yapıldığını düşünmeyi sembolize eder. Aslında halen ayakta kalan kupalar yani duygusal bağlılıklar vardır. Durum düşünüldüğü kadar kurtarılamaz değildir. Ancak kişi pişmanlıklarına, kedere ve endişelerine odaklanmıştır. Yas dönemine çoktan girildiği için bu kart ayrılıkları, boşanmaları, olumsuz sonuçlanan bir işi, fırsatların tepilmesi ve başarısızlıkları temsil edebilir.

Tarot Kupa Beşlisi Aşk Anlamı

Eğer bir ilişkiniz varsa kupa beşlisi kartı ilişkide yolunda gitmeyen şeyler olduğuna ima yapar. Kartın üzerindeki kederli kişi bazı şeylerin yoluna koyulması için artık çok geç olduğunu düşünüyor olabilir. Bu sebeple bu kart ayrılmak, boşanmak, ara vermek anlamlarına gelebilir. Aynı zamanda partnerlerden birinin ilişkide gerekeni sağlayamadığı için karşı tarafın onu terk edeceğini düşünüp mücadeleyi bıraktığını da gösterebilir. Önceki ilişkinize veya eski sevgilinize olan bağınız tam anlamıyla bitmediği için şu anki ilişkinize yeterince çaba harcamıyor olabilirsiniz.

Eğer bir ilişkiniz yoksa da eski ilişkinizi ve sevgilinizi unutamamış olabilirsiniz. Halen biten bir iletişimin yasını tutuyorsunuz. Önceki hatalarınızı tekrarlamaktan korkuyor ve duruma olduğundan da karamsar bir çerçeveden bakıyorsunuz. Belki de çevrenizde sizinle ilgilenen bazı talipler var fakat siz olumsuzluklar nehrinde boğulurken size el uzatan o kişiyi göremiyorsunuz.

Kariyer Anlamı

Kariyer açılımı sırasında çıkan kupa beşlisi kartı size planlarınızı ve hayallerinizi erteliyor olduğunuzu sembolize edebilir. Mutlu olduğunuz o işten ayrılıyor olabilirsiniz. Kariyer değişikliğine gidiyor ve şu anki durumunuzdan vazgeçecek olabilirsiniz. Yine diğer konularda da olduğu gibi kariyer konusunda da olduğundan da fazla karamsarsınız. Hayallerinize az bir adım kalmışken yoldan yorulup pes etmişsiniz. Üzgün üzgün pişmanlık çekiyor olabilirsiniz. Alternatif olarak iş yerinde sevdiğiniz bir meslektaşınız işi bırakmış olabilir. Yalnız olduğunuzu düşünüyor olsanız da sizi seven ve arasında isteyen başka meslektaşlarınız da var. Biten ortaklıklar üzerinde fazla yas tutmamanız faydanıza olacaktır.

Para Anlamı

Para açılımında kupa 5lisi kartı kayıpları gösterir. Yatırımlarınız ve maddi gelir planlamanız düşündüğünüz gibi gitmemiş olabilir. Yüklü bir miktar para çıkışı olabilir. Bu durum sizi sarsıyor ve kedere boğuyor gibi görünse de size destek çıkacak ve bu zorluğu beraber aşacağınız birisi yanınızda. Bu kart ayrıca yakın zamanda birisinin yasını yaşadıysanız size miras kalabileceğinin de habercisi olabilir.

Sağlık Anlamı

Sağlık açılımında kupa beşlisi duygusal olarak kendinizi fazlaca yıprattığınızı sembolize eder. Yaşadığınız bir kayıp, sevdiğiniz birisini özlemek, Birinin vefatından kaynaklı yoğun depresyon hali görünüyor olabilir. Üzüntü, keder, panik ataklar, depresyon gibi hastalıkları sembolize edebileceği gibi bu kart gerektiğinde profesyonel bir danışmanlık almanızın faydanıza olacağını söyler.

Tarot Kupa Beşlisi Ters Anlamı

Ters kupa beşlisi kartı açılımlarınızda ters belirdiği zaman çaresizlik ve umutsuzluk duygusunun yerini olumlu düşünceler ve kendi kendine yetebilmek alır. Aynı zamanda çevrenizden gelen yardımları da kabul ediyorsunuz. Affediyorsunuz ve bu sayede şifalanmak için gereken ilk adımı başarıyla yerine getirmiş oluyorsunuz. Keder ve yas dönemini içinizde bitiriyorsunuz ve artık sosyal ortamlara karışmaya hazırsınız. Sizin için en iyi şeyin gelecekte olduğunu anlamış ve geçmiş travmalarınızı bir kenara kaldırmışsınız. Artık pişmanlık hissetmiyorsunuz. Vicdanen kendinizi rahatlatıyor ve durumun, şartların o şekilde olduğunu kabullenmişsiniz.

Tarot Kupa Beşlisi Ters Aşk Anlamı

Geçmişte yaşadığınız halen sizi kötü anlamda etkileyen ilişkinizin travmalarını atlatmışsınız. Çevrenize şans vermeye ve potansiyel adaylarınızı görmeye başlamışsınız. Aslında yalnız olmadığınızı ve çevreniz tarafından beğenildiğinizin farkındalığını yaşayabilirsiniz. Yine de tarotta kupa beşlisi kartı aşk açılımınızda ters belirdiği zaman sorunlarınızı tek başınıza çözmek için diretmemeniz gerektiğini tavsiye eder. Çevrenizde size yardım edebilecek kişiler varken onları elinizle itmeyin.

Yorum yapın