Kupa Ası Anlamları – Düz ve Ters

Kupa ası tarot kartı küçük arkana kartları arasında yer alan bir karttır. Aynı zamanda kupaların uşağı olarak da bilinir. Kupalar serisinin ilk kartı olan bu kartın düz, ters, aşk ve kariyer anlamlarını yazımızda öğrenebilirsiniz.

Kupa Ası Düz Anlamları

 • Yeni başlangıçlar
 • Yeni ilişkiler
 • Aşk
 • Mutluluk
 • Hamilelik
 • Verimlilik

Kupa Ası Ters Anlamları

 • Mutsuzluk
 • Karşılıksız aşk
 • Verimsizlik
 • Düşük yapmak
 • Ayrılıklar
 • Kötü haberler

Kupa Ası Düz Anlamı

Kupa ası anlamı söz konusu olduğunda kartın üzerindeki zambaklar ve tomurcuklar genellikle duygusal anlamda yeni başlangıçları temsil eder. Hayatınıza sunulan yeni fırsatları ve yardım elini sembolize eder. Yine kartın üzerindeki beyaz kuş masum ve samimi duyguları temsil eder. Aynı zamanda barışmak, özgürleşmek, yeni bir seyahata çıkmak anlamlarına da gelebilir. Kibar, içten yeni arkadaşlıkların kurulabileceğini, kendinizi yeni sosyal ortamlar da bulunabileceğinizi de gösterebilir.

Kupa Ası Düz Aşk Anlamı

Kupa ası aşk anlamı olarak yeni bir ilişkiye girebileceğinizi, romantizmin artacağı günleri sembolize eder. Bu kart çıktığı zaman teklifler, hediyeler, yoğun duygu paylaşımı ve sürprizler karşı taraftan beklenebilir. İlişkinizde yeni bir seviyeye geçtiğinizi ve bu seviyede tecrübesiz olduğunuzu gösterebilir. Fakat bu yenilik oldukça heyecan verici ve mutlu edicidir. Bu kart aynı zamanda hamilelik, nişan, düğün, kutlama ve başarının da kartı olduğu için oldukça güzel kehanetler içerir.

Düz Kariyer Anlamı

Kariyer açılımında kupa ası kartı açılımınızda belirdiyse yeni iş tekliflerine veya birbirinden güzel fırsatlara hazır olun. Terfi, ferahlık verecek bir mekan/iş değişikliği, yeni tanışacağınız kibar meslektaşlarınız ve iş arkadaşlarınızı temsil ediyor olabilir. Çalışmalarınızın karşılığını fazlasıyla aldığınız bir döneme giriyor olabilirsiniz. Aranız pek iyi olmayan bir meslektaşınızla barışı sağlayabilirsiniz. Çevreniz gönlünüzü almak için elinden geleni yapacak.

Düz Para Anlamı

Parasal anlamda da kupaların ası fazlasıyla olumlu anlamlar içerir. Gelirleriniz artıyor. Yaptığınız yatırımlar birilerinin yardımıyla kısa yoldan elinize artarak ulaşabilir. Parasal anlamda beklediğiniz haberler olumlu bir şekilde sonuçlanıyor. Birisinden yardım bekliyorsanız da olumlu yanıtı bekleyin yakında gelecektir.

Kupa Ası Ters Anlamı

Ters kupa ası tarot kartı olası bir hayal kırıklığını sembolize edebilir. Olumsuz bir haber almış veya duygusal anlamda bir yıkım yaşamış olabilirsiniz. Sürekli eski çevrenizle vakit geçiriyor ve yeni insanlar tanımaya vakit ayırmıyorsunuz. Aynı zamanda bu kart çevrenizde duygusuz, kaba, kırıcı insanların olabileceğini hatırlatır. Kötü niyetli kişiler size el uzatıyor ve yardım ediyormuş gibi tavır takınabilir. İptal olunan düğün, nişan, kutlamalar da bu kartın ters haliyle gündeme gelebilir. İlişki istiyorsanız, potansiyel adayınıza karşı gerçekçi olmayan beklentiler içerisinde olabilirsiniz. İlişkiniz varsa da ayrılık, hislerin azalması, tartışma gibi negatif durumlar gündeme gelebilir.

Yorum yapın