Kılıç Üçlüsü Kartı Anlamı – Düz, Aşk ve Ters

Tarotta kılıç üçlüsü kartı kılıçlar serisinde yer alan bir karttır. Aynı zamanda küçük arkana kartları arasında yer alan bu kartın düz, ters, aşk ve kariyer anlamları için yazımızı okuyabilirsiniz.

Kılıç Üçlüsü Düz Anlamları

Kılıç üçlüsü düz anlamları:

 • Kalp kırıklığı
 • İhanet
 • Yalnızlık
 • Depresyon
 • Mutsuzluk
 • Baş ağrısı
 • Keder
 • Yanlış anlama

Kılıç Üçlüsü Ters Anlamları

Kılıç üçlüsü ters anlamları ise şöyle:

 • İyileşme
 • Depresyondan kurtulma
 • Optimistlik
 • Affetmek
 • Kalp kırıklığının geçmesi
 • Sorunların üstesinden gelmek

Kılıç Üçlüsü Düz Anlamı

Kılıç Üçlüsü düz anlamı, kartın üzerindeki görselden de anlaşılacağı gibi bir kalp kırıklığını, üzüntüyü, mutsuzluğu gösterir. Zor ve sıkıntılı bir dönemden geçiyor olabilirsiniz. Ciddi yanlış anlaşılmalar, üçüncü kişilerden kaynaklı zorluklar ve iletişim sorunları bu kart çıktığında gözlemlenebilir. Bir tür kayıp yaşamış olabilirsiniz veya ihanete uğradınız ve bunun yarası sizde halen taze. Bu kart aynı zamanda hayatınızdaki zorlukları, mücadeleleri, ihanet ve yokluk, fakirliği de gösterebilir. Her ne kadar tarotun olumsuz kartlarından biri olsa da aslında bu kart çevrenizin desteği ile tekrar ayağa kalkabileceğinizi de söyler. Kendinize biraz zaman tanımanız gerektiğini ve bu acının da bir gün eskisi gibi hissettirmeyeceğinin bilincinde olmanızı tavsiye eder.

Kılıç Üçlüsü Aşk Anlamı

Tarot aşk açılımında, eğer bir ilişki içindeyseniz, Kılıç Üçlüsü aşk anlamı olarak ilişkinizdeki sorunları temsil eder. Tartışmaların boyutu artmış olabilir. Cümleleriniz çok kırıcı ve hassas. İletişiminiz keskin ve kaba bir hal almış olabilir. Tartışmalarınızı saygıyla dinlemeli ve birbirinize empatiyle yaklaşmalısınız. İlişkide mutsuz olabilir ve hayal kırıklığına uğramış olabilirsiniz. Yanlış anlaşılmalar, birbirine yabancılaşma, yalnız hissetme durumları gözlemlenebilir. Aynı zamanda ayrılmayı, boşanmayı veya üçüncü kişilerin etkisiyle çıkan sorunları gösterir. İhanet anlamlarına da geldiği için bazı durumlarda kandırıldığınız ve sadakatsiz durumlarla karşı karşıya olduğunuz anlamına da gelebilir.

Eğer bir ilişkiniz yoksa, bu kart halen önceki ilişkinizin eksikliğini hissediyor olduğunuzu temsil ediyor olabilir. Bu durumu kabullenmek için mücadele ediyor olabilirsiniz. Aynı zamanda birisinin partnerini aldatma veya kandırma sebebi olabilirsiniz. Sizi gerçekten seven biri sizi bu duruma sokar mı? Kalp kırıklıklarınız geçtiği zaman kendinizi iletişime açacaksınız ve gerçek aşkın içinize akmasına izin vereceksiniz.

Tarot Kılıç Üçlüsü Kariyer Anlamı

Kariyer tarot açılımında karşınıza çıktığı zaman ani iş kaybını veya işinizle alakalı istediğiniz bir durumun güzel sonuçlanmamış olduğunu veya sonuçlanmayacağını ifade edebilir. Kariyer anlamında yaşıyor olduğunuz hayal kırıklıklarını, beklentilerinizin olumsuz sonuçlarını gösterebilir. İş yerindeki iletişim sıkıntıları, tartışmalar veya grev eylemlerini de gösterebilir. Üçüncü kişilerin negatif davranışları kariyer hayatınızı baltalıyor. Bu kart sizi kıran meslektaşlarınıza karşı sadece konuşmak ve dert yanmak yerine onları da dinlemenizi tavsiye eder.

Tarot Kılıç Üçlüsü Para Anlamı

Parasal anlamda, bu kart, bir kayıp ve kırgınlığı gösterebileceği için güzel bir alâmet değildir. Maddi bir kayıp yaşamanızın yanı sıra, boşanma veya ayrılık gibi olumsuz maddi sonuçla doğuran duygusal kayıplar da yaşamış olabilirsiniz. Yaptığınız yatırımlar veya beklediğiniz gelirler üçüncü kişiler tarafından engellenebilir/engellenmiş olabilir. İşler umduğunuz gibi gitmese de kendinizi geri çekme zamanı değildir. Mali durumunuzu kontrol altına almak adına plan yapmak ve bilir kişilere danışmak size yardımcı olacaktır.

Tarot Kılıç Üçlüsü Ters Anlamı

Ters Kılıç Üçlüsü kartı, düz halinin tam zıttı yani mutluluk anlamına gelir. Mutsuzluğun, kalp kırıklığının ve üzüntünün üstesinden gelmeyi sembolize eder. Kötü bir durum veya olayın en kötü yanını atlattınız. Çevrenizle iletişim sorunlarını hallettiğiniz ve birbirinize karşı empati yapabildiğiniz bir döneme giriyorsunuz. Geçmişte kırdığınız biriyle barışıyor olabilirsiniz. Tartıştığınız kişilerle bir uzlaşmaya varmış olabilirsiniz. Farklı bir anlam olarak da yanındaki kartlarla beraber yorumlanarak duygularınızı bastırdığını ve kederinizi içinize gömdüğünüz anlamı da bazı durumlarda çıkarılabilir.

Yorum yapın