Kılıç Şövalyesi Anlamı – Düz ve Ters

Kılıç şövalyesi tarot kartı saraylar serisinde yer alan bir karttır. Tarot kartlarında küçük arkana kartları arasında yer alan bu kartın düz, ters, kariyer ve aşk anlamlarını yazımızda öğrenebilirsiniz.

Kılıç Şövalyesi Düz Anlamları

  • Büyük değişiklikler
  • Anı yaşamak
  • Kavuşmak
  • Sabırsızlık
  • Hırs

Kılıç Şövalyesi Ters Anlamları

  • Kaçan fırsatlar
  • Kontrolden çıkmak
  • Arkada kalmışlık
  • Kabalık
  • Tehlike

Kılıç Şövalyesi Düz Anlamı

Kılıç Şövalyesi tarot kartı ikizler, terazi ve kova gibi hava elementi burçlarının özelliklerinde olan, tecrübesiz, enerjileri yerinde, maceracı 20-35 yaş arası genç yetişkinleri temsil eder. Kartın üzerinde görünen şövalyenin tavrından da anlaşılacağı gibi bu kartı temsil eden kişiler sabırsız, atik, hızlı hareket eden ve konuşan, mantıkla hareket eden zeki bireylerdir. Akıntıya karşı durabilen asi ve cesur tavırlarıyla mücadeleden korkmazlar ve geri çekilmezler. Entelektüel kişilikleriyle çevresindeki kişileri ne cevap vermesi gerektiğini iyi bilirler. Bu kart aynı zamanda değişiklik ve ani olaylar kartıdır. Genel açılımlarınızda karşınıza çıktığı zaman olayların beklediğinizden hızlı geliştiğini gözlemleyebilirsiniz. Ani haberlere, fırsatlara veya mücadelelere kendinizi hazırlamanız faydanıza olacaktır.

Kılıç Şövalyesi Aşk Anlamı

Aşk açılımında kılıç şövalyesi anlamı eğer bir ilişki içerisindeyseniz ilişkideki dinamiklerin değişebileceğini temsil eder. Bu değişim olumlu anlamda olabileceği gibi olumsuz anlamda da olabilir. Aceleyle verilen kararlar sizi nişan, evlilik gibi temel atıcı durumlara götürebileceği gibi, ayrılık gibi olumsuz durumlara da götürebilir. Sabrınızın tükendiğini hissederek birbirinize karşı sert ve keskin dille konuşuyorsunuz. Bu şekilde birbirinizi kırıyor olabilirsiniz. Geçmiş hatalar gün yüzüne çıkabilir. Tekrardan bu hatalar üzerinden tartışmalar çıkabilir. Dürüstlüğünüz dobralık seviyesine çıkmış olabilir. Zamanında veremediğiniz tepkileri şu an birikmiş bir şekilde veriyor olabilirsiniz.

Eğer bir ilişkiniz yoksa da tarot kartı kılıç şövalyesi özelliklerinde birisiyle tanışabilir ve daha ne olduğunu anlamadan kendinizi bu kişiyle bir ilişki içerisinde bulabilirsiniz. Bu kart size bu hızlı ilişki durum değişikliğini yaşarken sağlıklı iletişim kurmak gibi önemli meselelere dikkat etmenizi tavsiye eder.

Tarot Kılıç Şövalyesi Kartı

Kariyer Anlamı

Kariyer okumasında beliren kılıç şövalyesi kartı kariyer anlamında olumlu bir değişiklik olacağını temsil eder. Ani değişim kartı olan bu minör arkana kartı beklediğiniz haberler istediğiniz gibi gitse de gitmese de sizin hayrınıza olacak değişimlerin iş hayatınızda çoktan olmaya başladığını sembolize eder. Ne istediğinizi biliyorsunuz. İstediğiniz şeyi elde etmek için cesaret ve kararlılık gerekli. Bu özellikler de sizde zaten mevcut. Daha fazla beklemenize gerek yok. Elinizi uzatabilir ve istediğiniz başarıyı kavrayabilirsiniz. Aynı zamanda kılıç şövalyesi sizin enerjinize uyacak mesleğin seyahat etmekle ilişkili veya polislik, askerlik gibi cesaret gerektiren işler olabileceğini söyler.

Para Anlamı

Parasal bir tarot okumasında karşınıza çıkan kılıç şövalyesi tarot kartı beklediğiniz gelirin veya zam haberinin çok daha erken bir vakitte sizi bulacağını temsil edebilir. Yeni yatırım fırsatlarıyla karşılaşabilirsiniz. Zaman kaybetmeden bu durumları değerlendirmenizde fayda var. Parasal anlamda danıştığınız kişilerle olan iletişiminize dikkat etmenizde de fayda var. Kendinizi açıkça ifade etmenize rağmen küçük bir anlaşmazlık olması ihtimali var.

Sağlık Anlamı

Sağlık açılımında karşınıza çıkan kılıç şövalyesi tarot kartı sağlığınızda ummadığınız olumlu bir değişiklik olacağını temsil eder. Beklediğinizden de erken iyileşebilir veya mevcut durumunuz değişebilir. Mücadele ettiğiniz olumsuz durumlara karşı halen dimdik ayaktasınız ve savaşıyorsunuz. Pes etmeyen yapınız sayesinde olumlu haberler almaya başlayacaksınız.

Tarot Kılıç Şövalyesi Ters Anlamı

Kılıç Şövalyesi tarot kartı açılımlarınızda ters belirdiğinde kaba, göz korkutucu, saldırgan, düşüncesiz birini temsil edebilir. Hayatınız akıp gidiyor ve bu akışa yetişemiyor gibi hissediyor olabilirsiniz. Hayatınızdaki değişimlere direniyor ve kendinizi eski konfor alanınızda kalmaya zorladığınız için fırsatları değerlendiremiyor olabilirsiniz. Çok geç olmadan konfor alanınızdan çıkmalı ve yeniliklere karşı cesur bir tavır takınmanız gerekli. Keşke kelimesi ile başlayan cümleleri kurmamanız için fırsatları değerlendirmelisiniz. Şu anda çevrenizde akıp giden fırsatların farkında olmayabilirsiniz. Bu kart gözünüzü açmayı ve çevrenizde sizi uyaran sevdiklerinizi sivri dil ile kırmamanız gerektiğinin uyarısını yapar.

Yorum yapın