Kılıç Sekizlisi Anlamı – Ters ve Düz

Tarot kartları anlamları arasında tarot kılıç sekizlisi anlamı sıklıkla merak edilir. Kılıçlar serisinde yer alan bu kartın düz, ters, aşk ve kariyer anlamları yazımızda yer alıyor.

Kılıç Sekizlisi Düz Anlamları

Tarot kılıç sekizlisi düz anlamları arasında şunlar yer alır:

  • Kısıtlanmak
  • Mağdur olmak
  • Anksiyete
  • Umutsuzluk
  • Çaresizlik

Kılıç Sekizlisi Ters Anlamları

Tarot kılıç sekizlisi ters anlamları arasında şu anlamlar yer alır:

  • Özgürlük
  • Kaçış
  • Çözüm bulmak
  • Kontrolü ele almak
  • İyileşmek

Kılıç Sekizlisi Düz Anlamı

Genel bir tarot açılımında, Kılıç Sekizlisi anlamı kapana kısılmış, sıkıştırılmış ve gücün elinizden alındığı hissiyatını temsil eder. Aslında güçlü ve genelde nasıl davranmanız gerektiğini bilen bir karakter olsanız da şu an elleriniz kollarınız bağlı gibi hissediyor olabilirsiniz. Korkular, kaygılar ve psikolojik sorunlar bu kartla beraber gündeme gelir. Bu kart kafanıza taktığınız sorunun aslında sizin zihninizde yarattığınız bir durum olduğunu da söyleyebilir. Olumsuz düşünerek kendinize takıntı haline getirmiş olabilirsiniz. Kartın üzerindeki kılıçlar etrafınızı sarıyor olsa da her an göz bağınızı çıkarıp oradan uzaklaşabilirsiniz. İkilem yaşıyor ve hareketsiz kalmaktan dolayı kendinize psikolojik ilkence çektiriyor olabilirsiniz. Umutsuzluk, karamsarlık, çaresizlik, kölelik, sansürlenmek ve susturulmak gibi temalar bu kartın temsil ettiği konulardır.

Kılıç Sekizlisi Aşk Anlamı

Bir aşk tarot açılımında, eğer bir ilişki içindeyseniz, Kılıç Sekizlisi anlamı ilişkinizde kapana kısılmış hissettiğinizi, kendinizi kurban olarak gördüğünüzü gösterebilir. Düşüncelerinizi kendinize saklamışsınız. Gerçekleri görmeyi reddediyor ve durumun olumsuz taraflarına odaklanıyorsunuz. Umutsuzluk, gerçeklerin acı yönü sizi sarsıyor. Aslında olaylar düşündüğünüz kadar yoğun olmasa da fazla kafayı yorduğunuz için olduğundan da büyük görünüyor.

Eğer bir ilişkiniz yoksa, bu kart birisinin aniden hayatınıza girip hayatınızı düzene sokmasını istediğini gösterebilir. Hayatınızı düzeltmek bir partnerin işi olmadığını anlamanız gerekiyor. Hayatınıza giren potansiyel adaylarınızın sizi güçlü hissettirmesini, çaresiz durumlara sokmamasını istiyorsunuz. İçsel olarak karşınızdaki kişiden tatmin olmuyorsunuz. Beklentilerinizi doğru orantıda ayarlayarak gerçek mutluluğun içten duygulardan geldiğini unutmamanızda fayda var.

Kariyer Anlamı

Kariyer tarot okumasında, Kılıç Sekizlisi kartı kariyeriniz konusunda kendinizi kapana kısılmış hissettiğinizi ve karşınıza çıkan fırsatları iyi bir şekilde değerlendiremediğinizi sembolize eder. Kartın üzerinde kırmızı elbise giymiş kadın aslında güçlü ve yıkılmaz bir karakter olsa da şu anda çaresiz, yetersiz ve eli kolu bağlı bir durumda olduğunu düşünüyor. Kartın arkasında yer alan şatolar aslında zenginlik, bolluk ve bereket göstergesidir. Kendinizi zihin hapishanenizden çıkardığınız an aslında bir şeyleri değiştirme gücünü kendinizde bulacaksınız. Durum sizin düşündüğünüz kadar can sıkıcı değil. Siz göz bağını çıkardığınız an durumun sandığınız kadar zor olmadığını fark edeceksiniz.

Para Anlamı

Tarot para açılımında, bu kart belirdiği zaman yatırımlarınızın ve elde ettiğiniz gelirin yetersizliğinden muzdarip olabilirsiniz. Aslında gerekli paraya sahipsiniz fakat olumsuz düşünerek yanlış algı içerisine giriyorsunuz. Kısıtlandığınız durum zihninizde yarattığınız bir illüzyon. Korkmadan yaratıcı düşünce ile sorunlarınızı çözebilirsiniz. Daha geniş perspektiften seçeneklerinizi değerlendirmeyi deneyin.

Kılıç Sekizlisi Ters Anlamı

Ters Kılıç Sekizlisi kartı sonunda kendinizi zihin hapishanenizden çıkardığınızı ve olaylara objektif bakabildiğinizi gösterir. Kısıtlandığınız ipleri çözüp atmışsınız. Üzerinizdeki baskı hafiflemiş. Artık daha özgür, daha serbest bir şekilde kararlarınızı alabilirsiniz. Kendinize olan özgüveniniz sizi olumsuz durumlarla mücadele etme konusunda güç veriyor.

Açılımlarınızda bu kartı ters gördüğünüz zaman geleceğe dair umutlu olduğunuz anlamı çıkartılabilir. Kısıtlandığınız durumdan bir an önce çıkacağınızı ve size verilen cezanın son bulduğu anlamlarına da gelir. Yeni bir ışık gördünüz. Bu kart çıkış yolları için o ışığa doğru ilerlemenizi tavsiye eder.

Yorum yapın