Tarot Kılıç Kraliçesi Anlamı – Aşk, Ters

Tarot kılıç kraliçesi kartı saraylılar serisinde yer alan bir karttır. Küçük arkana kartları arasında yer alan bu kartın aşk, kariyer, ters ve düz anlamlarını yazımıza bulabilirsiniz.

Tarot Kılıç Kraliçesi Düz Anlamları

Düz kılıç kraliçesi kişilik özellikleri arasında şu özellikler yer alır:

  • Dürüst
  • Doğru
  • Samimi
  • Koruyucu
  • Bağımsız

Tarot Kılıç Kraliçesi Ters Anlamları

  • Pesimistic
  • Kaba
  • Empati yoksunu
  • Manipülatif
  • Zayıf iletişim

Tarot Kılıç Kraliçesi Düz Anlamı

Kılıç kraliçesi nitelikleri arasında ilk olarak hava enerjisinde yani kova, ikizler veya terazi burcunun özelliklerini taşıyan olgun, özgürlükçü, dürüst, tecrübeli, görüp geçirmiş 40 yaş ve üstü feminen enerjisi yüksek bireyleri temsil etmesi yer alır. Bu özellikteki bir kadın figüründen destek alabilirsiniz veya yardım için bu özelliklerdeki o kişiye gidebilirsiniz. Size açık sözlülükle vereceği sert tavsiyeleri alınmadan dinleyebilirseniz aslında çok bilgece olduğunu siz de anlayacaksınız. Aynı zamanda bu kart geçmiş meselelerden dolayı halen kırgın olduğunuzu temsil edebilir. Oldukça gururlu ve asala muhtaç olmayacak karakteriniz olayları sindirmenizi yavaşlatabilir.

Tarot Kılıç Kraliçesi Aşk Anlamı

Aşk ile ilgili bakılan bir tarot okumasında kılıç kraliçesi eğer bir ilişkiniz yoksa hayatınıza almak istediğiniz kişi için net fikirlere sahip olduğunuzu ve ne istediğinizi iyi bildiğinizi temsil eder. Şüpheci olsanız da kararsız değilsiniz. Aynı zamanda bu kart sizin için ideal partner adayının kılıç kraliçesi özelliklerinde olduğunu sembolize edebilir. Eğer bir ilişkiniz varsa partnerlerden biri kılıç kraliçesinin özelliklerindedir. Fazlasıyla sadık ve sevdiği kişiye bağlıdır. Sözünü esirgemez ve güven verir. Dengeli  ve yerinde davranır. Bu nitelikleri taşıyan yaşça sizden büyük bir kadın figürü, ilişkide olduğunuz kişiyi ve sizi birleştirmeyi ve ilişkinizi daha ileri adımlara taşımayı kendine görev bilmiş de olabilir. Bu kişi anne, kayınvalide gibi size yakın koruyup kollayıcı bir kadın figürü olabilir.

Kariyer Anlamı

Kariyer ile alakalı danışılan tarot açılımında kılıç kraliçesi tarot kartı iş hayatınızda size destek olacak sofistike, ortamlarda övülen, zekasıyla ünlenmiş, dürüst ve işinde fazlasıyla profesyonel feminen enerjide bir meslektaşınızı temsil eder. Bu kişiye karşı dürüst olmanız faydanıza olacaktır çünkü bu kadın figürü sizinle arkadaşlık ve ortaklık kurmaya hazır. Beklediğiniz bir iş haberi veya zam, mekan değiştirme gibi istekleriniz varsa bu isteklerinize net ve genellikle olumlu sonuçlar alacaksınız. İşinizde yükselme ve tecrübelenme gibi durumlar söz konusu olabilir.

Para Anlamı

Para ile alakalı bir tarot okumasında kılıç kraliçesi tarot kartı hava burcu özelliklerinde feminen enerjide profesyonel birisinden yatırım veya maddi durumunuzu kontrol etmek adına tavsiyeler alabilirsiniz. Hatta kendinizi ve paranızı kontrol edemediğiniz bir durumdaysanız güvendiğiniz bu kişiye paranızı emanet edebilir ve sizi yönlendirmesine izin verebilirsiniz. Beklediğiniz bir para haberi varsa dürüstlüğünüz ve keyifli sohbetiniz ile bu parayı daha kısa yoldan elde edebilir çevreniz tarafından her ne kadar soğuk bir duruş sergileseniz de sempatik bulunabilirsiniz.

Sağlık Anlamı

Sağlık tarot okumasında kılıç kraliçesi tarot kartı anneliği temsil ettiği için hamilelikle ilgili olumlu bir karttır. Hissettiğiniz rahatsızlıkların sebebi hamile olmanızdan dolayı olabilir. Aynı zamanda kendinizi bu aralar olumsuz hissetme sebebiniz duygularınızı hep içinizde yaşamaya çalıştığınız için olabilir. Yaşanan travmalara ve üzüntülere sağlıklı bir tepki verememişsiniz bu sebeple bilinç altınız sürekli çalışıyor ve yoruluyorsunuz. Bu saraylı kartı psikolog, danışman, reiki uzmanı veya spiritüel danışmanlar gibi profesyonellerden yardım almanızı tavsiye eder.

Tarot Kılıç Kraliçesi Ters Anlamı

Tarot açılımlarınızda ters beliren kılıç kraliçesi tarot kartı başkalarına bağımlı yaşayan, ne hissettiğini dillendiremeyen, mantığı geri planda kalmış, çevresini aşağı çeken ve küçük düşüren, yaşça büyük olan feminen enerjide birisini temsil eder. Yaşça büyük olan bu kişi sizi sözleriyle küçük düşürebilir, sert yorumlarıyla moralinizi bozabilir. Bir durum hakkında destek olmak varken aksine köstek olabilir. Bu saraylı kartını ilişkiniz için çektiyseniz partnerinizin sadık olmadığını ve geçmiş meseleleri sindiremediğini temsil eder. Bu sebeple partneriniz kin tutmaktadır ve davranışlarında kötü niyetlidir. Bir konuyu fazla takıntı yaptığınızı temsil edebilir. Takıntı yaptığınız konuyla ilgili oldukça da kontrolcüsünüz. Bu konu yüzünden çevrenizi bunaltıyor olabilirsiniz

Yorum yapın