Tarot Kılıç Kralı Anlamı – Düz ve Ters

Tarotta kılıç kralı kartı küçük arkana kartları arasında yer alan bir karttır. Saraylılar serisinde yer alan bu kartın düz, ters, aşk ve kariyer anlamlarını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Kılıç Kralı Düz Anlamları

  • Rutin
  • Zeka
  • Mantık
  • Güç
  • Otorite

Kılıç Kralı Ters Anlamları

  • Kötüye kullanılan zeka
  • Mantıksızlık
  • Diktatör
  • Baskıcı
  • Şiddet

Kılıç Kralı Düz Anlamı

Kılıç kralı tarot kartı ikizler, terazi ve kova gibi hava burçlarının özelliklerinde 35 yaş ve üstü olan olgun, otoriter, genellikle aklıyla hareket eden, entelektüel ve kararlı bireyleri temsil eder. Genel olarak bir konuda istenilen başarıya ve hedefe ulaşmayı temsil eder. Bu hedefe ulaşırken çevrenize karşı fazla sert davranmış ve keskin bir iletişim kurmuş olabilirsiniz. Başarıya ulaşmak adına duygusallığı ikinci plana atmış ve mantıkla hareket etmişsiniz. Duygularınızı herkes varken sergilemekten hoşlanmadığınız için çevreniz sizi biraz soğuk ve mesafeli buluyor olabilir. Görevlerinizi fazla ciddiye alıyor olabilirsiniz ve hayatınızı sorumluluklarınız çevresinde kuruyor olabilirsiniz.

Kılıç Kralı Aşk Anlamı

Aşk okuması sırasında çekilen kılıç kralı tarot kartı aşk hayatınızda kılıç kralı özelliklerinde birisi olduğunu veya ilerleyen günlerde olabileceğini temsil eder. Bu kişi dürüst, kontrolcü, kararlı, entelektüel, kendini geliştiren yapıda birisidir. Eğer bir ilişkiniz varsa ilişkide iletişim sorunları olabilir. Farklı dilden aynı şeyi anlatıyorsunuz. Birbirinizi iletişim diliniz sebebiyle anlayamasanız da siz aslında entelektüel açıdan birbirinizle uyumlu partnerlersiniz.

Eğer bir ilişkiniz yoksa da şu anda yeni bir ilişkiye başlamak için oldukça hazır olduğunuzu gösterir. Önceki ilişkilerinizden dersler çıkarmışsınız ve artık tecrübeli ve olgunsunuz. Ne istediğinizi iyi biliyorsunuz ve bu sayede sağlıklı ilişkiler kurmaya yatkınsınız.

Tarot Kılıç Kralı Anlamı

Kariyer Anlamı

Kılıç kralı tarot kartı kariyer okumasında çekildiyse bunun anlamı kariyer hayatınızda aşmanız gereken bir engel veya bir kişi olduğu olabilir. Size meydan okuyacak, cesaretinizi sınayacak ve tahammül gücünüzü kanıtlamanız gereken yaşı sizden büyük birisi olabilir.

Para Anlamı

Para konulu tarot açılımlarınızda kılıç kralı anlamı yatırımlarınızı yapmadan önce aklını kullanan olgun, otoriter bir figürden yardım alabilirsiniz. Maddi durumunuzu artırmak adına planlı ve programlı ilerlemeniz gerekebilir. Harcamalarınızı kısıtlamak adına kendinize kurallar koymalı ve kendinize hakim olmalısınız. Harcamalarınızı kredi kartından yaptığınız zaman paranızın eksilmemesi gibi bir durum maalesef yok. Kendi kendinizi kandırmaya çok müsait olabilirsiniz.

Sağlık Anlamı

Bir sağlık tarot okumasında kılıç kralı tarot kartı kendinize sağlığınızı kaybetmemek için keskin sınırlar çizmeniz gerektiğini ve otoriter bir figürden bu konuda yardım almanız gerektiğini söyler. Yani sağlıklı alışkanlık edinmek veya hayat rutininizi planlamak gibi anlamlara gelir. Düzenli spor yapmak, yiyeceklerinizi önceden ayarlamak, size dokunan ve zararlı yiyecek ve içecekleri beslenme döngünüzden çıkarmak, düzenli uyuyup uyanmak gibi alışkanlıklara ihtiyacınız olabilir.

Kılıç Kralı Ters Anlamı

Ters kılıç kralı tarot kartı tarot açılımlarınıza ters şekilde çekildiği zaman otorite eksikliğini temsil eder. Şu an içerisinde olduğunuz durumla ilgili son sözü söylemesi gereken mantıklı ve pratik bir lidere ihtiyaç var. Aynı zamanda bazı durumlara karşı net bir duruşunuz olmadığını aklınız yerine duygularınızla ilerleyip dürüst davranmadığınızı gösterebilir. Bu saraylı kartı terazi, ikizler veya koca burçlarının özelliklerini taşıyan kaba, mantıksız davranan, güçlü olmayan pasif bir karakteri de temsil edebilir.

Yorum yapın