Kılıç Dörtlüsü Kartı Anlamı

Tarotta kılıç dörtlüsü kartı yorumlanması zor tarot kartları arasında yer alır. Minör arkana kartlarından biri olan bu kartın aşk, kariyer, düz ve ters anlamlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Kılıç Dörtlüsü Düz Anlamları

 • Korku
 • Stres
 • Anksiyete
 • Yalnızlık ihtiyacı
 • Rahatlama
 • Sessizlik
 • İnançlı olmak

Kılıç Dörtlüsü Ters Anlamları

 • Uyanmak
 • Yalnızlıktan kurtulma
 • İyileşmek
 • Mental olarak güçlü olmak
 • Çaresizlik

Kılıç Dörtlüsü Düz Anlamı

Kılıç Dörtlüsü kartı tarot açılımlarında düz bir şekilde çekildiği zaman bunalmış ve zihinsel olarak kendinize aşırı yüklenmiş hissettiğiniz bir dönemi gösterir. Sanki savaştan çıkmış bir askersiniz ve kendinizi dinlenmeye almışsınız. Üçüncü kişileri karttaki görseldeki gibi pencerenin arkasına almışsınız. Çevrenizin manipülelerine veya sizi daha fazla üzmelerine/etkilemelerine izin vermiyorsunuz. Bu kart çıktığı zaman rahatlamak, derin bir nefes alıp biraz kendinize zaman tanıyarak durumunuzu sakin ve mantıklı bir şekilde düşünmeniz gerektiğini size tavsiye eder. Bir tatile ihtiyacınız var. Bir kaç gün bile olsa kendinize huzurlu bir alan yaratmanız faydanıza olacaktır. Aynı zamanda manevi danışmanlık veya destek almanız da bu dönemde size iyi gelebilir.

Tarot Kılıç Dörtlüsü Aşk Anlamı

Eğer bir ilişki içindeyseniz, Kılıç Dörtlüsü sizin ve eşinizin tartışmalara çözüm bulamadığınız ve artık kavgalardan bitkin düştüğünüz bir dönemi temsil eder. Endişe ve stresin yerini huzur ve sükunet almalı. İlişkide bir tarafın sabrı ve enerjisi tükenmiş görünüyor. İlişkinizi tekrar canlandırmak ve iletişim sorunlarını halletmek adına kendinize zaman tanımalısınız. Beraber veya ayrı ayrı tatile çıkmak size iyi gelecek bir çözüm olabilir. Düşüncelerden uzak sakin ve rahatlatıcı bir ortama ihtiyacınız var. Aynı zamanda ilişkinize başka insanların fikirlerini dahil etmeden kendi içinizden geldiği gibi davranmak faydanıza olacaktır.

Eğer bir ilişkiniz yoksa, bu kart yeni bir ilişkiye sahip olmak için kendinize biraz zaman tanımanız gerektiğini gösteriyor olabilir. Henüz yeni bir ilişkiden çıkmış olabilirsiniz veya hayatınızdaki başka meşguliyetler sizi yormuş ve enerjinizi tüketmiş olabilir. Bu dinlenme döneminizde hayatınızdaki kişinin aslında nasıl birisi olmasını istediğinizi düşünebilirsiniz. Bekar kalmamak veya yalnız hissetmemek için hazır olmadan yeni bir ilişkiye atlamak sizi daha çok yoracaktır. Doğru kişi için kendinizi hazırlayın. Kendinizi ve duygularınızı gözlemleyebilmek için yavaş hareket etmek faydanıza olacaktır.

Tarot Kılıç Dörtlüsü Kariyer Anlamı

Bir kariyer açılımında, Kılıç Dörtlüsü Kartı, İş ortamınızda oldukça fazla baskı hissettiğinizi ve çok bunaldığınızı gösterir. Zihninize aşırı yükleniyorsunuz. Her şeye kafa yormak ve düşünmek enerjinizi tüketmiş. Meslektaşlarınız tarafından da çok fazla sorumluluk size yüklenmiş olabilir veya iş ortamında yaşanan tartışmalar ve negatif hava sizi aşağıya çekiyor olabilir. Bu kart başa çıkmak için kendinizi daha fazla zorlamadan bir kenara çekilip huzurlu bir alan yaratmanızı tavsiye eder. Yine kariyer anlamında da mümkünse bir tatile çıkarak rahatlamanın size oldukça faydası olacaktır.

Tarot Kılıç Dörtlüsü Para Anlamı

Finansal bir açılımda çıkan bu kart, bir süredir maddi anlamda çok baskı altında olduğunuzu gösterir. Birden fazla kişinin müdahalesiyle paranızı ne yapacağınızı şaşırdığınızı veya paranızı elde etmek için gerektiğinden fazla zaman ve çaba harcadığınızı gösterebilir. Hevesinizi ve enerjinizi de kaybettiğiniz için artık bazı şeylere olan inancınızı kaybetmişsiniz. Yatırım veya paranızı değerlendirmek yerine olduğu şekilde kalmasını istiyor olabilirsiniz fakat düşünceleriniz sadece bir algı. Durum düşündüğünüz kadar çaresiz değil. Kendinize düşünmek için biraz zaman tanıdığınız vakit enerjinizi yeniden kazanacak ve akıllı kararlar vereceksiniz. Hemen bir aksiyon almanıza gerek yok. Bu kart her şeyden önce biraz rahatlamanızı tavsiye eder.

Tarot Kılıç Dörtlüsü Ters Anlamı

Ters Kılıç Dörtlüsü, rahatlama döneminin artık bittiğini, kendinize ayırdığınız zamanın sizi güçlendirip enerjinizi doldurduğunu temsil eder. Zihinsel gücü artık kendinizde buldunuz. Yalnız hissetme ve kendinize aşırı yüklenme dönemi bitti. Aynı zamanda yaralarınız yavaş yavaş iyileşiyor. Kırılan heveslerinizi ve umudunuzu geri kazanmış görünüyorsunuz. Yeni mücadeleler ve başarılar için artık hazırsınız.

Yorum yapın