Kılıç Dokuzlusu Anlamları – Ters ve Düz

Tarot kılıç dokuzlusu anlamı en çok merak edilen konulardan biridir.  Küçük arkana kartlarından biri olan bu kartın, düz, ters, aşk ve kariyer anlamları için yazımızı okuyabilirsiniz. Diğer tarot kartlarının anlamlarını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kılıç Dokuzlusu Düz Anlamları

 • Korku
 • Anksiyete
 • Stres
 • Suçluluk
 • Pişmanlık
 • Geçmişe odaklanmak

Kılıç Dokuzlusu Ters Anlamları

 • Tünelin sonundaki ışık
 • İyileşmek
 • Gelişmek
 • Stresten kurtulmak
 • Yardım kabul etmek

Kılıç Dokuzlusu Düz Anlamı

Kılıç Dokuzlusu tarot kartı genel olarak olumsuz düşünceleri, pişmanlık duygusunu ve geceleri uykusuz kalacak kadar düşünceler içerisinde boğulmayı temsil eder. Yaşadığınız olayları olduğundan da kötü bir şekilde görüyor olabilirsiniz. Korku ve endişeleriniz o kadar yüksek ki geceleri kabuslar görüyor ve uykunuzdan sürekli uyanıp yarım yamalak dinleniyorsunuz. Umudunuz tükenmiş ve vicdan azabından kendinize eziyet ediyor olabilirsiniz.

Kılıç Dokuzlusu Düz Aşk Anlamı

Eğer bir ilişki içerisindeyseniz, Kılıç Dokuzlusu kartı, ilişkinizde kendinizi suçlu hissediyor olabilirsiniz. Sanki ilişkinin sahtekarı olduğunuzu hissediyor ve kendi kendinizi sabotaj ediyor olabilirsiniz. Saklanılan sırlar gün yüzüne çıkmış olabilir. Sadakatsizlik, aldatma veya karşı tarafın kırmızı çizgilerini ihlal ettiğinizi düşündüğünüz için vicdana azabı çekiyor olabilirsiniz. Zamanında tartışmanın bu noktalara gelmesini engelleyebilirmişsiniz de sanki engellememişsiniz. Şimdi de bunun sorumluluğunu altında eziliyorsunuz. Zihinsel ve duygusal kendinizi yıpratıyorsunuz. Alternatif olarak da ilişkide karşı tarafın partnerine zorbalık yaptığı anlamı da çıkarılabilir. Yoğun stres ve gelecek kaygısı ilişkinizde gündemde olabilir.

Eğer bekarsanız Kılıç Dokuzlusu kartı geçmişte yaşadığınız travmaları henüz atlatamadığınızı sembolize ediyor olabilir. Halen geçmiş ilişkinizdeki hatalarınıza takılı kalmışsınız. Bazı şeyleri düzeltebilirdim gibi düşünüp kafanızda senaryolar kurarak geceleri kendinizi uykusuz bırakıyorsunuz. Pişmanlık hissinden kurtulmak için artık daha fazla geçmişe bakmayın. Gelecek önünüzde.

Düz Kariyer Anlamı

Kariyer tarot açılımında, Kılıç dokuzlusu kartı işinizden memnun olmadığınızı ve kendinizi ait hissedemediğinizi sembolize eder. İşinizin stresi sizi bunaltıyor olabilir. Meslektaşlarınızla aranızdaki iletişim sorunları sebebiyle kötü dedikodulara maruz kalabilirsiniz. Yaptığınız işte kendinizi yetersiz hissediyor olabilirsiniz. Aklınız kaçırdığınız fırsatlarda ve değerlendiremediğiniz imkanlarda. Bu fırsatlara artık sahip olamayacağınızı düşünüp kendinizi üzüyorsunuz. Bu nedenle kariyer hayatınızı olduğundan da negatif görüyor olabilirsiniz.

Ters Anlamı

Genel bir bağlamda, kılıç dokuzlusu ters anlamı olarak karanlık zamanlardan sonra tünelin sonundaki ışığı görmeyi temsil eder. Tersine çevrildiğinde, depresyondan veya akıl hastalığından kurtulma veya sorunları iyileştirme, olumsuzluktan kurtulma, stresi salıverme ve başa çıkmayı öğrenmeyle ilgili bir Küçük Arkana kartıdır. Açılmayı, yardımı kabul etmeyi ve hayatla yüzleşmeyi ifade eder. Alternatif olarak, bu kart, dik kartla ilişkili sorunların, depresyonun, sorunların veya korkuların kötüleşmesi anlamına gelebilir. Bu nedenle, aşırı suçluluk, pişmanlık, utanç, pişmanlık, yükler, olumsuz düşünme, kendine acıma, kendinden nefret etme veya vazgeçme, sinir krizleri veya tamamen çöküşü temsil edebilir. Çevrenizde kötü niyetli dedikodu veya skandal olduğunun bir göstergesi olabilir. Ayrıca gece terörü, halüsinasyonlar ve psikozu temsil edebilir.

Yorum yapın