Kılıç Beşlisi Tarot Kartı – Düz, Aşk, Ters

Tarotta kılıç beşlisi kartı minör arkana kartları arasında yer alan bir karttır. Kartın düz, ters, aşk ve kariyer anlamları hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Kılıç Beşlisi Düz Anlamları

 • Yenilgi
 • Teslim olma
 • Değişim
 • Uzaklaşma
 • Aldatma
 • İletişim eksikliği
 • Stres
 • Düşman

Kılıç Beşlisi Ters Anlamları

 • İlerleme
 • Çözüm
 • İletişim
 • Çatışmayı sonlandırma
 • Stresin üstesinden gelme
 • Pişman olma

Kılıç Beşlisi Düz Anlamı

Kılıç Beşlisi bir tarot okumasında düz şekilde çıktığı zaman bir kazanan ve bir kaybeden olan bir durumu sembolize eder. Kartın üzerindeki genç diğer gençlerin kılıçlarını onların elinden kurnazlıkla almıştır. Hayatınızda manipüle edildiğiniz ve kandırıldığınız bir dönemi veya bir kişiyi temsil edebilen bu kart iletişim eksikliğini de gösterir. Düşmanlık saldırganlık, zorbalık, saldırı, hırsızlık, aldatma gibi olumsuz anlamları da bu kart sembolize edebilir. Elde etmesi zor bir savaşa girebilirsiniz. Bu zaferi kazanmak zor bu sebeple bu kart aslında kendinizi hazırlamanız için bir uyarı kartıdır.

Tarot Kılıç Beşlisi Aşk Anlamı

Eğer bir ilişki içindeyseniz, Kılıç Beşlisi güzel bir alamet değildir çünkü tartışmaları, birbirine karşı kinlenmeyi ve rekabet içerisinde olmayı gösterir. İletişim sorunlarından dolayı tartışmalar ve huzursuz ortamlar yaratılabilir. Manipüle edilme, aldatılma, kandırılma, kendi çıkarları için karşı tarafı ezici davranışlarda bulunmak görünebilir. Partnerinizle toksik ve birbirinize zorbalık yaptığınız bir ilişkide olabilirsiniz. Tehlikenin farkına varmalı ve sağlığınız için bir nokta da ayrılacağınız veya sınırları çizeceğiniz zamanı iyi ayarlamanız gerekli.

Eğer bir ilişkiniz yoksa, toksik davranışlar sergileyen size saygısı olmayacak bencil ve potansiyel aldatıcı birisiyle tanıştığınızı gösterebilir. Bu kişi tatlı diliyle sizi ikna etmiş ve kötü yönlerini henüz açığa çıkarmış olmayabilir. Bu nedenle birisiyle ilişkiye başlamadan önce o kişiyi tanıdığınızdan emin olun ve acele hareket etmeyin. Bu kart herkesi kendiniz gibi iyi niyetli görmemenizi tavsiye eder. Manipüle edilmeye müsait olabilirsiniz.

Tarot Kılıç Beşlisi Kariyer Anlamı

Kariyer Tarot Açılımında karşınıza çıkan bu kart, iş yerindeki rekabet ortamını temsil ediyor olabilir. Fırsatları sadece kendisi için isteyen, ara bozucu, manipüle edici, aldatıcı, hilekar bir meslektaşınız size çok yakın olabilir. Bu kart kariyer açılımlarında karşınıza çıktığı zaman bunu bir uyarı olarak almalı ve mücadeleye hazırlanmalısınız. Aynı zamanda bu kart işyerinde zorbalığa ve saldırıya uğradığınızı da gösterebilir. Mobbingler den dolayı iş değiştirmeyi düşünüyor olabilirsiniz. Kendiniz için ayağa kalkmanız gereken bir dönemdesiniz. Haklarınızı ihlal etmelerine ve mağduriyet yaşamanıza izin vermeyin. Sakin ve rasyonel kalmak şu an yapacağınız en akıllıca hareket olacaktır. Bir de çevrenizdekilere güvenirken iki kere düşünmek faydanıza olacaktır.

Tarot Kılıç Beşlisi Para Anlamı

Para tarot açılımında, Kılıç Beşlisi kartı, maddi açıdan kandırılmaya müsait olabileceğinizin uyarısını yapar. El altından anlaşmalar yapılabilir. Hilekar kişiler tarafından yatırımlarınız kayıplara dönüşebilir.  Bu kart hataların üzerinde fazla durmadan sadece kabullenip önünüze bakmanız gerektiğini size söyler. Daha iyi seçimler yapmak için çevrenizdeki kişileri iyi seçin ve hatalarınızdan ders alarak ilerleyin. Bu maddi kayıptan kurtulmak için bir süre lükslerinizden feda etmeniz gerekebilir.

Tarot Kılıç Beşlisi Ters Anlamı

Ters Kılıç Beşlisi, bir durumun barışçıl çözümünü, rekabeti ve kavgaların sona ermesini temsil eder. İletişim sorunları ortadan kalkmıştır. Çevrenizde güveninizi kazanmaya çalışan insanlar size karşı gerçekten samimi ve içten olabilir. Bazı alternatif açılımlarda suçların ortaya çıkması, vicdan azabı çekilen durumlar olduğu, utanmak ve aşağılanmak anlamlarına da gelebilir. Yorumlarken yanındaki kartlardan da destek alarak uyarı işaretlerini dikkate alabilirsiniz.

Yorum yapın