Kılıç Ası Anlamı – Aşk, Kariyer, Ters

Kılıç Ası anlamı tarot kartları arasında en çok merak edilen konulardan birisidir. Küçük arkana kartları arasında yer alan bu kart, tarotta kılıçlar serisinde bulunur. Tarot açılımlarında ise kartın görünmesi pozitif bir alamet olarak görülür. Özellikle de aşk açılımında ya da düz anlam olarak bu kart iyi anlamlara sahiptir. Aynı zamanda para ası olarak da bilinir. Kartın aşk, kariyer, ters ve düz anlamlarını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Kılıç Ası Düz Anlamları

  • Yeni fikirler
  • Yeni planlar
  • Zafer
  • Başarı
  • Adalet

Kılıç Ası Ters Anlamları

  • Fikir bulamamak
  • Düşmanlık
  • Hakaret
  • Yıkım
  • Yanlış karar vermek

Tarot Kılıç Ası Düz Anlamı

Kılıç ası tarot kartı açılımınızda düz bir şekilde çıktıysa bu kart yeni fikirleri, başlangıçları, yeni proje ve planları temsil eder. Aynı zamanda entelektüel bir kişiyi, zihinsel olarak net olmayı, kararsız olmamayı bu sayede net düşünmeyi ve konsantre olabilme yeteneğini gösterir. Bu küçük arkana kartı aynı zamanda iletişimi de sembolize eder. Kartın üzerinde yer alan taç sembolü de adaleti ve otoriteyi temsil eder. Bunun yanı sıra sizin yararınıza olabilecek yasal konular veya yasal sözleşmelerle ilgili iyi haberleri de simgeleyebilir.

Tarot Kılıç Ası Aşk Anlamı

Aşk tarot açılımında, eğer bir ilişkiniz varsa, Kılıç Ası anlamı olarak ilişkinizde bir zorlukla karşı karşıya olabileceğinizi gösterebilir. Ancak bu zorluğu önceden tahmin edebilir ve konu/durumlar hakkında net bir düşünceye de sahipsiniz. Mevcut sorunları çözme konusunda doğru kararı verebileceksiniz. Ayrıca, hak ettiğiniz türden bir ilişkiye sahip olmak istiyorsanız net iletişim ve dürüstlük dikkat edilmesi gereken en önemli konu olabilir.

Eğer bir ilişkiniz yoksa, Kılıç Ası tarot kartı entelektüel düzeyde ve hayata bakış açısı olarak benzer bağlantı kuracağınız, tutum paylaştığınız biriyle yakında tanışabileceğinizi gösterir. Bu kişiyle kolayca iletişim kurabileceğinizi, sohbetin akacağını ve aranızda dürüstlük olacağını gösterebilir. Aynı zamanda kaderde yeni bir sayfa açmak anlamına da geldiği için eski ilişkilerinizin ve aklınızda kalan kişilerin artık geçmişte kaldığı net olarak söylenebilir. Düşünceleriniz artık netleşmiş. Kararsızlıklar geride kaldı.

Tarot Kılıç Ası Kariyer Anlamı

Bir kariyer tarot açılımında, tarot Kılıç Ası yeni bir iş, terfi veya projeyi temsil edebilir. Kariyerinizde veya iş hayatınızda yeni fikirler bulacağınız ve bunları iş arkadaşlarınıza veya ekibinize ileteceğiniz durumlar olabilir. Yeni bir girişimin sorumluluğunu üstleneceğiniz bir zamanı da ifade eder. Kartın üzerinde bulunan kral tacı da aynı zamanda bir zafer,  ve başarıyı sembolize eder. Bu sebeple yeni fikirlerinizin tutacağını ve sizi yüksek mevkilere getirebileceğinin kehanetinde bulunulabilir.

Tarot Kılıç Ası Para Anlamı

Para Tarot açılımında, para ası size duygusal etkilere dayalı finansal kararlar vermemenizi ve tamamen mantıkla hareket ederek yatırım yapmanızı tavsiye eder. Örneğin, bir arkadaşınız sizden işine yatırım yapmanızı veya ona borç para vermenizi isterse, bu kart size aklınızı kullanmanızı tavsiye eder. Duygusallığı hesaba katmadan bu yatırımın veya sizden çıkan paranın farkında olarak hareket etmelisiniz.

Tarot Kılıç Ası Ters Anlamı

Ters Kılıç Ası yanlış bilgilendirmeyi, kafa karışıklığını ve başarısız olmayı temsil edebilir. Aynı zamanda hafızanın güçsüzlüğü ve konsantre olamamayı da gösterebilir. Tersine çevrilmiş bu kart iletişim eksikliği, dar bakış açısı ve hayal kırıklığı anlamına gelebilir. Yanlış kararlar vermeyi, adaletsizliği ve yaratıcı fikirlerin eksikliğini temsil eder. Ayrıca, sizin lehinize olmayabilecek yasal konular veya yasal sözleşmeleri de gösterebilir. Yanlış iletişimin veya iletişim eksikliğinin basitçe ilişkinizde sorunlara neden olabileceğini söyleyebilir. Yeni biriyle tanıştıysanız farklı bakış açılarında olduğunuzu ve kararsızlık halini gösterebilir.

Yorum yapın