Kılıç Altılısı Kartı Anlamları

Tarot kılıç altılısı anlamı tarotseverler tarafından anlamı merak edilen kartlardan biridir. Bu kart, kılıçlar serisinde yer alan bir karttır. Minör arkana kartlarından birisi olan kart, tarot kartları arasında oldukça ilgi gören kartlardan biridir. Bu kartın düz, ters, aşk ve kariyer anlamlarını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Düz Anlamları

Tarotta kılıç altılısı kartının düz anlamları şöyle:

 • İyileşme süreci
 • İlerleme
 • Fırtına sonrası sessizlik
 • Zorlukların üstesinden gelmek
 • Rahatlamak
 • Seyahat

Ters Anlamları

Kılıç altılısı kartının ters anlamları ise şöyle:

 • Gerilemek
 • Tuzağa düşme hissi
 • Gecikmişlik
 • Değişim
 • Seyahatten dönmek
 • Dalgalı ilişkiler

Kılıç Altılısı Düz Anlamı

Genel anlamda, Kılıç Altılısı düşünce boyutunda bir şeyler bunaldığını ve zorla bir yerden başka bir yere gitmeyi temsil eder. Bu ayrılık tam anlamıyla kendi isteğiniz doğrultusunda olmayabilir. Kaçmak, ayrılmak, mekan değiştirmek, pes etmek anlamlarına gelen bu kart zor bir dönemden geçtiğinizi gösterir. Fırtınadan sonraki sakinliği de sembolize eder. Fırtınadan sonra daha dingin sularda ilerlemek istiyor olabilirsiniz. Bu kart hayata bakış açınızı değiştirdiğinizin de farkındalığını size sağlar. Minör arkananın bu kartı aynı zamanda Yurtdışı seyahatleri, şehir değiştirme, mesafe ve uzaklık gibi konular da da açılımlarınızda belirir.

Kılıç Altılısı Aşk Anlamı

Bir aşk açılımında eğer bir ilişki içindeyseniz Kılıç Altılısı, ilişkinizin zor bir dönemden sonra durulduğunu ve ayrılıkla iyileşmek arasındaki yolda olduğunuzu gösterebilir. İstikrar ve doğru iletişimle çözülemeyecek bir sorun aslında yoktur fakat bunu isteyip istemediğinizi kendinize bir sorun. Bunalmış ve istemeden de olsa aranıza biraz mesafe açmak istiyor olabilirsiniz.

Eğer bir ilişkiniz yoksa, bu küçük arkana kartı iyileşme dönemini sembolize edebilir. Önceki ilişkinizden kalan kalp kırıklıklarınızı ve kederinizi aştınız ve artık ilerlemeye hazırsınız. Olumsuzlukları ve karamsarlıkları geride bırakma vakti. Vardığınız yerde kendinizi sevgiye açmanızı tavsiye eden bu kart genelde terk ettiğiniz bir ilişkiden sonra iyileşme dönemine girmenizi gösterir.

Kariyer Anlamı

Bir kariyer Tarot okumasında, Kılıç Altılısı, iş hayatınızdaki bazı tartışmalı negatif ortamın sakinleştiğini gösterir. Her şeyin kontrol altına alındığı kolay ve sakin bir döneme giriyor olabilirsiniz. Sizin için daha hayırlı olan bir işe geçmiş olabilir veya bunu düşünüyor olabilirsiniz. Mekan değişikliği yapmak size iyi gelebilir. Aynı zamanda bu kart iş seyahatlerini, yurt dışı ilişkilerinizin olmasını veya iş amacıyla şehir değiştirmeniz gerektiği durumları da sembolize edebilir.

Para Anlamı

Para tarot açılımında, maddi olarak gereğinden fazla mücadele ediyorsanız, Kılıç Altılısı, zorlukların üstesinden gelmeyi ve parasal sorunlarınızdan kurtulmayı ifade edebilir. İnişli çıkışlı dönemler geride kaldı. Artık stabil bir gelir ve yatırım fırsatınız var. Ancak aşırıya kaçmamakta fayda var. Maddi konular sebebiyle şehir ve mekan değiştirmeniz gereken durumlar olabilir. İstemeye istemeye yatırım amacıyla seyahat etmek durumunda kalabilirsiniz.

Kılıç Altılısı Ters Anlamı

Genel olarak, Ters Kılıç Altılısı, ilerleme eksikliğini, geçmişe ve tartışmalara takılı kalmayı temsil edebilir. Sıkışmış, kapana kısılmış hissettiğimiz durumlarda karşımıza çıkar. İstikrarlı davranmıyor ve kararsızlıktan ayaklarınız geriye gidiyor olabilir. Bu kart açılımınızda belirdiğinde çalkantılı döneme giriyor olabilirsiniz. Aynı zamanda tatilin veya seyahatlerin ertelenmesi, iptal olması, bulunduğunuz konumdan ayrılamamak gibi durumlar yaşanabilir. Fırtınalı ilişkiler ve iletişim sorunları meydana gelebilir.

Yorum yapın