Kader Çarkı Anlamı – Düz ve Ters

Kader çarkı tarot kartı majör arkana serisinde yer alan kartlardan biridir. Aynı zamanda wheel of fortune olarak da bilinir. Peki tarot kader çarkı ne anlama gelir? Bu yazıda kartın aşk, düz, ters ve kariyer anlamlarını öğrenebilirsiniz.

Kader Çarkı Düz Anlamları

  • İyi şans
  • Kader
  • Değişim
  • Karma
  • Ruh eşi

Kader Çarkı Ters Anlamları

  • Kötü şans
  • Hastalık
  • Dış etkenler
  • Kontrolsüzlük
  • Gecikmeler

Tarot Kader Çarkı Düz Anlamı

Kader Çarkı tarot okumalarınızda düz belirdiği zaman iyi veya kötü yaptıklarınızın karşılığını alacağınız, karmanın devreye gireceği kadersel bir süreci temsil eder. Bu sebeple şu dönemde daha hayırlı işleri yapmayı tercih edebilirsiniz. On mislini ilerleyen zamanlarda yaşamanız mümkün.

Bu kart çıktığı zaman hayatınızda genellikle pozitif yönde değişiklikler olabilir. Yaşanılacak her şeyin sizin hayrınıza olduğunu bilerek deneyimlemeniz sizi rahatlatacaktır.

Evren sizin için bir plan yaptı ve şu anda mutlu sona ulaşmak için ilk adımdasınız. Her ne kadar bu değişiklikler olumlu olsa da sizi konfor alanınızdan çıkaracağı için biraz zorlayabilir. Süreci ve değişimi kabullenmeniz, direnmemeniz iyi olacaktır.

Tarot Kader Çarkı Aşk Anlamı

Aşk okuması sırasında çekilen kader çarkı eğer bir ilişkiniz yoksa hayat arkadaşınızla yakın zamanda tanışacağınızı veya birisiyle görüşüyorsanız bu kişinin sizin kaderinizde olan kişi olduğunu sembolize ediyor olabilir. Aynı zamanda yeni potansiyel ilişkinizde hak ettiğiniz ilgiyi alacaksınızdır.

Eğer bir ilişkiniz varsa da bu kart ilişkinizde yeni bir adım, yeni bir değişikliğe gideceğinizi söyleyebilir. İlişkide partnerinizle aranızdaki sorunları halledip evlilik, nişan gibi kadersel bir sürece de girebilirsiniz. Sorunlara çözüm bulamayıp daha fazla kendinizi yormamayı ve ayrılığı da tercih edebilirsiniz. Bu değişiklik her türlü sizin hayrınıza olacaktır. Ayrıca karma da şu an tecelli ediyor olabilir. Geçmişteki ilişkinizde yaptığınız doğrular veya yanlışlar şu anki ilişkinize yansıyor olabilir.

Tarot Kader Çarkı Kariyer Anlamı

Kariyer okumasında karşınıza çıkan kader çarkı sizi rahatlatmalıdır çünkü evren sizin yanınızda. Kariyerinizle ilgili hep olmasını istediğiniz zam, iş değiştirme, kendi işini kurmak, ortaklık, işleri büyütme, yeni yerlere başvurmak, sınavlardan başarıyla geçmek gibi konularda başarı elde edebilirsiniz. Hatta siz daha ne olduğunu anlamadan kendinizi kurduğunuz hayallerin içerisinde bulabilirsiniz. Hayatınızdaki kariyer anlamındaki değişiklikler her ne kadar zorlayıcı olup sizi konfor alanınızın dışarısına çıkarsa da sonunda mutlu ve tatmin olacaksınız.

Tarot Kader Çarkı Para Anlamı

Kader çarkı tarot kartı parasal bir tarot okumasında karşınıza çıktığı zaman olumlu ve rahatlatıcı bir karttır. Gelir durumunuzun artacağını ve yatırımlarınızın başarılı sonuçlanacağını vaat eder. Aynı zamanda bazı maddi durumların sizin elinizde olmadığını da söyleyebilir. Yani kaderi değiştirecek gücünüz yoktur ve olaylar kendi akışında ilerleyecektir. Bu sebeple kendinizi yormanız, inatla planlarınızı uygulamaya çalışmanız gereksizdir. Olan hayırlısıyla olacaktır.

Tarot Kader Çarkı Sağlık Anlamı

Sağlık tarot okumasında kader çarkı hastalığınızın iyileşeceğini beklenmedik durumların gündeme geleceğini temsil edebilir. Aynı zamanda hastalığınıza sahip olmanızın sebebi hayatınızdaki başka bir durumu düzeltmeniz için olabilir. Mesela sizin hayrınıza olmayacak, kaza ile sonuçlanacak bir tatile gidecekken üşütmeniz ve yataktan çıkamayacak duruma gelmeniz sizin hayrınızadır. Sağlığınız için geniş açıdan düşünmeniz ve sizi etkileyen dış faktörlere, sinir stres gibi durumlarla baş etme tarzınıza da dikkat etmenizde fayda var.

Tarot Kader Çarkı Ters Anlamı

Kader çarkı büyük arkana kartı ters belirdiği zaman karmanın kötü etkisinden bahseder. Geçmişte yapılan davranışların cezasını şu anda çekebilirsiniz. Kendinizi yetersiz ve akıştan çıkmış hissediyor olabilirsiniz. Şanssızlık ve olayların aniden rayından çıkabilmesi ihtimalleri sizi gerebilir. Hayatınızda gelgitli bir döneme giriyor olabilirsiniz. Bu harekete ayak uydurmak adına yeniliklere açık olmanız ve eski bağımlılıklarınıza ve bakış açınıza bağlı kalmamanız faydanıza olacaktır.

Yorum yapın