Güç Tarot Kartı Anlamları – Düz ve Ters

Güç tarot kartı majör arkana kartları arasında yer alan bir karttır. Tarotta güç kartının düz, ters, aşk ve kariyer anlamlarını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Güç Tarot Kartı Düz Anlamları

  • İçsel kuvvet
  • Cesaret
  • Özgüven
  • Endişenin üstesinden gelmek
  • Kontrol

Güç Tarot Kartı Ters Anlamları

  • Kırılganlık
  • Endişe
  • Zayıflık
  • Özgüven eksikliği
  • Yetersiz hissetmek

Tarot Güç Düz Anlamı

Tarotta güç kartının elementi ateştir. Aslan burcunun özelliklerini temsil eder. Güneş kartının temsil ettiği kişi empati yeteneği güçlü, bir ortama girdiği zaman dikkatleri ve ilgiyi üzerine çeken, samimi, neşeli, sıcak, merhametli, uzlaşmacı ve pozitiftir. Kartın üzerindeki kadın aslanı tatlı diliyle ehlileştirir. Güç kartı da bu sayede istediğiniz konularda başarılı olmayı, gücü elde edeceğinizi, tartışmaların son bulmasını, barışmaları temsil eder. Düşmanlarınızı yendiniz ve bunu yaparken belki de düşmanlarınıza empati yaparak onları daha iyi anladınız bu sayede onlarla dost olmuş olabilirsiniz. Uğraştığınız konularda aydınlığa çıkacağınız günler çok yakın. Siz iyi niyetinizi kaybetmeyin yeter.

Tarot Güç Aşk Anlamı

Aşk tarot okumasında güç tarot kartı eğer bir ilişkiniz varsa partnerlerden birisinin ilişkide daha gücü elde tutan kontrol eden bir yönünün olduğunu gösterebilir. Ancak gücünü nazik bir şekilde kullanan bu kişi karşı tarafı rahatsız etmez aksine iki kişilik düşünür. Empati yeteneğiniz sayesinde birbirinizi çok iyi anlıyorsunuz. Geçmiş sorunlar geride kalmış ve birbirinize bağlanmışsınız. Birbirinizin sözlerini tamamlıyor ve leb demeden leblebiyi anlıyorsunuz.  Eğer bir ilişkiniz yoksa şu anda yeni bir ilişkiye başlamak, yeni insanlarla tanışmak için oldukça güzel bir zaman. Özgüveniniz yüksek, kendinizi beğeniyor ve sevgiyi hak ettiğinizi biliyorsunuz. Ortamlarda ilgi çekici bir enerjiniz var. Tatlı dilinizle etkilemeyeceğiniz birisi yok.

Tarot Güç Kariyer Anlamı

Kariyer tarot açılımında karşınıza çıkan güç kartı kariyer hayatınızda istediğiniz güce kavuştuğunuzu temsil eder. Meslektaşlarınız tarafından seviliyor ve ortaklaşa yapılacak işlerde ilk seçilen kişi oluyorsunuz.  Bu kart eğer tartışma, anlaşmazlık gibi konular iş hayatınızda gündeminizdeyse çok yakın bir zamanda barışı sağlayacağınızı ve işleri yoluna sokacağınızı da temsil eder. Maaş zammı, mekan değişikliği, farklı bir pozisyonda veya işte çalışmak gibi istekleriniz varsa bunları gerçekleştirmek için beklemenize gerek yok. Ögüveniniz ve azminizle bu isteklerinizi gerçekleştirmeniz hayal değildir. Alternatif olarak bu majör arkana tarot kartı uzmanlaşmak istediğiniz bir konuda istediğiniz seviyeye geldiğinizi ve tecrübelendiğinizi de temsil eder.

Tarot Güç Para Anlamı

Parasal bir tarot okumasında güç tarot kartı olumlu anlamlar içerir. Yatırımlarınız ve gelirleriniz artabilir. Bolluk ve bereket içersinde bir döneme giriyorsunuz. Ancak, harcamalarınızı ve yatırımlarınızı mantığınızla yaptığınıza emin olun. Bu aralar duygularınız daha ön planda olabilir. Kararlarınızı planlayarak ilerlemenizde fayda var.

Tarot Güç Sağlık Anlamı

Sağlık tarot okumasında güç kartı çok pozitif anlamları olan bir karttır. Güçlü ve tehlikeli olabilecek bir hastalığı atlatmayı, iyileşmeyi, tedavilerin yanıt vermesini ve güçlenmeyi temsil eder. Tekrar sağlığınızı kaybetmemek adına kendinize kurallar koymanız faydanıza olacaktır. Kendinize çok kibar davranıyor olabilirsiniz.

Tarot Güç Ters Anlamı

Ters beliren güç tarot kartı özgüvensizliği, kendinize olan inancı kaybettiğinizi, empati yapamamayı, sadece kendini düşünmeyi, iki kelimeyi bir araya getirememeyi ve karamsarlığı temsil edebilir. Aslında oldukça güçlü ve dayanıklı bir yapınız olmasına rağmen çevreniz tarafından enerjiniz düşmüş, kendinizin yetersiz olduğunuza inandırılmış olabilirsiniz. Aslında uzatılmaması gereken bir tartışmada uzlaşmaya gidemiyor olabilirsiniz. Her ne kadar zayıf hissetseniz de objektif olun ve içinizdeki gücü dışarı çıkarın. Pozitif düşünmeye başlayarak ilk adımı atabilirsiniz.

Yorum yapın