Durugörü Nedir? Doğal Yeteneğinizi Geliştirmenin Yolları

Durugörü, doğal olarak sahip olduğumuz ancak farkında olmadığımız bir yetenektir. “Clairvoyant” olarak da bilinir. İçgüdüsel bir şekilde bilinçaltımızın derinliklerinde yatanları anlamamıza yardımcı olur.  Ayrıca, insanların doğayı, hayvanları ve olayları daha iyi anlamalarını sağlar. Sadece bununla sınırlı kalmaz, çünkü durugörü yeteneğimizi geliştirerek çok daha etkili bir hale getirebiliriz. Peki, durugörü nedir, nasıl geliştirilir?

Durugörü Nedir?

Durugörü, psişik olarak adlandırılan ve doğal olarak sahip olduğumuz bir yetenektir. İnsanlar bazen farkında olmadan bazen de isteyerek bu yeteneği geliştirirler. 5 duyu organından yardım almadan canlı ve cansız nesneleri görme yeteneğidir. Sadece nesneler değil aynı zamanda geleceğe yönelik olaylar da durugörü yardımı ile görülebilir.

Durugörü Yeteneğini Geliştirme Yolları

Durugörü yeteneğinizi geliştirmek için birçok yöntem bulunur. Bu yöntemler arasında şunlar yer alır:

 1. Meditasyon yapmak: Meditasyon, zihninizi sakinleştirmenin en etkili yoludur. Bu nedenle, meditasyon yapmak içgüdülerinizi açmanıza ve durugörü yeteneğinizi geliştirmenize yardımcı olur.
 2. Doğayla iç içe olmak: Doğa, hepimizin içgüdüsel olarak bağlantı kurduğu bir yerdir. Doğada zaman geçirmek, durugörü yeteneğinizi geliştirmenize katkı sağlar.
 3. Rüyalarınızın günlüğünü tutmak: Uyandıktan sonra gördüğünüz rüyaları yazmak, bu rüyaları hatırlamanızı sağlayacaktır. Rüyalar kişilere içgüdüsel mesajlar verir. Bu durum da kişilerin durugörü yeteneğini geliştirmelerini sağlar.
 4. İçgüdülerinize güvenmek: Durugörü içgüdüsel bir yetenektir. Bu nedenle, içgüdülerinize güvenin ve bu yeteneğin geliştiğine inanın.

Durugörü Falı Nedir?

Durugörü falı

Fal bakan kişinin hislerini kullanarak baktığı fal durugörü falı olarak adlandırılır. Örnek vermek gerekirse, tarot falı sırasında kartlara çok bağlı kalınmadan kişinin enerjisine göre kartların yorumlanması durugörü falına bir örnektir. Yorumcunun sahip olduğu durugörü hissi sayesinde kişi ruhsal bir bütünleşme yaşar ve enerji akışı ile kartları yorumlar.

Durugörü Falı Soruları Nelerdir?

Kahve, tarot veya bir başka fal baktırırken en önemli konulardan birisi doğru soruları sormaktır. Durugörü falı baktırırken de durum aynıdır. Aşağıda yer alan durugörü falı sorularını örnek alarak kendinize en uygun soruları sorabilirsiniz.

 1. Gelecekteki kariyerim ne olacak?
 2. Aşk hayatımda neler olacak?
 3. Sağlığım hakkında ne görüyorsunuz?
 4. Yakın gelecekte seyahat planım var mı?
 5. Maddi durumum hakkında ne söylersiniz?
 6. Bir iş ortağı veya arkadaşım hakkında ne görüyorsunuz?
 7. Eğitim hayatımda neler bekliyor?
 8. Yeni bir ilişki mi başlayacak, yoksa mevcut ilişkimde bir gelişme mi olacak?
 9. Hayatımda önemli bir karar vermem gerekiyor, ne önerirsiniz?
 10. Yakın gelecekte hayatımda ne gibi değişiklikler olacak?

Durugörü Nasıl Bakılır?

Peki durugörü nasıl bakılır? Bunun için içgüdüsel olarak kendinizi geliştirmeniz gerekir. Bilinçaltınızda yatan duyguları geliştirerek çok daha isabetli yorumlar yapabilirsiniz. Yazımızın içerisinde yer alan durugörü geliştirme tekniklerini kullanarak bu konuda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Durugörü Belirtileri – Durugörü Olduğunu Nasıl Anlarız?

Bu yazıyı okuduktan sonra kendimizde durugörü olduğunu nasıl anlarız diye merak etmiş olabilirsiniz. Bu durum, her kişi için farklılık gösterebilir. Ancak, genel olarak aşağıda yer alan belirtiler kişide durugörü olduğunu gösterir:

 • Yoğun içgüdülere sahip olmak: Yoğun içgüdülere sahip olmak genelde durugörü ile ilişkilendirilir. Eğer bu yeteneğinizi geliştirmeye çalışıyorsunuz, yoğun içgüdüler doğru yolda olduğunuzu gösterir.
 • Rüyalar: Durugörüye sahip olduğunuzu rüyalar yoluyla da anlayabilirsiniz. Rüyalarınız, gelecekte olabilecek olaylar ile ilgili ipuçları verebilir.
 • İçsel huzursuzluk: Durugörüye sahip olan kişilerde içsel bir huzursuzluk olur. Bu huzursuzluk yakın zamanda bir şeylerin olabileceği hissini verir.
 • Aşırı duygusallık: Aşırı duygusallık, çevrenizdeki diğer kişilerin duygularını hissetmeniz sağlayabilir. Örneğin, yakın bir arkadaşınızın mutsuz olduğunu hissedebilirsiniz.
 • Fiziksel hisler: Baş dönmesi, titreme ve çarpıntı gibi fiziksel hisler de durugörüye sahip olduğunuzu gösteren belirtilerdir.

Durugörü belirtileri kişiden kişiye göre değişebilir.

Durugörü Eğitimi

Durugörü eğitimi ile durugörü yeteneğinizi geliştirebilirsiniz. Bir durugörü eğitiminde yer alanlar arasında meditasyon öncelikli olarak bulunur. Meditasyonun dışında bilinçaltı eğitimi de önemli bir yere sahiptir. Ayrıca, seminerler ve atölyeler ile de durugörü eğitimleri verilir.

Yorum yapın