Değnek Yedilisi Tarot Kartı – Aşk, Kariyer

Değnek Yedilisi tarot kartı, küçük arkana kartları arasında yer alır. Kartın üzerinde yer alan figür inançları için ayağa kalkmış ve değneğiyle sahip olduklarını korumaya çalışır. Meydan okuma, dayanıklılık, kontrol halinde ve saldırı altında olmak gibi anlamlara sahiptir. Hayatında oldukça meşgul ve tedirgin bir dönemde olan kişilere sıklıkla çıkabilir. Günah keçisi ilan edildiğiniz, suçlandığınız, belki de size iftira atılan bir döneme girilerek direnmeniz, mücadele etmeniz gereken bir durumu temsil edebilir.

Değnek Yedilisi Düz Anlamları

  • İnançlarının arkasında olmak
  • Kendin için savaşmak
  • Kararlılık
  • Dayanıklılık
  • İrade

Değnek Yedilisi Ters Anlamları

  • Pes etmek
  • Zayıflık
  • Cesaret eksikliği
  • Skandal

Değnek Yedilisi Aşk Anlamı

Tarot aşk açılımında Değnek Yedilisi kartı, eğer bir ilişki içindeyseniz, size bazı zorlukların yaklaştığını ve ilişkinizin kademe atlamasını istiyorsanız bunun için mücadele etmeniz gerektiğini söyler. Değnek 7 lisi aşk anlamı, ilişkinin içinden sizin veya partnerinizin sorunlar için birbirinizi suçlamaya çalışması şeklinde olabileceği gibi ilişkinizin üçüncü şahısların saldırısı altında olduğunu ve onu korumanız ve savunmanız gerektiğini de gösterebilir. Kontrolü elinizde tutmanız ve keskin olmanız gerekecek. Başkalarının sahip olduklarınızı mahvetmesine izin vermeyin.

Diğer tarot kartlarının anlamlarını öğrenmek için Detaylı Tarot Kartları yazımızı okuyabilirsiniz.

Eğer bir ilişki içerisinde değilseniz Değnek Yedilisi kartı, biriyle ilgileniyorsanız, onun için savaşmanız gerektiğini önerir. Bu kişinin sevgisi için ciddi bir rekabet olabilir ve kendinizi arka plana atarsanız gözden kaçabilirsiniz. Kaybetme riski her zaman gündemde olsa da olumsuzluğa kapılmayıp mücadeleyi sürdürün. Bu kart değişimden korkmamak gerektiğini de tembihler.

Değnek Yedilisi Kariyer Anlamı

Tarotta Değnek Yedilisi kartı kariyer açılımında göründüğünde başarınızı veya konumunuzu korumak için savaş vermeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. Çevrenizde sahip olduklarınıza göz koymuş insanlar vardır ve statünüzü veya kariyer konumunuzu korumak istiyorsanız kendiniz için ayağa kalkmanız gerekir. Bunu yapmak için yeteneğiniz, dürtünüz ve hırsınız var. Bu sebeple bu kart göründüğünde kendinizi güvende ve güçlü hissediyor olmalısınız. Ayrıca, inancınızın test edilebileceği bir durum da meydana gelebilir. Ahlaki değerlerinize veya yargılarınıza aykırı bir şey yapmanız istenebilir veya size meydan okunabilir. Neyse ki bu durumla da mücadele etmek için gerekli kararlılığa sahipsiniz. Bu kart mücadeleye devam etmenizi tavsiye eder.

Değnek 7lisi Para Anlamı

Para anlamında değnek 7lisi tarot kartı, elde ettiğiniz birikimi koruduğunuz anlamına gelir. Bu durum akıllı yatırımlar yapmak, kötü günler için birikim yapmak, varlıklarınızı sigortalamak şeklinde bir koruma olabilir. Durum ne olursa olsun, bir tür uzun vadeli finansal planlar yapacağınızı gösterir. Yine üçüncü kişilerin, düşmanların müdahalesine izin vermeden kendi aklınız ve fikrinizle karar vermenizi tavsiye eder.

Değnek Yedilisi Ters Anlamı

Genel anlamda, Ters Değnek Yedilisi boyun eğmeyi, vazgeçmeyi ve teslim olmayı temsil eder. Yenilgiyi kabullenmeyi, cesaret veya dayanıklılık eksikliğini ifade eder. Bu Küçük Arkana kartı, zayıflığı, değer verdiğiniz birini veya bir şeyi korumayı veya savunmayı başaramamayı, bitkin, tükenmiş veya yıpranmış olmayı temsil edebilir. Ayrıca kontrolü, gücü, saygıyı veya ahlaki otoriteyi kaybettiğinizi ve bir tür skandala karıştığınızı da gösterebilir.

Tersine çevrilmiş bu Küçük Arkana kartı, ilişkinizi veya partnerinizi, aile ve arkadaşlar gibi ilişkinin dışındaki insanlardan korumakta ve savunmakta başarısız olduğunuzu gösterebilir. Başkalarının aranıza girmesine veya ilişkinizi baltalamasına izin vermeyin. Aynı zamanda partnerinizle çok tartışıyorsanız, bu kart sizin uzlaşmaya varacağınız döneme girdiğinizi de sembolize edebilir. Herhangi bir ilişkiniz yoksa, ters çevrilmiş Değnek Yedilisi, hoşlandığınız kişiye gitmek için fazla çekingen olduğunuzu gösterebilir. Çok fazla zorladıysanız karşıdaki kişiye biraz zaman tanımasını ve karşıdaki kişinin siz gelmesini beklemeniz gerektiği anlamını da diğer kartlara göre çıkarabiliriz.

Yorum yapın