Değnek Beşlisi Tarot Kartı – Aşk, Kariyer

Tarotta değnek beşlisi kartının üzerinde yer alan beş birbirinden farklı genç değneklerini savurarak kavga etmektedir. Yüzlerindeki ifadeden aralarında bir anlaşmazlık olduğu belirgindir. Aralarındaki fikir ayrılıklarını ve farklı kişilikleri/düşünceleri olduğunu üzerlerine giydiği kıyafetlerin renklerinden de anlayabiliriz. Kartın sayısal değerinin 5 olmasından dolayı da bu kart değişimi, geçiciliği garantiler. Bu kart çıktıktan sonra hayatınızda farklı bir döneme geçileceği vaat edilir. Bu kart aynı zamanda asa beşlisi olarak da bilinmektedir. Bu yazımızda değnek 5lisi kartının tüm anlamlarını öğrenebilirsiniz.

Değnek Beşlisi Düz Anlamları

  • Çatışmak
  • Savaşmak
  • Tartışmalar
  • Anlaşmazlıklar
  • Çabalamak

Değnek Beşlisi Ters Anlamları

  • Çatışmanın bitmesi
  • Uzlaşmak
  • Barış
  • Uyum
  • Çözümler üretmek

Değnek Beşlisi Düz Anlamı

Değnek beşlisi düz anlam olarak kavgaları, tartışmaları, ve anlaşmazlıkları temsil eden değnek beşlisi aynı zamanda mücadele edilmesi gereken bir dönemi, saldırganlığı ve öfkeyi de ifade eder. Bu Küçük Arkana kartı, yaşıtınız veya denginiz olan bir topluluk içerisinde rekabet içerisinde olduğunuz kişiler olduğu anlamına gelebilir. Niyet edilen kişinin ego ve özgüvensizlik problemleri olabilir.

Tarot okumanızda ortaya çıktığında iş birliği eksikliği, kontrol eksikliği, önemsiz hissetme, kaos veya asilik bekleyebilirsiniz. Ayrıca ilişkide kaba, savunmacı veya bölgesel olmayı temsil edebilir. Kıskançlık ve aşırı sahiplenme tavırları sergilenebilir.

Değnek Beşlisi Aşk Anlamı

Aşk tarot açılımında, eğer bir ilişki içindeyseniz, Değnek Beşlisi kartı kavgaları ve anlaşmazlıkları temsil edebilir. Bu kart göründüğünde sizin ve eşinizin aynı fikirde olmadığı bir konu vardır. Bu Küçük Arkana kartı, hayal kırıklığınızı, bastırılmış egoları veya rekabetçiliğin ilişkide anlaşmazlıklara yol açabileceğini gösterir. Bazı çiftler sürekli tartışıp, barışmalı, birbirinden apayrı kişiliklere sahip oldukları için belki de bu kart bu tarz ilişkisi olan kişiler için çok normaldir. Ancak, uyumlu bir ilişkiyi tercih ediyorsanız, bu kart öfkenizi kontrol altına almanız, birbirinizi dinlemeniz, işbirliği yapmanız ve uzlaşmanız gereken durumları gösterir. Egoist davranışlar, birbirinizi toksiklik derecesinde fazla sahiplenme ve birbirinize karşı çıkmak ilişkinizin ilerlemesine yardımcı olmaz.

Eğer bir ilişki içerisinde değilseniz de bu kart genellikle çeşitli taliplerin dikkatinizi çekmek için yarışacağını gösterir! İlginin tadını çıkarın ama beğendiğiniz kişiyi ekstra kıskandırmak gibi davranışlarda bulunmamanızı tavsiye ediyorum. İşler çirkinleşmeye ve uzamaya oldukça müsait.

Kariyer ve Para Anlamı

Kariyer Tarot açılımında, Değnek Beşlisi iş yerindeki çatışmayı veya rekabeti temsil edebilir. Grevler ve kaosu ortamını sembolize ettiği gibi kendinizi meslektaşlarınızla müşteriler, projeler, fırsatlar, zam artışı veya pozisyon değişikliği gibi konular için ya da sadece fark edilmek için rekabet etmek zorunda kalırken bulabilirsiniz.

Başarı sizin elinizde ama bunun için savaşmanız gerekecek. Uğraşılacak bir sürü büyük ego var. Bu Küçük Arkana kartı, satış, halkla ilişkiler, borsa komisyonculuğu vb. gibi rekabetçi veya acımasız sektörlerde çalışanlar için ortaya çıkabilir. Verilmesi gereken bir karar veya projenin teslim tarihini uzatabilirsiniz çünkü çıkıntılık yapacak kişiler olabilir. Kendinizi ekibinizle yeni fikirler üzerinde çalışırken bulabilirsiniz.

Parasal anlamda da birisiyle ortak bir birikiminiz varsa bu birikimi harcamak/ harcamamak veya nereye harcayacağınız konusunda anlaşmazlık yaşayabilirsiniz. Güç dengesini korumanızı ve tartışmak yerine ilk önce dinlemenizi, sakin bir tavırla yaklaşmanız gerektiğini tavsiye eder.

Değnek Beşlisi Ters Anlamı

Genel anlamda ters Değnek Beşlisi kartı tartışmaların, çatışmaların, kavgaların ve anlaşmazlıkların sonunu temsil eder. Mücadeleleri sona erdirmeyi, ortak zemin veya çözümler bulmayı, anlaşmaya varmayı, uzlaşmayı, işbirliğini, barışı ve uyumu ifade eder. Aynı zamanda kişiye çekildiği zaman yüzleşme korkusunu, utangaçlığı, öfkenizi bastırmayı ve korkutulmuş hissetmeyi temsil edebilir.

Eğer bir ilişkiniz yoksa Ters Değnek Beşlisi, aşk hayatınızda şu anda tutku veya kıvılcım olmadığını gösterebilir. Kendinizi utangaç veya korkmuş hissettiğinizde, birçok potansiyel talip sahibi olmaktansa hiç talipsiz olmaya geçtiğinizi fark edebilirsiniz. Bu sebeple bu kartın ters hali “korkmayın, dışarı çıkın ve yeni insanlarla tanışın” tavsiyesini verir.

Yorum yapın