Değnek Altılısı Kartı Anlamı

Tarotta değnek altılısı kartı, kişinin başarıya ulaşacağı anlamına gelir. Kartın üzerindeki gencin elinde defne yaprakları ile süslenmiş bir değnek bulunur. Bu gencin kafasında ise defne çelengi yer alır. Defne çelengi aynı zamanda zaferin simgesidir. Bu kart, kafanızda yer alan sürecin sona erdiğini ve başarı ile sonuçlandığını müjdeler. Kartı çeken kişi, bir ödül ya da çevresindeki kişilerden övgü alabilir. Küçük arkana kartlarından biri olan bu kart, sahip olduğunuz güç ve yeteneklerden faydalandığınızı gösterir. Pozitif anlamlara sahip olan bu kart, olumsuz anlamlara da işaret edebilir. Başarıya ulaşan kişi, kendisini yeterli görerek bencil davranışlar sergileyebilir.

Değnek Altılısı Düz Anlamları

 • Başarı
 • Zafer
 • Kazanmak
 • Avantaj sahibi olmak
 • Övgü
 • Ödül

Değnek Altılısı Ters Anlamları

 • Başarısızlık
 • Destek eksikliği
 • Özgüven eksikliği
 • Utanç
 • Kibir

Değnek Altılısı Aşk Anlamı

Değnek altılısı kartı aşk hanesinde karşınıza çıktıysa, ilişkinizde önemli bir problemin aşıldığını ve bir dönüm noktasına girdiğinizi belirtir. Sizin için kötü ve zorlu olan bu süreç artık geçmişte kalmıştır. 6 rakamı aynı zamanda sürüden ayrılma gibi bir anlamı vardır. Bu nedenle, değnek altılısı kartı partneriniz ile beraber ayrı bir eve çıkma anlamına da gelebilir.

Aşk konusunda ters bir şekilde beliren bu kart, ilişkinizde var olan zorlu sürecin henüz son ermediğini simgeler. Partneriniz ile yaşadığınız ilişki ya ertelenmiştir ya da görmezden gelinmiştir. Ters değnek altılısı aynı zamanda ilişkinizde bir uzlaşma sorunu olduğunu temsil eder. Bu nedenlerden dolayı, bu kartın ters bir şekilde belirmesi ilişkilerde ayrılık anlamlarına da gelebilir.

Kariyer Anlamı

Değnek altılısı kariyer konusunda karşınıza çıktıysa başarıyı ve kendine güvenmeyi temsil eder. Pozitif anlamlara sahip olan bu kart, çalışma hayatınızın başarılı bir şekilde geçeceğine işaret eder. İş hayatınızda gurur duyacağınız bir başarıya ulaşmış olabilirsiniz. Eğer yakın geçmişte bir proje tamamladıysanız, başarıya ulaşıp ödül almanız yüksek ihtimaldir. Kariyer konusunda karşınıza çıkan bu kart, memnuniyet ve güven anlamlarına da gelir.

Para Anlamı

Para konusunda karşınıza çıkan bu kart, maddi durumunuzun iyi olduğunu gösterir. Hırsınız sayesinde, bir finansal istikrara sahipsiniz ve bu anın keyfini çıkarıyorsunuz. Kartın size tavsiyesi ise ılımlı olmak ve emin olmadan hareket etmemek. Bu kartı çektikten sonra bir şey satın almayı düşünüyorsanız dikkatli düşünmeniz gerekir.

Değnek Altılısı Ters Anlamı

Pozitif anlamlara sahip olan değnek altılısı kartı, ters bir şekilde belirdiğinde negatif anlamlar taşır. Ters bir şekilde karşınıza çıkan bu kart, sahip olduğunuz yeteneklerden şüphe ettiğiniz anlamına gelir. Bu kartı çeken kişi, kendisinin etrafındaki diğer kişileri de hayal kırıklığına uğrattığını düşünür. Özgüven kaybı yaşamanız muhtemeldir.

Değnek altılısı kartı yazısı ilginizi çektiyse, değnek dörtlüsü yazımızı da okuyabilirsiniz. Unutmayın, tarot kartları arasında her zaman bir bağ vardır.