Azizenin Sırrı Açılımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Azizenin sırrı açılımı, farklı tarot açılımları arasında en çok merak edilen açılımlardan birisi. Azizenin sırrı açılımı, 9 kart ile bakılan bir açılımdır. Bu sayede, kişinin sorduğu soruya veya aklında yer alan duruma detaylı cevaplar verir. Bu açılımı diğer açılımlardan ayrı tutan bir diğer özelliği ise belirsiz sorulara bile cevap veriyor olmasıdır. Bu açıdan kişileri oldukça şaşırtan bir tarot açılımıdır. Çünkü, bu açılımda açılımın sonuna kadar kapalı duran ve sırrını açıklayıp açıklamayacağı belli olmayan bir kart yer alır.

Azizenin Sırrı Açılımı Nasıl Yapılır?

Azizenin sırrı açılımını gerçekleştirmek için öncelikle 9 kart belirlemeniz gerekiyor. Kapalı bir şekilde duran kartlar arasında 9 tane kart çekin. Daha sonra, aşağıda göstereceğimiz şekilde bu 9 kartın 8’i açıkken 9. yani son kart kapalı bir şekilde koyuluyor. Kapalı bir şekilde koyulan bu 9. kart ise azizenin sırrını temsil eden kart oluyor. Eğer seçtiğiniz 9. kart büyük arkana kartı çıkarsa, azizenin sırrını açtığı anlamına geliyor.

Azizenin sırrı açılımı dizilim

Azizenin Sırrı Açılımında Kartların Yorumlanması

Azizenin sırrı açılımındaki en önemli kısım ise tabi ki kartların yorumlanması. Bu açılımda Azize Kartı üzerinde yer alan semboller oldukça önemli. Bu nedenle, kartın yorumlanmasındaki en önemli şey sembollerin doğru bir şekilde yorumlanmasıdır. Yukarıda yer alan dizilime göre kartların yorumlanması şöyledir:

1+2: Azizenin üzerinde yer alan haç sembolü, mevcut durumu temsil eder. Haç içerisindeki iç içe geçmiş sembol ise iki unsurun birbirini destekleyebileceğini veya engelleyebileceğini temsil eder.

4+3+5: Bu kartların tac kısmında Ay’ın evreleri yer alır. Kartların sembolleri ise sırasıyla şöyledir:

3. Kart: O an hissettiğiniz durumun sembolü dolunaydır.

4. Kart: Güçlenen etkinin sembolü ise genişleyen Ay’dır.

5. Kart: Gücünü yitiren etkinin sembolü ise incelen Ay’dır.

Azizenin sağ ve solunda yer alan sütunlar ise şunları temsil eder:

6. Kart: Karanlık. Mevcut durumda olan ancak bilinçli olarak algılanmayan / fark edilmeyen ancak hissedilebilen ya da endişe ile beklenen bir durumu temsil eder.

7.Kart: Aydınlık. Açık bir şekilde görülebilen ve genellikle tahmin edilen bir durumu simgeler.

8.Kart: Ne tarafa yolculuk yapıldığını, bu noktadan sonra neyin geleceğini gösterir.

9.Kart: Azizenin kucağında yer alan ve azizenin sırrı açılımına ismini veren bu sır, kapalı olarak konur. Bu kartı ancak diğer 8 kartı yorumladıktan sonra açabilirsiniz. Eğer açtığınız bu kart büyük arkana kartlarından birisi ise Azize’nin sırrı esrar perdesini açıyor anlamına gelir. Bu kart bu noktadan sonra açık durumda kalır. Eğer açtığınız kart küçük arkana kartı çıkarsa, kartı tekrar kapatmanız gerekiyor. Bu durumda ise azize sırrını kendine saklayacaktır. Kapalı olarak kalan bu kart geçerliliğini kaybedecek ancak daha önce açtığınız 8 kartın geçerlilikleri kalacaktır.

Yorum yapın