Aziz Tarot Kartı Anlamı – Düz ve Ters

Aziz tarot kartı büyük arkana kartları arasında yer alır. Anlam olarak en çok merak edilen tarot kartları arasında olan aziz kartının düz, ters, aşk ve kariyer anlamlarını yazımızda öğrenebilirsiniz.

Aziz Tarot Kartı Düz Anlamları

  • Yaşlı adam
  • Baba figürü
  • Korumacı
  • Otorite
  • Mantık

Aziz Tarot Kartı Ters Anlamları

  • Gücü kötüye kullanmak
  • Aşırı kontrol
  • İnatçılık
  • Disiplinsizlik
  • Kontrolsüzlük

Aziz Tarot Düz Anlamı

Tarotta aziz kartının elementi topraktır. Boğa burcunun özelliklerini yansıtır. Eski kafalı, geleneksel, değişime direnen, sabit fikirli, adetlere bağlı kalan, genellikle dinle ilgilenen, sözü dinlenen kişileri temsil eden bir karttır. Kartın üzerinde bulunan çapraz anahtarlar geleneklerinize ve alışkanlıklarınıza bağlı olmanız sebebiyle hayatınızı değiştirememenizi ve bu sebeple ilerlemenizi engelleyen, sizi mutsuz eden durumları temsil edebilir. Bu kart mutlu olmanız için ve olayların sizin istediğiniz şekilde gelişmesi için eskiyi bırakmayı ve yeniyi kucaklamayı tavsiye eder. Aynı zamanda çözüm aradığınız bir konuyla ilgili bilgili, öğretici, maneviyatı yüksek o kişiye danışabileceğinizi söyler. Alternatif olarak bu kart bazen sorunları çözmek için konuşmak yerine dinlemeniz gerektiğini de size hatırlatır.

Aziz Tarot Kartı Aşk Anlamı

Bir tarot aşk okumasında aziz kartı eğer bir ilişkiniz varsa ilişkide birbirinize maneviyatla bağlı olduğunuzu, fazla sahiplenici ve kıskanç olmayı, birbirinizin akıl hocası olduğunuzu temsil edebilir. Partnerinizle aynı hayat bakışına ve tarzına sahip olduğunuz anlamına gelebilir. Evlilik ve bağlanma kartlarından birisidir. Aynı zamanda partnerlerden birisinin yukarıda bahsedilen aziz özelliklerinde olduğunu temsil edebilir. Partnerinizin bir özelliğini değiştirmeye çalışıyorsanız bu kart sadece kendinizi yoruyor olduğunuzu söyleyebilir. Karşınızdaki kişi sizi dinlemiyor ve eskiden beri yaptığı bu alışkanlığı bırakmamakta ısrarcı. Eğer bir ilişkiniz yoksa da aziz kartı özelliklerinde geleneksel tarzda birisiyle tanışılabileceğini sembolize ediyor olabilir. Bir sonraki partneriniz hayat arkadaşınız olabilir. Ufukta sizi güvenli, mutlu bir ilişki bekliyor.

Tarot Aziz Kariyer Anlamı

Bir kariyer tarot okumasında aziz kartı öğretmen, eğitmen, anlatıcı veya dinle alakalı mesleklerde başarılı olunabileceğini temsil eder. Aynı zamanda iş hayatınızdaki problemlerin sebebi alışkanlıklarınızı yıkamamak ve ailenizden gördüğünüz eski geleneksel düşüncelerle hareket etmeniz olabilir. Örneğin sizden üst olduğunu düşündüğünüz bir çalışana karşı saygıdan dolayı ses çıkaramıyor ve hakkınızı yediriyorsanız bu duruma karşı koymalı ve sınırlarınızı gereken bir dille belli etmelisiniz. Kanaat etmek, kurallara çok fazla bağlı olmak ve para harcamak yerine biriktirmek gibi alışkanlıklar sizi üzüyor olabilir. Olaylara daha modern bir açıdan bakmayı denemeniz faydanıza olacaktır.

Tarot Aziz Para Anlamı

Para açılımı esnasında beliren aziz tarot kartı yatırımlarınızı geleneksel yollarla yapmanızı tavsiye eder. Örneğin aileniz genellikle ev alarak veya altın alarak yatırım yapıyorsa bu geleneksel bakış açısıyla para biriktirmek sizin için daha kolay olabilir. Yenilikçi gelir çeşitlerini bilmediğiniz veya yabancı olduğunuz için kazançlı olacağım derken kayıp yaşayabilirsiniz. Çevrenizdeki maneviyatı yüksek bilgili, din adamı karakterinde birisinden parasal anlamda tavsiye de alabilirsiniz.

Tarot Aziz Sağlık Anlamı

Sağlık tarot okumasında aziz kartı hastalığınızla ilgili yapabileceğiniz bazı geleneksel yöntemler olduğunu temsil eder. Öksürüğe bal yemenin iyi gelmesi veya ateşlenen kişinin ılık duş alınca ferahlaması gibi alışılmış tarzda tedaviler sizin için uygun olabilir. Anneannelerin yaptığı bitkilerden çay yapmak, vitamin içerikli olduğu için bağışıklığınızı artıracak ve iyileşmenizde önemli rol oynayacaktır. Alternatif olarak yemek düzeninizin olmadığını ve fazla yemek yemeği de temsil edebilir.

Tarot Aziz Ters Anlamı

Tarot okumalarınızda ters beliren aziz kartı sonunda geleneksel düşünce tarzınızı yıkıp olaylara daha geniş açılarla baktığınızı temsil eder. Ufkunuz genişledi. Kuralları esnetemediğiniz için kendinizi hapsettiğiniz düşüncelerden kurtuldunuz. Artık daha özgürsünüz. Zararınıza olan eski yöntemlere inançla sarılsanız da artık sizi mutsuz ettiğinin farkındasınız. Kendinize yeni heyecanlı ve alışılmadık bir hayat inşa etmeye başlıyorsunuz. Aynı zamanda bu majör kartı üstünüz, patronunuz veya öğretmeninizle edeceğiniz bir tartışmayı da temsil edebilir.

Yorum yapın