Asılan Adam Tarot Kartı Anlamları

Asılan Adam, tarotta büyük arkana kartları arasında yer alır. Tarotun en çok bilinen kartlarından biridir. Bu yazıda kartın düz, ters, aşk ve sağlık anlamlarını öğrenebilirsiniz.

Asılan Adam Tarot Kartı Anlamları

Asılan Adam Düz Anlamı

Asılan adam tarot anlamları arasında şunlar yer alır:

  • Tuzağa düşmüş hissetmek
  • Kendini kısıtlamak
  • Belirsizlik
  • Yön bulma eksikliği
  • Rahatlama ihtiyacı
  • Boşvermişlik

Genel olarak ise asılan adam tarot kartı, memnun olmadığını bir durumun içerisinde yer aldığınızı temsil eder. Kendinizi tekdüze bir durumun içerisinde sıkışmış hissedebilir veya zihin çerçevesinde kendinizi kapana kısılmış hissedebilirsiniz. Ancak, kendinizi serbest bırakma gücünüz olduğunu unutmamanız gerekiyor. İçerisinde bulunduğunuz durumdan uzaklaşabilir ve bakış açınızı değiştirebilirsiniz.

Bu kart aynı zamanda bir ikilem ile karşı karşıya olduğunuzu da gösterir. Hangi yolu seçeceğinizi bilmiyorsunuz. Tarot açılımınızda görünen bu büyük arkana kartı size işlerinizin yolunda gitmediğini gösterebilir. Yapmanız gereken ise olaylara farklı bir bakış açısından bakmak olacaktır. Kendinize rahatlamak için zaman verin ve olayları kontrol etmeye çalışmayı bırakın.

Asılan Adam Aşk Anlamı (Düz)

Aşk açılımında karşınıza çıkan asılan adam kartının anlamı, eğer bir ilişkiniz varsa ilişkinizin gidişatından memnun olmadığınızı sembolize eder. Bunun dışında, sizin ya da partnerinizin ilişkide bir geri adım atma ihtiyacı hissettiğini de gösterebilir. Bu kart, kendinize biraz zaman tanımanızı ve herhangi bir karar vermemenizi önerir.

Bekarsanız, asılan adam aşk anlamı olarak sizi mutlu etmeyen durumlardan, fikirlerden ya da insanlardan kendinizi uzaklaştırmanız gerektiğini gösterir. Olumsuz, toksik ilişki kalıplarından kendinizi uzaklaştırmanız gerektiğine işaret eder. Örneğin, eski sevgilinize karşı bir hissiniz varsa, bu büyük arkana kartı size mevcut hissinizden kurtulmanız gerektiğini söyler.

Para ve Kariyer Anlamı (Düz)

Asılan adam kariyer anlamı olarak iş hayatınızda hakkında kararsız olduğunuzu gösterir. Kariyerinizin durgunlaştığını hissediyor olabilirsiniz. İş hayatınızda ilerlemek için hangi adımları atmanız gerektiği konusunda bir belirsizlik var. Eğer bir karar vermekte zorlanıyorsanız, karar vermenize gerek olmadığını da düşünebilirsiniz. Rahatlama hissiyatı hissediyorsanız, sadece rahatlayın ve olayları akışına bırakın. Zaman ilerledikçe belirsizlik netleşecektir. Eğer mali sorunlar yaşıyorsanız, asılan adam kariyer anlamı yeni bir bakış açısına ihtiyacınız olduğunu da gösterebilir.

Sağlık Anlamı (Düz)

Sağlık konusunda karşınıza çıkan bu kart, bir sağlık sorunu yaşıyorsanız, önünüzde yer alan tüm tedavi yöntemlerini düşünmenizi önerir. Bu tabi ki de size sunulan tedaviyi reddetmek değildir. Sadece sağlık sorununuzu birçok açıdan ele almanız anlamına gelir. Ayrıca, sağlık konusunda yaşadığınız sorunlar istediğiniz kadar iyileşmiyorsa hayal kırıklığına uğramayın. Kendinize iyileşmek için biraz zaman verin.

Asılan Adam Anlamı (Ters)

Ters asılan adam tarot kartı, hoşnutsuz olduğunuz bir durumdan uzaklaşmak için fevri davrandığınızı ve aceleci kararlar verdiğiniz anlamına gelir. Yüzleşmekten kaçınmaya çalıştığınız duygularınız konusunda isteksiz hissediyor olabilirsiniz. Bu durumun yaşanmasında herhangi bir sebep olup olmadığını kendinize dürüst bir şekilde sorun. Eğer bir problem varsa, bunun sonuçlarını düşünün. Ne yapacağınızı bilmiyorsanız, kendinize biraz zaman verin ve her şeyin netleşmesini bekleyin. Hayata karşı olan tutumunuzun hayatın size karşı tavrını belirlediğini unutmayın.

Ters Asılan Adam Aşk Anlamı (Ters)

Ters asılan adam aşk anlamı, bekarsanız, hatalarınızdan ders çıkarmadan aynı davranışları sürekli olarak tekrarladığınız anlamına gelir. Kötü bir ilişkiden çıktıktan hemen sonra bir diğerine koşuyor olabilirsiniz. Eğer durum böyleyse, kendinizi sorgulamanız gerekir. Yavaşlamak iyi bir fikir olabilir. Bir ilişki içerisindeyseniz, ters asılan adam kartı ilişkinizin sağlıklı bir şekilde yürümediğini ancak sizin ya da partnerinizin yalnız kalma korkusu yüzünden ilişkiyi yürüttüğünü sembolize edebilir. Ancak, ilişkinizin kurtarılabilir olduğunu ancak şu anda yaşadığınız problemler ile yüzleşmek için hazır olmadığınızı da gösterebilir.

Para ve Kariyer Anlamı (Ters)

Kariyer ve para konusunda ters çıkan bu tarot kartı, işlerinizin iyi gitmeyebileceğini gösterebilir. Bu noktada başka kişileri suçlayabilir ve kendinizi değiştirmek adına güçsüz hissedebilirsiniz. Kariyerinizi kontrol altına almak için ne istediğinizi anlamanız gerekiyor.

Sağlık Anlamı (Ters)

Sağlık konusunda karşınıza çıkan bu kart, sağlık sorunlarınız varsa bunları çözmek için alışılmışında dışında düşünmeniz gerektiğini gösterir. Stres, keder, kaygı, migren, uykusuzluk gibi problemler kendini gösterebilir.

Asılan Adam Kombinasyonları

Tarotta asılan adam kombinasyonları örnekleri şöyledir:

Asılan Adam ve Büyücü

Bir tarot açılımında bu iki kart yan yana çıkarsa  bu durum genellikle sezgi ve içsel bilgi anlamına gelir. Büyücü kartı bir tarot okumasında çıkarsa, bu ikili sezgilerinize kulak vermenizi gerektiğini önerir. Sezginiz size rehberlik edecektir. İlişki açılımında bu kombinasyon, bir kişiyle derin bir duygusal bağı gösterir. Kariyer konusunda ise dar bir zihniyeti temsil edebilir.

Asılan Adam ve İmparatoriçe

Bu ikili genel olarak fedakarlık ve karar verme ihtiyacı ile ilişkilendirilmektedir. Bu ilişki için tüm seçenekelerinizi gözden geçirmeniz anlamına gelir. İş hayatında ise iş bağlantılarınıza dikkat etmeniz gerektiğini sembolize eder.

Asılan Adam ve İmparator

Bu iki kart bir açılımda çıkarsa hedeflerinizde ilerlemeniz için bazı fedakarlıklar yapılması gerektiğine işaret eder. Aşk konusunda ise siz ya da partneriniz ilişkiyi canlı tutmak için bir fedakarlık yapması gerekebilir. Kariyer konusunda ise aksiyonlarınız için bazı sorumluluklar almanız gerekebilir.

Merak ettiğiniz diğer kombinasyonlar için yorumlara yazabilirsiniz.

Asılan Adam Hangi Burç?

Astrolojide asılan adam kartı Neptün gezegeni ve balık burcu ile ilişkilendirilmektedir.

Yorum yapın